Kórházban vizsgálnak egy 23 éves nőt, aki hat dózist kapott a Pfizer koronavírus elleni vakcinájából.
Az AGI olasz hírügynökség szerint a nőt tévedésből egy egész üvegcsényi oltóanyaggal oltották be, egyelőre azonban jó állapotban van a történtek ellenére.
A Pfizer egyébként korábban már tesztelte azt, hogy milyen hatásai lehetnek a túladagolásnak, ők azonban csak négyszeres túladagolás esetében vizsgálták ezt meg.
Korábban Németországban, Ausztráliában és az Egyesült Államokban is történtek már ehhez hasonló esetek.
Április elején 5,5 millióval kevesebb külföldi tartózkodott Oroszországban, mint egy évvel korábban – idézi a hivatalos statisztikákból a Financial Times, amely szerint a csökkenés oka nyilvánvalóan a határok lezárása, egyik következménye pedig a munkaerőhiány, Oroszországban ugyanis a közép-ázsiai országokból érkező vendégmunkások töltik be azokat az állásokat, amelyeket az oroszok nem akarnak vállalni.
Az 5,5 millió ember eltűnése 42 százalékos csökkentést jelent, másik következménye a közép-ázsiai országok gazdasági teljesítményének a visszaesése, hiszen a vendégmunkások által hazautalt pénzt jelentős szerepet játszik a GDP-jük alakulásában. Nem mellesleg a munkanélküliségről szóló statisztikákat is javítja a külföldön dolgozó tömeg.
A világon 157 954 082 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 3 288 812, a gyógyultaké pedig 93 992 222 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem hétfő reggeli összesítése szerint.
Egy nappal korábban 157 266 867 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 3 278 651 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.
A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta, Covid–19 nevű betegség
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Boris Johnson brit miniszterelnök várhatóan hétfőn fog bejelentést tenni arról, hogy jövő héttől, május 17-től enyhít a korlátozásokon, így a barátok és családtagok újra találkozhatnak és akár ölelkezhetnek is a belső terekben – derül ki a The Guardian cikkéből.
Bár az Egyesült Királyságban élő felnőttek kétharmada már megkapta a koronavírus elleni oltás első dózisát, egyharmaduk pedig a másodikat is, a kutatók figyelmeztetnek, hogy a mostani lazítás utat nyithat a B1.617.2 jelzésű indiai variáns terjedése előtt.
Az elmúlt héten átlagosan napi 3 millió vakcinát adtak be az Európai Unióban, derül ki az Oxfordi Egyetem adatbázisából – írja a New York Times. A korábban ellátási zavarokkal küzdő kontinens lakosainak 24 százaléka megkapta már az első vakcinát.
Korábban a francia elnök, Emanuel Macron, valamint az Európai Bizottság vezetője, Ursula von der Leyen arra szólította fel Amerikát, hogy oldja fel az oltásokra vonatkozó exportkorlátozásokat, amelyet Washington azért alkalmazott, hogy felgyorsítsa a belföldi oltakozást.
Joe Biden főtanácsadója, Anthony S. Fauci vasárnap arra szólította fel a világ országait, hogy együttes erővel támogassák Indiát, ahol a lakosság 10 százaléka van csak beoltva.