Koronavírusban, 81 évesen halt meg Vlagyimir Menysov orosz színész, rendező, forgatókönyvíró és producer, a Moszkva nem hisz a könnyeknek című Oscar-díjas szovjet film rendezője − adta hírül az MTI.
A világhírű rendező halálát a Moszkvai Állami Filmművészeti Egyetemen (VGIK) dolgozó kollégái jelentették be, és később megerősítette a Moszfilm moszkvai filmstúdió is.
A Kreml szóvivője szerint mély együttérzését fejezte ki a rendező halála miatt Vlagyimir Putyin elnök is.
Az olasz rendőrség a hétvégén közölte: nyomozást indítottak amiatt, hogy ismeretlen tettesek hamis EU-s oltási igazolványokat akartak eladni másoknak.
A rendőrök 10 olyan Telegram-csatornát azonosítottak és zároltak, amelyek a dark weben keresztül bonyolították volna le a tranzakciót. Összesen 250 ezer ember – köztük Európán kívüli országokban lakó személyek is – regisztrált a csatornákra, körülbelül százan pedig az eladókkal is megpróbáltak kapcsolatba lépni.
A hamis igazolványokat – valamint azzal együtt egy üvegcsét a vakcinából – 110–130 euróért árulták volna.
A rendőrök koronavírus elleni oltóanyagot egyelőre nem találtak, de a hamis iratokból sikerült néhányat lefoglalniuk. Ezekben hamis személyazonossági adatokat, QR-kódot, valamint a képzeletbeli első és második oltás idejét tüntették fel.
A rendőrség több gyanúsítottat is azonosított, de velük kapcsolatban egyelőre nem közöltek több információt. Hangsúlyozták viszont, hogy aki irathamisítást követ el, akár hatévnyi börtönbüntetést is kaphat.
Az unió csütörtökön vezette be digitálisan is elérhető oltási igazolványát, amelynek a célja az, hogy egyszerűsítse az utazást az EU-n belül, és ezáltal megmentse az idei turistaszezont.
Firenze új rendeletet hozott nemrég, amely szerint csütörtökön, pénteken és szombaton esténként 21 órától reggel 6-ig az emberek nem tartózkodhatnak egyes népszerű tereken.
Ezáltal a Piazza Santo Spirito, a Piazza Santa Croce, a Piazza Strozzi és a Piazza della Santissima Annunziatán csak akkor tartózkodhatnak majd az emberek, ha úti céljukat az ottani bárok és éttermek képezik. Az intézkedéssel azt szeretnék elkerülni, hogy túl sok ember gyülekezzen az utcákon, és ezáltal terjedhessen köztük a fertőzés.
Aki megszegi a szabályt, annak 400 és 1000 euró közti pénzbüntetéssel kell számolnia.
Az intézkedés egész addig érvényben marad, amíg Olaszországban ki nem hirdetik a járvány végét.
63 ember életét vesztette Indonéziában, Yogyakarta városában amiatt, hogy az egyik kórházában elfogyott az orvosi oxigén szombat éjjel.
A vészhelyzet alatt a kórház dolgozói igyekeztek minden egyes beteghez oxigénpalackokat beszerelni, de erőfeszítéseik ellenére sem sikerült megmenteni mindenkit.
Rukmono Siswishanto, a kórház igazgatója azt állítja, hogy korábban figyelmeztette az egészségügyi minisztériumot arra, hogy szombat estére el fog fogyni az oxigén az intézményben.
A fővárosban, Jakartában napok óta sorban állnak az emberek azért, hogy újratölthessék azokat az oxigénpalackokat, amelyekre a súlyosan megbetegedett szeretteiknek szükségük van.
Indonéziában a delta-variáns terjedése miatt drasztikusan megnőtt a betegek száma. A kórházak megteltek, és nagyon sokan halnak meg a betegségben, ez utóbbi miatt tömegesen gyártják a koporsókat Jáván.
A világon 183 738 373 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 3 976 162 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint hétfő reggeli adatai szerint.
Egy nappal korábban 183 407 614 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 3 969 700 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.
A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid–19 nevű betegségnek az Egyesült Államokban van a legtöbb fertőzöttje, 33 717 458 fő eddig a napig. A halálos áldozatok száma 605 526.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Ismét kinyitottak a vallási helyek India egyik államában, Karnátakában.
A szabályozások értelmében az épületekben még csak imádkozni lehet. A vallási szertartásokat, amelyek a vírus terjedése szempontjából veszélyt jelentenének, egyelőre mellőzni kell.
Places of worship in Bengaluru are sanitised and cleaned on Sunday. As part of relaxations of Covid-19 lockdown restrictions, Karnataka Govt announced that places of worship will be allowed to open from Monday.
— Farheen Hussain (@FarheenKHussain) July 4, 2021
📸 @chethan18 and Sunil Prasad of @TOIBengaluru pic.twitter.com/Z4rC68UpnE
Karnátaka főminisztere, Bookanakere Siddalingappa Yediyurappa szombaton jelentette be, hogy hétfőtől kezdve a kormányzati épületek is újranyithatnak, valamint a tömegközlekedési eszközök is teljes kapacitással szállíthatják az embereket. Az éjszakai kijárási tilalom hétköznapokon érvényben marad este 9 és hajnal 5 óra közt, hétvégente azonban ezt is feloldják.
Számos ösztönző intézkedés és elegendő vakcinakészlet mellett, amint várható is volt, kevésen múlott, hogy az Egyesült Államok elérje a Joe Biden elnök által kitűzött célt, és július 4-re, a függetlenség napjára a felnőtt lakosság hetven százaléka megkapja a koronavírus elleni oltás legalább első adagját.
Az amerikai betegségmegelőzési központ (CDC) közlése szerint vasárnapig a felnőtt lakosság 67 százaléka, vagyis 173 millió ember kapta meg az oltás első adagját. A felnőttek 58 százalékát teljesen átoltották, vagyis a Pfizer/BioNTech vagy a Moderna vakcinájából két adagot kaptak, illetve egyet az egydózisú Johnson & Johnson oltásból. Az összes, közel 330 millió lakosra vetítve a polgárok mintegy 55 százaléka kapta meg az oltás legalább első adagját.
A Fehér Ház koronavírus elleni intézkedéseit koordináló munkacsoport vezetője, Jeff Zients már két héttel ezelőtt elismerte, hogy nem tudják teljesíteni Biden célját a nemzeti ünnepig. Zients vasárnap a CNN-nek nyilatkozva ugyanakkor azt mondta: nem gondolja, hogy elérték azt a vakcinázási szintet, ahonnan már nagyon nehéz továbblépni.
Jelenleg átlagosan egymillió embert oltanak be naponta, ami jóval kevesebb a néhány hónappal ezelőtt csúcsra járatott oltási kampány idején beadott napi hárommillió oltásnál.
Köszöntjük kedves Olvasóinkat!
Indul az Index percről percre közvetítése a koronavírusról szóló legfontosabb külföldi hírekről.
Tartsanak velünk!