Szerbiában 241 új koronavírus-fertőzöttet vettek nyilvántartásba 24 órán belül. Egy beteg lelte halálát a kór szövődményében, írta a PannonRTV. Jelenleg 338 fertőzött szorul kórházi ápolásra, 11 beteget lélegeztetőgép tart életben.
Négynapi, éjszakába nyúló vitasorozat után, a szenátusi és a nemzetgyűlési politikusok megállapodása nyomán a párizsi parlament vasárnap elfogadta azt a törvényt, amelynek értelmében vakcinaútlevél kell majd ahhoz is, hogy a franciák 50 főnél több embert vendégül látó helyekre, így mozikba és nightclubokba menjenek – derül ki a Le Monde cikkéből.
A vakcinaútlevél teljes oltásról vagy negatív PCR-tesztről tesz tanúságot. A törvényben – amelyet a felsőház 195-129 arányban, az alsóházban 156-60 arányban fogadtak el – szerepel az egészségügyi dolgozók kötelező oltása is.
A koronavírus-járvány miatt bekövetkezett válság enyhítésére decemberben további 20 euró segélyt fizetnek minden felnőtt állampolgárnak – jelentette be a Pink televízió műsorában Aleksandar Vučić, Szerbia elnöke.
Aleksandar Vučić elmondta, hogy pénteken Ana Brnabić miniszterelnökkel és Siniša Mali miniszterrel folytatott megbeszélésen döntöttek az állampolgárok számára nyújtott kiegészítő támogatás kifizetéséről.
A jó eredmények miatt hoztuk meg a döntést, mert júliusban 200 millió eurós többletre számítunk. Úgy döntöttünk, hogy decemberben további 20 eurót folyósítunk minden 18-adik életévét betöltött szerbiai állampolgár számlájára. A nyugdíjasoknak így szeptembertől az év végéig 100 euró jár az eddig elképzelt 80, a többi felnőtt lakosnak pedig 50 euró a 30 helyett. A korábban megszokott módon folyamodhatnak majd a polgárok a támogatásért
– fejtette ki a szerb köztársasági elnök.
Aleksandar Vučić nem csak húsz eurókkal gurigázik, további támogatást helyezett kilátásba, mégpedig a születésszám serkentése céljából. Mint mondta,
indítványozni fogja, hogy a kormány minden megszületett gyermek után 5000 euróval támogassa a szülőket
– számol be a Magyar Szó.
Vasárnapi hatósági bejelentések szerint 76 új koronavírus-fertőzöttet azonosítottak a megelőző 24 órában Kínában – írja a The Guardian. Ez a szám január vége nem volt ilyen magas a távol-keleti országban. A fertőzési hullám középpontja a keleti nagyváros, Nanking, ahol 40 új fertőzöttet találtak úgy, hogy egy nappal korábban még csak öten akadtak fenn a szűréseken.
A koronavírus-járvány kezdete óta Kína hivatalosan 92 603 fertőzöttről és 4636 halálesetről tett bejelentést.
Előfordulhat, hogy sporteseményekre, éttermekbe, bárokba és mozikba sem engedik be Németországban azokat az embereket, akik nem hajlandók beoltatni magukat – nyilatkozta Helge Braun, Angela Merkel kancellár szóvivője a Bild am Sonntag című lapnak.
Az orvosi végzettségű politikus figyelmeztetett, hogy a koronavírus-járvány negyedik hulláma és a delta-variáns terjedése nem maradhat következmények nélkül, így a fertőzöttségi számok növekedésével redukálni fogják azoknak az oltatlanok által létesíthető érintkezések számát.
A kabinetfőnöki nyilatkozattól függetlenül egyelőre kétséges, hogy a németek valóban korlátozni fogják-e az oltatlanok mozgási szabadságát, Angela Merkel kijelölt utódja, a német Kereszténydemokrata Unió (CDU) kancellárjelöltje, Armin Laschet legalábbis azt mondta, a szabadságjogoknak mindenkire vonatkozniuk kell.
Nem hiszek a kötelező vakcinálásban és abban sem, hogy közvetve nyomást gyakoroljunk az emberekre, hogy beoltassák magukat
– fogalmazott a kancellárjelölt.
Bocsánatot kért Sajid Javid brit egészségügyi miniszter, miután egy szombati Twitter-bejegyzésében azt írta, itt az idő, hogy ne tartsunk többé a koronavírustól.
A tárcavezető azt követően írt erről, hogy kiderült, meggyógyult, miután június 17-én pozitív lett a koronavírustesztje. Annak ellenére kapta el a fertőzést, hogy beoltották a kór ellen.
Kérem önöket, hogy ha még nem oltatták be magukat, vegyék fel a védőoltást, hogy megtanuljunk élni ezzel a vírussal, ahelyett, hogy rettegnénk tőle
– írta az ominózus tweetben, amely miatt a koronavírusban elhunytakat gyászoló családok szervezete élesen bírálta, mondván, szóhasználata tanúsága szerint Sajid Javid hogy nem érti azokat, akik egészségügyi problémáik miatt nem tudják beadatni a vakcinát. Illetve azokat sem, akik elvesztették szeretteiket.
Sürgették a minisztert, hogy találkozzanak a betegségben elhunytaknak állított emlékfalnál. A tárcavezető törölte is a tweetjét, és bocsánatot kért.
Hálámat igyekeztem kifejezni, hogy a vakcinák segítenek társadalmunknak felvenni harcot (a vírus ellen), de rosszul választottam meg szavaimat, ezért őszintén bocsánatot kérek. Mint sokan mások, én is elveszítettem szeretett embereket a vírus miatt, és ezért sohasem bagatellizálnám el a súlyát
– írta.
I've deleted a tweet which used the word "cower". I was expressing gratitude that the vaccines help us fight back as a society, but it was a poor choice of word and I sincerely apologise.
— Sajid Javid (@sajidjavid) July 25, 2021
Like many, I have lost loved ones to this awful virus and would never minimise its impact.