Ungváron, Munkácson és Huszton is felkészített hozzáértők segítik a koronavírus elleni oltás felvételét bizonyító igazolványok előhívását, letöltését.
A Kárpátaljai Megyei Állami Közigazgatás arról informál, hogy a kijelölt oltópontokon hétköznaponként kijevi idő szerint 10 és 15 óra között vehető igénybe a segítségkérő szolgáltatás. Az új szolgáltatás lényege, hogy központokban önkéntesek mutatják meg az érdeklődőknek azt, hogy hogyan juthatnak hozzá a megfelelő webfelületről a nekik jogosan járó okmányhoz.
Az oltópontokon többek között segítenek belépni a portálra, tanúsítványt szerezni elektronikus aláírás nélkül, illetve útmutatást nyújtanak a dokumentum érvényességi idejének meghosszabbításában.
(via Kárpáti Igaz Szó)
A védettségi igazolványok használata és a kötelező oltás ellen tüntettek vasárnap késő este Románia fővárosában, Bukarestben − írja a Krónika. A megmozduláson mintegy négyszázan vettek részt.
A tiltakozók a demonstráció kezdetén még a járdán foglaltak helyet, a közúti forgalmat nem akadályozták. Később azonban elfoglalták a sugárutat, emiatt megbénult a forgalom a környéken. A tüntetők ilyen feliratokkal vonultak utcára:
Az elmúlt évben az Egyesült Királyságban megugrott a szívizomgyulladással kezelt kutyák és macskák száma – számolt be az NBC. Később még egy összefüggést találtak: az érintett állatok közül soknak a gazdája adott pozitív koronavírustesztet három vagy hat héttel azelőtt, hogy a kutyájuk vagy a macskájuk megbetegedett.
Egy később elvégzett vizsgálatból nyilvánvalóvá vált nemcsak az, hogy az emberről az állatokra is átterjedhet a koronavírus, de az is, hogy náluk is kialakulhat szívizomgyulladás annak szövődményeként.
Öt megyében is meghosszabbították a munkaszüneti napokat Oroszországban, hogy visszaszorítsák a koronavírus terjedését az országban. Így november 8-tól egy héttel meghosszabbították az intézkedést, ami az alábbi öt régiót érinti:
Az intézkedés az ország többi régiójában október 30-tól és november 7-ig tartott − jelentette a TASZSZ.
A koronavírus árváinak megsegítésére létrehozott Regőczi Alapítvány munkáját támogatja az idén a 10. alkalommal megrendezendő, jubileumi Jónak lenni jó! jótékonysági kampány − számolt be az MTI.
Az idén létrehozott Regőczi Alapítvány célja, hogy hosszú távú és személyre szabott gondoskodást biztosítson a koronavírus-járvány idején árván maradt gyermekek számára. Áder János köztársasági elnök, a Regőczi Alapítvány alapítója kiemelte:
Az elmúlt hónapokban a legnagyobb körültekintés és a védekezés ellenére is sok családban történtek tragédiák, nagyon sok gyermek lett árva. Ezért alapítottuk meg a Regőczi Alapítványt, hogy segítsünk nekik.
Az alapítvány eddig 932 gyermekkel vette fel a kapcsolatot, közülük 629 gyermeket már támogattak. Ebben az évben egyszeri nagyobb összeget utaltak át, a következő évtől pedig bevezetik a havi támogatások rendszerét. Eddig 140 millió forintot osztottak szét a gyermekek között, további 85 gyermek esetében már pozitív döntés született.
Miután több mint tízmillióan felvették a harmadik oltást Nagy-Britanniában, már tervek vannak rá, hogy utazási korlátozásokat vezessenek be azok számára, akik ezt nem tették meg – számolt be kormányzati forrásokra hivatkozva a BBC.
Sajid Javid egészségügyi miniszter arra biztatta az embereket, hogy vegyék fel az emlékeztető oltást, amikor elérhető számukra, hogy az ország „elkerülhesse azt, hogy vissza kelljen térni a lezárásokhoz, és közösen élvezhessük a karácsonyt”.
A világon 249 866 895 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak eddig hivatalosan a járvány alatt, a halálos áldozatok száma 5 049 007 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint hétfő reggeli adatai szerint – számolt be az MTI. Egy nappal korábban 249 538 695 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 5 044 795 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek. A hivatalos adatok szerint a SARS–CoV–2 vírus okozta Covid–19 betegségnek
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Venezuelában elkezdik oltani a koronavírus ellen a két évnél idősebb gyerekeket is – jelentette be Nicolás Maduro államfő.
Az ország lakosságának hetven százalékát már beoltották. A tervek szerint november 30-ig nyolcvan százalékra nő a beoltottak száma, év végéig pedig a lakosság kilencven százaléka átesik az immunizáción.
Az egészségügyi minisztérium összesítése szerint a járvány kezdete óta a közel 25 milliós latin-amerikai országban 412 ezer ember kapta el a koronavírust, és 4955-en haltak bele a fertőzés okozta betegségek szövődményeibe.
Venezuela Oroszországtól, Kínától és Kubától kap oltásokat. Kuba vasárnap több mint 1,6 millió adagot szállított Venezuelának a saját fejlesztésű, Abdala nevű oltásból, amely három adag beadása után 92,28 százalékos hatékonyságot mutat – számolt be az MTI.
A járványügyi helyzet romlása miatt Ausztriában szigorítások léptek hatályba hétfőn a koronavírus ellen be nem oltottak számára – számolt be az MTI.
A kormány döntése értelmében csak beoltott vagy gyógyult személyek mehetnek éttermekbe, szépség- és masszázsszalonokba, fitnesz- és sporttermekbe, szállodákba, illetve látogathatnak mozikat vagy színházakat, ahol 25 főnél többen gyűlnek össze.
Az úgynevezett 2G szabály értelmében az oltás óta legfeljebb kilenc, a gyógyulás óta legfeljebb hat hónap telhet el, és csupán a negatív PCR-teszt-eredmény felmutatása hétfőtől már nem elegendő. A munkahelyeken viszont továbbra is elég lesz a negatív koronavírusteszt felmutatása.
Négyhetes átmeneti időszakra az osztrák hatóságok elismerik majd az első oltást is, de csak egy friss PCR-teszttel kiegészítve. Azt követően viszont már csak a teljes körű védettséget vagy gyógyulást veszik figyelembe.
Hétfővel kezdődően már az FFP2-es kategóriájú védőmaszkok viselése lesz kötelező minden zárt helyen. Akár ötszáz eurós pénzbüntetésre számíthat, aki megszegi az új járványügyi szabályokat.
A szigorításokról múlt pénteken döntött a kormány, ezért a hét végén hosszú sorok alakultak ki az oltóhelyeknél. Az egészségügyi minisztérium tájékoztatása szerint csak szombaton 32 ezer oltást adtak be. A nagyobb bécsi oltóközpontoknál egy-másfél óra volt a várakozási idő.
Indul az Index napi hírösszefoglalója, melyben beszámolunk a koronavírus-világjárvány történéseiről, és ismertetjük a legfontosabb tudnivalókat.