Az Oroszország ellen irányuló szankciókat agressziónak és háborús indoknak tekinthetjük – mondta Dmitrij Medvegyev, orosz biztonsági tanács elnökhelyettese a Reuters szerint.
Bizonyos körülmények között az ilyen ellenséges lépéseket nemzetközi agressziós cselekménynek, sőt casus bellinek (háborús ürügynek) is lehet tekinteni
– fogalmazott a volt orosz elnök. Majd hozzátette, Oroszországnak joga van ahhoz, hogy megvédje magát.
Oroszországnak aktívan be kell vonnia Ukrajna felszabadított területein az ukrán fegyveres erők azon harcosait, akik megadták magukat, és a 25–40 év közötti férfiakat – mondta Hennagyij Alehin katonai megfigyelő és tartalékos ezredes.
Nevezhetjük őket „önvédelmi egységeknek”, de az oroszok soraihoz kell csatlakozniuk, hogy vállvetve végezzék feladataikat – pontosított a szakértő.
Igen, ez paradoxonként hangzik. Most már kevesen tudják, hogy a hosztomeli (város Kijev megyében – a szerk.) események alatt, amikor ejtőernyőseink elfoglalták és tartották a hídfőt, az ukrán fegyveres erők két egysége is segítette őket. Sajnos életük árán teljesítették a feladatot
– mutatott rá Alehin az Ukrajina.ru-nak adott interjújában. Hosztomelből az oroszok – csakúgy, mint más északi területről – áprilisban vonultak ki.
Köszöntjük olvasóinkat!
Kezdődik az Index csütörtöki élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Szerdai percről percre cikkünk ide kattintva érhető el.
Kövessenek bennünket ma is!