Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője pénteken a sajtónak beszélt arról, hogy találkozhat-e Vlagyimir Putyin orosz elnök Mahmúd Abbásszal, a ciszjordániai Palesztin Hatóság elnökével – írja a RIA Novosztyi.
Peszkov azt mondta: napirendben van az orosz és a palesztin elnök találkozója, a konkrét dátumot azonban még nem tűzték ki.
A két vezető tavaly októberben is találkozott, többek közt beszéltek az Izrael és palesztinok közti konfliktusról is, és megegyeztek, hogy egyikük sem bízik az Egyesült Államokban.
Egy orosz bíróság államárulásért és terrorizmusért elítélte Denisz Kapusztyin ukrajnai orosz aktivistát, amiért fegyveres betöréseket szervezett Ukrajnából az oroszországi Brjanszki területre − jelentette az állami TASZSZ hírügynökség.
Kapusztin, más néven Denisz Nyikitin, egykori vegyes harcművészetek harcosa és az Orosz Önkéntes Testület (RVC) tagja − közölte a Sky News.
Az RVC egy ukrajnai fegyveres ellenzéki csoport, amely idén többször is behatolt Oroszországba.
A Kreml csütörtökön azt mondta, hogy a Cseh Köztársaság döntése az orosz állami tulajdonú ingatlanok befagyasztásáról törvénytelen, és Moszkva megtorlást helyezhet kilátásba az ellenségesnek nevezett lépés miatt − írta meg a The Guardian.
A cseh kormány szerdán közölte, hogy befagyasztotta a területén lévő orosz állami tulajdonban lévő ingatlanokat, kiterjesztve ezzel a Moszkva ukrajnai háborúja miatt bevezetett szankciókat.
A Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov azt mondta, hogy a cseh lépés a nemzetközi jog szempontjából törvénytelen, és Moszkva elemezni fogja azt.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön kijelentette, hogy Ukrajna magához ragadta a kezdeményezést Oroszországtól a Fekete-tengeren, és visszavonulásra kényszerítette az orosz haditengerészeti flottát a tenger keleti részén − írta meg a The Guardian.
Szeretném megjegyezni, hogy most már − a mi akcióink egyik fő eredményeként − Oroszország nem tudja a Fekete-tengert ugródeszkaként használni a világ más régióinak destabilizálására
− írta az ukrán elnök a Telegramon.
Egy közvélemény-kutatás szerint az oroszok többsége továbbra is támogatja az ukrajnai háborút − közölte a Sky News.
Az Institute for the Study of War (ISW) szerint a Levada Központ − egy független orosz közvélemény-kutató szervezet − jelentése szerint a megkérdezettek 76 százaléka mondta azt, hogy támogatja Oroszország katonai műveleteit.
Azt is írták, hogy a megkérdezettek 62 százaléka szerint az invázió jól halad, míg 21 százalék szerint Oroszország számára meglehetősen vagy nagyon rosszul halad.
A központ november 14-én közölte, hogy a megkérdezettek kétharmada szerint Oroszország egésze jó irányba halad.
Az ellenkezőjét gondolók 45 százaléka az ukrajnai háborút említette.
Egy ellenzéki irányultságú kutatószervezet, a Russian Field arról számolt be, hogy a megkérdezettek 48 százaléka szerint Oroszországnak részt kellene vennie a béketárgyalásokon.
Eközben 74 százalék támogatná Vlagyimir Putyint, ha „holnap” aláírna egy békeszerződést − tették hozzá.
Az orosz állami atomenergetikai vállalat arról számolt be, hogy turbinalapátok törtek el egy olyan erőműben, ahol a vállalat két olyan típusú reaktort telepített, amelyet Törökországban is épít, és amelyet Magyarországon is tervez − írta meg a The Guardian.
Az orosz atomerőműveket üzemeltető Roszenergoatom közölte, hogy nem világos, mi okozta a lapátok törését, ami miatt vasárnap le kellett állítani a Szentpétervártól nyugatra fekvő leningrádi atomerőmű egyik blokkját.
A legfontosabb most az, hogy megértsük a lapátok tönkremenetelének okát. Ez egy új jelenség
− mondta Alekszandr Sutikov, a Roszenergoatom vezetője. Elmondta, hogy a javításoknak december 22-ig be kell fejeződniük.
Köszöntjük olvasóinkat!
Indul az Index pénteki élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Az előző nap legfontosabb történései a következők voltak:
Tartsanak velünk ezúttal is!