További Külföld cikkek
- Fokozódik a káosz Dél-Koreában: Felfüggesztették az elnök elleni elfogatóparancsot
- Az FBI szerint 100 százalékban az Iszlám Állam inspirálta a New Orleansi terrorcselekményt
- A svéd miniszterelnök és az osztrák kancellár felszólította az EU-t, Orbán Viktor örülhet?
- A szilveszter éjjeli zavargásokban rendőrök és tűzoltók is megsérültek Berlinben
- Két ember meghalt és sokan megsérültek, mikor épületbe csapódott egy kisrepülőgép Kaliforniában
Bill Clinton Nem alaptalan a republikánusok aggodalma |
A Clinton-adminisztráció ellenezte a javaslatot, mondván Oroszországnak szüksége van a központra, hogy a fegyverzetkorlátozási szerződések betartását ellenőrizze. A törvényjavaslatot a ház ennek ellenére 275-146 arányban elfogadta, és 61 demokrata képviselő a republikánusokkal szavazott.
|
Az elnök szerint érthető és valószínűleg nem is teljesen alaptalan a republikánusok aggodalma, de a törvényjavaslat semmiképpen sem megfelelő eszköz. A demokraták attól félnek, hogy a dolog rosszul sülhet el, és ha a javaslatból törvény lesz, akkor más országok ugyanúgy számon kérhetik az Egyesült Államokon az amerikai központok létét. Az amerikai kormányt az is kellemetlen helyzetbe hozhatja, ha Oroszország többi hitelezője (akik az átütemezésről szintén megállapodtak) kifogást emel az eljárást ellen.
Ha a javaslatot a szenátus elfogadja és az elnök is aláírja, akkor Oroszország elveszti eddigi kereskedelmi besorolását, és az orosz termékeket attól kezdve magasabb vám terheli. A szenátusban egyébként egy másik, hasonló tartalmú jelentés is elfogadásra vár, amelyet Jesse Helms, a külügyi bizottság elnöke nyújtott be - igaz, ő a csecsenföldi beavatkozás elleni tiltakozása jeléül.