Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMKomolyan kiürül a jobboldali média?
További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
A kormány megalakulása óta egyre több hír érkezik arról, hogy a Fidesz, illetve a létrejövő új minisztériumok a jobboldali sajtó prominenseivel töltik fel kommunikációs csapataikat. Információink szerint ugyanakkor a kormányzat kifejezetten törekszik arra, hogy a jobboldali orgánumok újságíróit ne jutalmazzák nyakló nélkül állami állásokkal, és megmaradjanak hivatásuknál.
Az elmúlt napokban derült ki, hogy Krakkó Ákos, a HírTV Célpont című műsorának szerkesztő-riportere a Fidesz-frakció sajtófőnöke lesz, Pálffy István, az MTV egykori műsorvezetője a KDNP-nél kap hasonló szerepet, Vitézy Zsófia, a Magyar Nemzet kulturális rovatvezetője a Nemzeti Erőforrás Minisztériumának sajtófőnökeként folytatja, Bánhegyi Zsófia, a Heti Válasz helyettes lapigazgatója pedig a Fellegi Tamás nevével fémjelzett gazdasági csúcsminisztériumban vállal munkát.
Fideszhez közel álló információforrásaink állítják, a kormányzat határozott elképzelései szerint csak a legfontosabb helyeket töltik fel a Magyar Nemzet-csoporthoz, illetve az Infocenter.hu-hoz tartozó médiák szakembereivel, és figyelnek arra, hogy ne távozzon mindenki az állami szektorba.
Egyrészt több szakemberre szükség lesz majd a közmédiában, aholmár most hírigazgatói állást kapott Élő Gábor, a Lánchíd Rádió főszerkesztője. Másrészt a jobboldali médiatermékeket is kiadó Infocenter, illetve a Magyar Nemzet-csoport sem szeretné gyengíteni pozícióit vezető munkatársai elvesztésével.
A közmédiába távozók között emlegették sokáig Borókai Gábort, a Heti Válasz jelenlegi főszerkesztőjét, akit a Fidesz lehetséges tervei közt szereplő, összevont közmédia elnöki várományosának tartottak iparági körök. Ám egyelőre nem született döntés a Fideszben az MTV, a Duna Televízió, a Magyar Rádió és a Magyar Távirati Iroda összevonásából létrehozandó intézményről, ráadásul az utóbbi hetekben Borókai megítélése állítólag romlott egyes kormányzati körökben.
A kormányzatnak azért szüksége van kommunikációs szakemberekre, hiszen ötvens fős kommunikációs államtitkárság felállítását tervezik, amely a Navracsics Tibor által vezetett Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium alatt működik majd, és sajtókapcsolatok mellett rendezvényszervezéssel is foglalkozik majd. Az államtitkárságot azonban a minisztériumok sajtóosztályaiból, és a Fidesz szakembergárdájából töltik majd fel.