Üres csipszes zacskókból készít életmentő takarókat a hajléktalanoknak télre egy hétéves lány
Kiürült csipszes zacskókat gyűjt, majd kimossa, kiszárítja, ezek után pedig összevarrja (pontosabban összevasalja) őket egy angol kislány, takarót készítve. A takarókat Tilly a Scunthorpe városában élő hajléktalanoknak szánja, hogy segítsen az utcán élő embereknek a télen.
A BBC riportja szerint (videó lent) 700 zacskót gyűjtött össze eddig iskolatársai és felnőttek segítségével – személyes kedvence a kék színű csomagolásban árult sajtos csipsz –, és 150 zacskóból tud elkészíteni egy akkora takarót, amivel egy felnőtt ember be tudja fedni magát.
A zacskóknak 80 év kellene ahhoz, hogy lebomoljanak a szemétben, így a kislány szerint sokkal jobb ötlet egy „akár 80 évig használható takarót” készíteni belőlük. Tilly ötlete teljesen logikus, hisz a zacskók anyaga túlnyomórészt orientált polipropilén, ezt az anyagot pedig használják szigetelőként is, a csipszek csomagolásában például nedvességzáró szerepe van. A zacskókban a polipropilénen kívül vékony alumínium bevonat van, illetve két réteg polietilén, mely szintén jól használható nedvesség elleni szigetelésre.
Kitalálja, mi készül még polietilénből és alumíniumból? Azok a túlélő fóliák és takarók, melyeket például a túraboltokban lehet kapni, s melyek szükség esetén megvédik a kihűléstől vagy túlhevüléstől az embert, így életet is menthetnek. Tilly szerint az akciója sikeres és sokan támogatják, így az iskolában folytatja a zacskók gyűjtését, melyekből otthon takarót készít a rászorulóknak.
Tilly ötlete nem újdonság egyébként (bár kétség nélkül üdvözlendő), önkéntes csoportok az elmúlt években többször hasznosítottak újra ezzel a módszerrel csomagolást, hogy életmentő takarókat készítsenek belőle.