Apokaliptikus képek a világ nagyvárosaiból

2012. november 10., 20:05 Módosítva: 2012.11.10 20:05
3093

A három évig készült sorozatot különböző fotográfiai technikákkal hozta létre a munkáiban rendszeresen a valóság és a fantasy határán mozgó francia-német szerzőpáros. Céljuk a zsúfolt utcaképek elnéptelenítése volt. Egyrészt a 19. századi fotográfiát idéző hosszú expozíciós időket használtak. Egy-egy fotó expozíciója több óráig tartott. Ezalatt minden mozgó és mozgatható dolog eltűnt a képről. Ehhez az asztrofotográfusok által is használt sötét szűrőt használtak, hogy megóvják a képeket a kiégéstől. Másrészről az elkészült fotókat számítógépes programokkal hetekig tökéletesítették, hogy azok, egy kattintással készült csendélet illuzióját keltsék. Végül minden képre utólag felkerült az ember is.

Tekintse meg a további képeinket

Az összes bikinis Bond-lány

2012. október 6., 21:26 Módosítva: 2023.05.04 14:54
377
1962. október 5-én Ursula Andress kagylógyűjtő, modern Vénuszként emelkedett ki a habokból a Dr. No legemlékezetesebb jelenetében, örökre bebetonozva ezzel a Bond-lány fogalmát a popkultúrába. A 007-es ügynök kedvenc szmokingját hat színész cserélgette az elmúlt öt évtizedben, bikinis főhősnőből viszont jóval több volt a filmekben. A producerek mindig ügyeltek arra, hogy a világ legdögösebb színésznői, modelljei és Playmate-jei kapják a Bond-lányok szerepét: belőlük mutatunk most meg közel negyvenet.
Tekintse meg a további képeinket

A víkendházak varázslatos világa

2012. szeptember 30., 17:48 Módosítva: 2014.10.06 08:24
513
Idén is van magyar díjazottja a Lucien Hervé és Rudolf Hervé díjnak, ennek a rangos francia fotós elismerésnek. Hermann Ildi Nyaralók című sorozata a szocializmusból megmaradt víkendházak világát dolgozza fel. A különdíjas képeket átjárja a nosztalgia, ám az érzés csalókán retró, hiszen nem a múltban, hanem a jelenben járunk, otthonunktól nem is túl messze. A díjra idén is pályázni kellett, a témát most három szóval írták körül: társadalom, építészet és lakóhely. A fődíjat 2012-ben a francia Cyrille Weiner kapta, aki a párizsi Nanterre városrészben készített sorozatot Gyár a réten címmel. Az ő képei a túlnépesedett város ökológiai problémáival foglalkoznak, sokkal keményebben, de távolságtartóbban, mint Hermann Ildi humorral átszőtt magyarországi fotói. A díjat a magyar származású fotóművész, Lucien Hervé és felesége, Judith alapították 2004-ben, elhunyt fiuk, Rodolf Hervé emlékére. A díjjal 25 és 43 év közötti, legalább három éve Franciaországban vagy Magyarországon élő professzionális fotósok munkáit kívánják megismertetni a nagyobb közönséggel. A kétévente kiosztott elismerést neves szakemberekből álló zsűri ítéli oda. Első alkalommal a díjat 2004-ben Guillaume Herbaut francia fotós nyerte, a zsűri különdíjában akkor Esterházy Marcell képzőművész részesült. 2006-ban Marion Poussier, és lapunk fotósa, Barakonyi Szabolcs osztoztak a díjon. 2008-ban a japán származású, Párizsban élő Takuji Shimmura volt a győztes, magyar díjazott nem volt. 2010-ben a díjat ismét megosztva ítélték oda Czigány Ákos és Alexis Cordesse fotóművészeknek.
Tekintse meg a további képeinket