Talmácsi a negyedik helyről rajtol Kínában

2008.05.03. 10:57
A Kínai Nagydíj időmérőjén a 125 cm3-es kategória magyar világbajnoka egy helyet javított az első időmérőhöz képest, a negyedik helyről kezdi a vasárnapi futamot. A pontversenyben vezető Simone Corsi csak 11. lett.

Talmácsi Gábor a negyedik helyről rajtolhat a gyorsaságimotoros-világbajnokság negyedik futamán, Sanghajban, a Kínai Nagydíjon, a 125 kcm-es géposztályban.

A világbajnoki címvédő magyar motorosnál a brit Bradley Smith, a spanyol Nicolas Terol és a francia Mike di Meglio volt gyorsabb. Meglepetés, hogy a pontversenyben vezető olasz Simone Corsi összesítésben csak a 11. lett.

Az időmérőn Talmácsi szinte végig a harmadik helyen állt, Nicolas Terolnak három perccel a leintés előtt sikerült egy jó kört mennie, amivel övé lett a második hely, a magyar világbajnokot is hátrébb szorítva egy helyezéssel.

Talmácsi motorján érezhető a javulás, ez többek között annak köszönhető, hogy új futómű-mérnöke van, Massimo Branchini személyében. Talmácsi a szabadedzésen a 3., az első időmérőn az. 5. lett.

"Saját kérésemre új mérnökkel, Massimo Branchinivel dolgozom együtt, és a munkának még nagyon az elején tartunk. Mindannyian tudjuk, hogy egy verseny alatt nem lehet csodát tenni, de úgy érzem, egyre közelebb vagyunk a tökéletes megoldáshoz. Azért kellene még tennünk, hogy jobban tapadjon a hátsó gumi, mert a motor egyelőre nem úgy fordul, ahogy én gondolom.

Mi a taktikám a versenyre? Ezen a pályán elég nehéz meglógni a többiektől, lévén az egyenes több mint egy kilométer hosszú, úgyhogy remélem az utolsó körökre marad a döntés. Akkor pedig már bármi megtörténhet. Van még mit állítanunk a gépen, ha minden rendben megy, összejöhet a dobogós helyezés." - mondta Talmácsi Gábor.

Sanghajban 30 celsius fok körüli hőmérsékletet mérnek, a pálya 5451 méter hosszú, két nagyon hosszú egyenese van, ahol a motorok elérik a 320 km/h sebességet. 2006 óta rendeznek itt világbajnoki futamokat, Talmácsi tavaly és tavalyelőtt is negyedik lett.

A vasárnapi futam magyar idő szerint 6 órakor kezdődik.