A bajuszos horvátok kiütötték a szerbeket

2008.08.12. 12:30 Módosítva: 2008.08.12. 12:44
A férfi vízilabdatorna második játéknapján az A csoportban Magyarország és Montenegró is nagyarányú győzelmet aratott, a spanyolok továbbra is veretlenek. A nap szenzációja a horvátok Szerbia elleni bravúros győzelme.

A magyar válogatott kiváló játékkal verte a görögöket. Szükség is volt erre, hiszen legnagyobb csoportellenfelünk, Montenegró gólt sem kapott, 12-0-ra nyert Kanada ellen. A csoportelsőséget minden bizonnyal az szerzi meg, aki nagyobb arányban győzi le ellenfeleit. Az Európa-bajnok montenegrói csapat a harmadik negyed végén már 11-0-ra vezetett, de az utolsó játékrészben pontatlanabbul céloztak. Érdekesség, hogy a montenegróiak 13 vízbe szálló játékosa közül csak hárman nem lőttek gólt.

Spanyolország is hibátlan két forduló után, miután egy góllal legyőzte Ausztráliát. Az első negyed után nem úgy tűnt, hogy szoros lesz a vége. A spanyolok 4-0-ra vezettek, a másodikban már 5-1-re is. Innen zárkoztak fel az ausztrálok, és a szünetben már csak két gól volt a különbség. Hiába jött fel Ausztrália kétszer is egy gólra, a különbség nem változott az utolsó negyed előtt. A spanyolok rutinosan ölték az időt, és a végén, ha szorosan, de ismét nyertek.

A B csoport szenzációját a szerbek veresége jelentette. Horvátország három góllal győzött. Az első találat a szerbeké volt, a negyedet is kétgólos előnnyel zárták. A második játékrészben viszont hármat lőttek egymás után a bajuszos horvátok, elsősorban Jokovic kiváló játékának köszönhetően. Egy gólváltást követően a szünetben már ők vezettek, a harmadik negyedben pedig kiütötték a szerbeket. Négy gólt lőttek, amire az ellenfél csak egy perccel a lefújás előtt tudott válaszolni, 9-5-re vezetett Horvátország. A szerb rémálom a negyedik negyedben is folytatódott, Buric, majd Smodlaka is betalált, már 11-5 volt az állás. Azért nem lett megalázó a vége, mert az utolsó három és fél percben a biztos előny tudatában leálltak a horvátok. Így is három maradt közte. A horvátok legjobbja a 3-3 gólt szerző Jokovic és Barac volt, a szerbeknél Szapics négy gólt szerzett.

Az olaszokat az amerikaiak is legyőzték. A németeket majdnem megtréfálta Kína. Az első negyed végén kétgólos előnyre tettek szert. A németek összekapták magukat, fordítottak, a szünetben már ők vezettek. A harmadik negyedben nem esett gól, az utolsóban két emberelőnyös, előbb Kína egyenlített, majd Schertwitis szerezte a győztes találatot.

Eredmények

A csoport: Montenegró-Kanada 12-0 (3-0, 4-0, 4-0, 1-0), Magyarország-Görögország 17-6 (7-2, 2-2, 4-1, 4-1), Spanyolország-Ausztrália 9-8 (4-0, 2-4, 2-2, 1-2). A csoport állása: 1. Spanyolország 4 (25-14), 2. Montenegró 3 (22-10), 3. Magyarország 3 (27-16), 4. Ausztrália 2 (20-17), 5. Görögország 0 (14-29), 6. Kanada 0 (6-28).

B csoprot: Horvátország-Szerbia 11-8 (1-3, 4-1, 4-1, 2-3), Egyesült Államok-Olaszország 12-11 (2-1, 3-2, 4-3, 3-4 4-4), Németország-Kína 6-5 (0-2, 5-2, 0-0, 1-1). A csoport állása: 1. Horvátország 4 (22-15), 2. Egyesült Államok 4 (20-15), 3. Szerbia 2 (19-18), 4. Németország 2 (13-16), 5. Olaszország 0 (18-23), 6. Kína 0 (9-14).