Tora Bergeré a századik norvég arany

2010.02.18. 20:59

A norvég Tora Berger nyerte csütörtökön a sílövők női 15 km-es számát a vancouveri téli olimpián, ezzel hazája 100. aranyérmét szerezte a téli ötkarikás játékok történetében.

A szám tavalyi világbajnoki bronzérmese másodikként vágott neki a távnak, amelyben négy lövészet szerepelt, és minden egyes hiba egy büntetőpercet ért. A norvég versenyző a mezőny egyik legjobb futójának számít, és mivel az első három lövészete során nem rontott, korán biztossá vált, hogy az ő ideje etalon lehet majd a célban a később rajtolók számára.
Bergernek csak a negyedik sorozat utolsó, ötödik lövésénél remegett meg a keze, ezzel némi reményt adva riválisainak húsz hibátlan célzás esetén. Azonban hibátlanul kizárólag Bergernél jóval gyengébb futók lőttek, így a 28 éves sportoló fölényesen, több mint 20 másodperces előnnyel nyert a kitűnően célzó kazah Jelena Hrusztaljeva és az egyet rontó fehérorosz Darija Domracseva előtt.
A férfiak 20 km-es egyéni száma 22 órakor kezdődik Tagscherer Imrével a résztvevők között.