A XXX. nyári olimpián a magyar csapat várakozáson felül nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárt. Kövesse percről percre a londoni olimpia utóéletét!
A második futamot rendezték a férfi szörfözők, akik között egy magyar, az ötödik olimpiáján szereplő Gádorfalvi Áron is indult. Két helyet javított, az első futamban a 35. lett a 38 fős mezőnyben. Ahogy az első, úgy a második futamot is a holland Dorian van Rijsselberge nyerte.
„Az elmúlt másfél évben nagyon sokat dolgoztunk azon Kárpáti Róbert és Faludi Viktória sportpszichológusokkal, hogy ezen a napon nyugodtan álljak fel a pástra, biztos legyek magamban, hogy ne borítson ki az ellenfelem, a zsűri, vagy az, ha találatokat kapok. Ez a mentális felkészülés nagymértékben befolyásolta az asszók kimenetelét" - árulta el az első magyar aranyérmet szerző kardozó Szilágyi Áron.
Babos Tímea nem tudott ellenfele lenni a második körben a három hete Wimbledonban elődöntős, és nagyszerű füvespályás szezont záró Angelique Kerbernek, aki 6:1, 6:1-re győzte le a magyar teniszezőt az olimpián.
Bár az angol csapat tagjai nagyon örültek a hangos és lelkes közönségnek, az ausztrálok szerint a hangzavar kifejezetten zavaró a versenyek alatt. Jason Lane, az ausztrál női négyes evezősök edzője szerint a zaj egy egészen új tényezővé vált, amit az atlétáknak meg kell szokniuk a versenyek előtt. Az ausztrálok szerint a hangos tömeg miatt még a kommunikáció is nehezükre esik.
A londoni olimpia szervezőbizottságának vezetője, a korábbi kiváló futó, Sebastien Coe a magyar férfi vízilabda- valamint a kézilabda-válogatott meccsét is megnézte kedd délelőtt, és lelkesen tapasztalta, mennyi magyar drukker van.
Adott pár autogramot, többnyire meccsjegyeket írt alá, és egy kérdésre válaszolt. „Amazing” - mondta arra, milyenek a magyar drukkerek.
Profi versenyzéssel, jól taktikázva evezett a mai reményfutamban a Varga Tamás és Hirling Zsolt alkotta könnyűsúlyú kétpárevezős egységünk.
A ma megrendezett két reményfutam közül kétség kívül a magyaroké volt a nehezebb. Nem adták fel előre kigondolt taktikájukat akkor sem, amikor a kanadai hajó több hosszal a mezőny elé került,.
A mieink féltávnál még csak a harmadik helyen eveztek, ám az erős oldalszélben a védettebb pályán evező hajó előnyét nem tudták behozni. Végül másodikként – biztos továbbjutó helyen –haladtak át a célvonalon, és ezzel a reményfutamot evezők közül a második legjobb idővel bejutottak a legjobb 12 közé. Csütörtökön már a döntőbe jutás lesz a tét. Magyar idő szerint 12:00 órakor a kubai, norvég, brit, francia és portugál hajók ellen versenyeznek majd mieink, ahonnan majd a legjobb három csapat juthat a döntőbe.
A német lovascsapat megnyerte az aranyérmet a Greenwich Parkban kedd délután, ezzel megtörte a négy napja tartó frusztrációt. Nagy-Britannia újabb ezüstöt nyert, a bronzot az új-zélandiak vitték haza.
Lovastusa, csapatverseny, olimpiai bajnok:
1. Németország (Peter Thomsen, Dirk Schrade, Sandra Auffarth, Michael Jung, Ingrid Klimke) 133,70 pont
2. Nagy-Britannia (William Fox-Pitt, Nicola Wilson, Zara Phillips, Mary King, Kristina Cook) 138,20
3. Új-Zéland (Jonelle Richards, Caroline Powell, Jonathan Paget, Andrew Nicholson, Mark Todd) 144,40
A holland himnusz felvételének 90 másodperces részletét még az olimpia előtt megküldték a szervezőbizottságnak. Amikor vasárnap Marianne Vosnak, a női kerékpáros mezőnyverseny győztesének átadták az aranyérmet, több holland néző is szokatlannak és különösnek találta a nemzeti himnuszt. A lap által megkérdezett zenetudósok szerint az új hangszerelésben párhuzamosan ötöd- és nyolcadhangok is szerepelnek, ami nem szokásos a klasszikus zenében. Szerintük ezek a popzenére jellemző harmóniai bakik egyértelműen felismerhetők az olimpiai változatban. Vasárnap a magyar Himnuszt is más változatban játszották le.
Londonban komolyan veszik a biztonsági intézkedéseket: hétfőn egy túlbuzgó katona magát a brit miniszterelnököt is megállította, hogy ellenőrizze a papírjait. David Cameron éppen Downing Street-i lakásába tartott, miután a londoni metróval kilátogatott az olimpiai parkba, amikor egy biztonsági szolgálatot teljesítő katona igazoltatta. Cameron később egy brit tévécsatornának elmondta, a papírjai nem voltak nála, de nagyon elégedett volt a londoni tömegközlekedéssel.
Tüntetett a vízilabda csarnok a horvát-spanyol meccs végén, mert a spanyolok egyenlítő gólját nem adták meg tíz másodperccel a vége elött. A kivetítőn hiába van visszajátszás, ez nem hatja meg a bírókat. Zúg az Espana mindenkitől. A gólbíró ráadásul gólt jelzett. Itt is elkelne a gólvonal technológia?
Az angol lap újra leforgatta az olimpia egyik emlékezetes pillanatát. Ezúttal a dél-koreai kardvívó, Sin Alam vesztes meccsét elevenítették fel, aminek a végén a sportoló egy órán át sírt.
Az olimpiai szervezőbizottság (LOCOG) közzétette az olimpia első három napjának látogatottsági adatait. Szombaton 856 ezer néző követte a helyszínen a játékok eseményeit (86 százalékos kihasználtsággal), ebből közel 500 ezren a kerékpárosokra voltak kíváncsiak. Vasárnap 92 százalékos kihasználtság mellett 900 ezren, hétfőn viszont, amikor nem volt kerékpáros verseny csak 370 ezren látogattak ki valamelyik sporteseményre, igaz, a kihasználtság így is 88 százalékos volt a hét első napján.
A britek újabb éremesélyese okozott csalódást a hazai közönségnek. Ellen Gandy a 2011-es világbajnokságon ezüstérmes lett, kedden viszont csak a 17. lett a kétszázas női pillangón.
Kemény Dénes és Kiss Gergely is lesújtott a magyar vízilabda-válogatott 2. veresége után.
A spanyol gyeplabda-válogatott csapatkapitánya és csatára, Santi Freixa singcsonttörést szenvedett, amikor a pakisztáni válogatott ellen játszottak. Muhammad Irfan pakisztáni játékossal ütközött össze, így történt a baleset. Barcelonába viszik, hogy megműtsék a bal alkarját. Freixa, már az athéni és a pekingi játékokon is játszott. 2008-ban ezüstérmet nyert, írta az elmundo.es.
A játékok szervezői továbbra is próbálják megoldani azt a problémát, hogy egyes sporteseményeken feltűnően sok az üres hely a lelátókon. A LondonNet információi szerint mivel többnyire a nemzeti olimpiai bizottságok tagjainak és különböző sport szervezeteknek fenntartott helyek maradnak üresen, ezért a szervezők ezentúl minden nap végén egyeztetnek a szervezetekkel, hogy a nekik kiosztott jegyek közül várhatóan mennyit nem fognak felhasználni a következő napon, az így felszabaduló jegyeket pedig éjféltől újraértékesítik az interneten.
Ryan Lochte minden bizonnyal legviccesebb tweetje az volt, amikor rajongói köréből kért segítséget háta leborotválásához.
Az olimpia nem hagyta hidegen Nagy-Britannia leghíresebb streetart művészét, Banksyt sem, a szatírikus stílusáról ismert graffitis két új alkotással készült a londoni játékokra. Az első kép egy gerelyhajítót ábrázol, miközben éppen dobáshoz készülődik, a sportszer helyett egy rakétát szorongatva a kezében. A másik képen egy magasugrót láthatunk, amint éppen egy rozsdás kerítés felett ugrik át egy otthagyott matracra.
Bár legalább levették az élő feliratot. Négy perc a csúszás, a szünetben behozhatják.
Egy dorseti újság fényképet közölt a vitorlás versenyek helyszínéül szolgáló Weymouth partjáról, ami majdnem teljesen üres volt, noha az előzetes várakozások alapján napi 30 000 látogatót vártak a versenyekre.
A kézilabda válogatott egyelőre kétgólos hátrányban van Dél-Korea ellen.
A nyolcadik helyen bejutott a döntőbe a Kozma Dominik, Bernek Péter, Cseh László, Kis Gergő összeállítású 4x200-as magyar gyorsváltó.
A magyar váltó az első futamban kapott helyet, ahol 7:11.64 perces idővel a negyedik helyen végzett.
Kozma a váltó érdekében délelőtt nem indult el a 100 méteres gyorsúszás elődöntőjében. "Lehet, hogy éppen ez kellett a döntőbe jutásunkhoz, mert így pihenten ugrottam a vízbe - mondta az Kozma - Este még javítani akarunk, remélem, hogy a hatodik helyet elcsípjük".
Az eddigi csalódást keltő Cseh röviden csak anynit mondott, hogy örül a csapat sikerének.
A legjobb idővel, 7:06.75 perccel az amerikaiak kerültek a magyar idő szerint 21:51-kor kezdődő fináléba. (MTI)
Világbajnok és olimpiai ezüstérmes ellenfelétől, a dél-koreai Kim Je Bum ellen két büntetés után a tizenhat között kiesett Csoknyai László cselgáncsozó, így búcsúzott az olimpiától.
"Olyan keményen dolgoztam a döntőért 200 vegyesen, hogy elindulok majd ebben a versenyben is. Az ember életében ritkán adódik alkalom olimpiai döntőben úszni" - mondta Hosszú Katinka azt követően, hogy kedd délelőtt 200 m pillangón bejutott az elődöntőbe.
Az egyik szám feladásának lehetősége azért merült fel, mert a 200 m pillangó elődöntője és a 200 m vegyes döntője között csak háromnegyed óra van.
"Odateszem magam mindkét számban. A pillangó elődöntőjében legalább 98 százalék kell a döntőért, itt már taktikázni nem lehet. Mindent beleadok, lesz, ami lesz. Majd kiderül, hogy aztán mennyire tudom kipihenni magam a vegyesre." (MTI)
A lólengésben Berki Krisztián legnagyobb ellenfelének számító, hazai pályán versenyező Louis Smith korábban megpróbált bekerülni a brit X-faktorba is. A válogatón Montell Jordan: Get It on Tonight dalát énekelte. A tornász hétévesen döntötte el végleg, hogy az edzőtermet választja a színpad helyett. Mára viszont csak az autóban vagy a zuhany alatt énekel, főleg barátnőjének, írta a Guardian.
Félnapos gondolkodás után Hosszú Katinka úgy döntött, hogy elindul a 200 méteres vegyesúszás kedd esti döntőjében. A magyar úszónő azért dillemázott, mert egy másik számban, a 200 méteres pillangóban mindenképpen indulni akart. Márpedig a két szám ma összecsúszik.
A 200 pillangó előselejtezője ma délelőtt volt, Hosszú a negyedik idővel jutott az esti középdöntőbe, ami 20.55-kor lesz. A 200 vegyes döntője pedig alig háromnegyed órával később kezdődik. Hosszú azért is gondolkodott a 200 vegyes feláldozásán, mert Verrasztó Evelyn éppenhogy lemaradt a fináléról, Hosszú visszalépésével ott lett volna a legjobb nyolc között. Nem lesz.
Úgy tesz a magyar televízió, mintha élőben adná a Magyarország-Dél-Korea meccset. 3-2-re mentünk már, amikor az MTV-n elkezdődött a meccs. Az élő felirat természetesen kint van, négy perc a csúszás.
Szerbia után Montenegró is legyőzte a magyar vízilabda válogatottat 11-10-re.
A közösségi médiát okolja kudarcáért Emily Seebohm, a 100 méteres női hátúszás ezüstérmese. Az ausztrál úszónő, akit sokan a szám legnagyobb esélyesének tartottak elmondta: az előfutamok után annyi gratulációt kapott a rajongóitól Twitteren és Facebookon, hogy ő maga is elhitte, hogy legyőzhetetlen, ez pedig elkényelmesítette a létfontosságú döntő előtt – írja a The Verge.