A XXX. nyári olimpián a magyar csapat várakozáson felül nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárt. Kövesse percről percre a londoni olimpia utóéletét!
Tegnap nem találta a szelet Berecz Zsombor a portland-i öbölben, ma azonban kiválóan versenyezve először 11. helyen, majd a második futamban 12-ként zárt, összesítésben 23.
A B csoportban második meccsét is elveszítette a britek férfi kosárcsapata, ezúttal a brazil válogatottól kaptak ki, a végeredmény 67-62 volt. A házigazdáknál Pops Mensah (13 pont), a győztes braziloknál Splitter (21) volt a legeredményesebb.
A britek első mérkőzésükön az oroszoktól kaptak ki 95-75-re.
A második helyen kiemelt Novak Djokovic két sima játszmában győzött kedden az amerikai Andy Roddick ellen a férfiak tenisztornájának második fordulójában. Továbbjutott a hazai közönség előtt szereplő, 3. helyen kiemelt Andy Murray is, aki a finn Jarkko Nieminent búcsúztatta ugyancsak két játszmában.
A nőknél csupán az első szett okozott némi gondot az orosz Marija Sarapovának, a folytatásban már simán nyert a hazai kedvenc Laura Robson ellen.
Eredmények, egyes, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
férfiak:
Djokovic (szerb, 2.)-Roddick (amerikai) 6:2, 6:1
Murray (brit, 3.)-Nieminen (finn) 6:2, 6:4
Nisikori (japán, 15.)-Davigyenko (orosz) 4:6, 6:4, 6:1
Bagdatisz (ciprusi)-Gasquet (francia, 16.) 6:4, 6:4
nők:
Sarapova (orosz, 3.)-Robson (brit) 7:6 (7-5), 6:3
Lisicki (német, 15.)-Svedova (kazah) 4:6, 6:3, 7:5
V. Williams (amerikai)-Wozniak (kanadai) 6:1, 6:3
Görges (német)-Lepchenko (amerikai) 6:3, 7:5
(MTI)
Az amerikai COED magazin szerkesztői teljesen rákattantak a 185 centi magas, huszonhárom éves pécsi úszónőre. Nem kevesebbet állítanak, minthogy Jakabos minden idők legdögösebb olimpiai sportolója.
Napi két edzéssel készül a vasárnapi lólengés döntőjére Berki Krisztián és Hídvégi Vid.
Kovács István vezetőedző szerint az edzések jól mennek, a versenyzők különböző részekkel készülnek a gyakorlatból. A selejtező utáni nap pihenéssel telt, hétfő óta viszont gőzerővel edzenek. Ha tehetik, megnézik a magyar olimpikonok versenyszámait, persze csak pihenőidőben, az olimpiai faluban televízióból.
„Jól vagyok, az edzésekre és a fináléra koncentrálok Viddel együtt. Nincs semmi különös, tulajdonképpen minden úgy megy, mint egy világbajnokságon. Vasárnap még sétáltam egy nagyot az olimpiai falun kívül, az nagyon jól esett" - mondta Berki.
A horvát válogatott magabiztos győzelmet aratott a szerb csapat felett a férfiak kézilabdatornájának B csoportjában, amelyben a magyar együttes is szerepel. A magyarok délután 22-19-ra verték Dél-Koreát.
Az A csoportban a svédek kiütötték a házigazda briteket, Izland pedig Tunéziát verte tíz góllal.
A csoport:
Svédország - Nagy-Britannia 41-19
Izland-Tunézia 32-22
B csoport:
Horvátország-Szerbia 31-23
(MTI)
Az este több magyar érdekeltségű számot rendeznek úszásban, háromnegyed kilenctől lesz érdemes figyelni.
A sort Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna nyitja majd a 200 méteres női pillangó elődöntőiben, melyek este kilenc óra előtt három perccel kezdődnek. Hosszú az első elődöntőben az ötös pályán, Jakabos a másodikban a hármason fog úszni.
21.20-tól rendezik a férfiak 200 méteres mellúszásának elődöntőit. A második elődöntőben Gyurta Dániel fog úszni négyes pályán.
21.43-ra írták ki a program szerint a 200 méter női vegyes döntőjét, ahol ismét Hosszú Katinkáért szoríthatunk, aki az ötödik idővel került a döntőbe.
A férfiak 4x200 gyorsváltójának döntője 21.51-től kezdődik, a magyar négyesben Bernek Péter, Cseh László, Kis Gergő és Kozma Dominik áll rajthoz.
Még ha a második napon történt is, valószínű: kevés meghatóbb pillanata lesz az olimpiának, mint mikor Ungvári Miklós az elveszített döntője után elnézést kért azoktól, akiket a tévé elé ültetett, vagy a helyszínen szurkoltak neki.
A kazah Maija Maneza nyert a női súlyemelők 63 kg-os súlycsoportjában kedden a londoni olimpián.
A 26 esztendős sportoló ezzel a kazah női emelők második aranyérmét szerezte meg, vasárnap ugyanis 53 kg-ban honfitársa, Zulfija Csinsanlo győzött.
nők, 63 kg:
1. Maija Maneza (Kazahsztán) 245 kg (szakítás: 110 kg, lökés: 135 kg)
2. Szvetlana Carukajeva (Oroszország) 237 (112, 125)
3. Christine Girard (Franciaország) 236 (103, 133)
(MTI)
Christopher Wilson, a brit publicista a a keddi Daily Mailben azt írta: az olimpiai megnyitó McCartney-minikoncertje alatt az ex-Beatle énekét hallgatva hirtelen úgy érezte, mintha „egy korszak éppen a végéhez érkezne".
McCartney olyan ember, aki még most is napi késztetést érez mind magasabb csúcsok meghódítására, ám „az olimpiai megnyitóünnepség hegycsúcsa már túl magasnak bizonyult" számára, és a Királynő gyémántjubileumán adott koncert után másodszor tett tanúbizonyságot arról, hogy előadóként jó eséllyel már túl van legszebb napjain - fogalmaz keddi írásában a brit publicista.
Wilson szerint McCartney hangja már a júniusi gyémántjubileumi koncerten is „bizonytalan volt és reszketeg", és mindez szomorú kontrasztban állt a 72 évesen is teljes énekesi képességei birtokában lévő Sir Tom Jones „érdes hangorkánjával". (MTI)
Bronzérmet szerzett a skeet döntőjében a ralisztár Nasser Al-Attijah, a 2011-es Dakar-rali győztese.
A vitorlázó Berecz Zsombor a 23., a szörfös Detre Diána pedig a 16. helyen áll a keddi nap után a londoni olimpián.
A Weymouth-öbölben a két futam után 32. Berecz a harmadik részversenyben nagyot javított, az előkelő 11. helyen ért célba a 49 tagú mezőnyben. Jól sikerült a következő futam is, ezúttal tizenharmadikként futott be, így összetettben előrelépett a 23. helyre.
A szörfös Detre Dia egyenletes teljesítményt nyújtott a keddi bemutatkozás alkalmával: az első futamban a 16., a másodikban 17. lett a 26 induló közül, s ezzel a 16. helyről várhatja a folytatást.
A szintén szörfös Gádorfalvi Áron két futam után a 33. helyen áll. (MTI)
A Nemzetközi Vitorlás Szövetség 2012. május 9-én jelentette be, hogy a londoni olimpia után a szörföt törlik a versenyszámok közül, és helyette kitesurf-ben versenyezhetnek majd a résztvevők. A szörfös társadalmat meglepte a döntés.
Férfi 81 kg-ban a dél-koreai Kim Jae Bum, női 63 kg-ban pedig a szlovén Urska Zolnir győzött a londoni olimpia cselgáncstornájának keddi versenynapján.
férfiak, 81 kg:
1. Kim Jae Bum (Koreai Köztársaság)
2. Ole Bischof (Németország)
3. Ivan Nyifontov (Oroszország) és Antoine Valois-Fortier (Kanada)
nők, 63 kg:
1. Urska Zolnir (Szlovénia)
2. Li Li-hszü (Kína)
3. Gevrise Emane (Franciaország) és Josie Ueno (Japán)
(MTI)
A 64 kg-ban szereplő Káté Gyula kedden legyőzte egyiptomi riválisát, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe.
Szántó Imre kétszeres világbajnoki bronz és Európa-bajnoki ezüst-, illetve bronzérmes tanítványa Eszlam Mohamed ellen mutatkozott be. Az egy ponttal elveszített első menet után fordított, összességében pedig biztosan, 16-10-re nyert.
Az élete harmadik olimpiáján első győzelmét arató kispesti boxolóra az olasz Vincenzo Mangiacapre vár a 16 között. Az olaszt Káté a 2010-es moszkvai Eb-n legyőzte, egyszer ugyanakkor ki is kapott tőle. (MTI)
A világbajnok Csen Zso-lin, Vang Hao duó nyert női szinkrontoronyugrásban kedden, így a harmadik műugró-aranyérem is Kínáé lett.
Női szinkronműugrásban vasárnap a Vu Min-hszia, Ho Ce kettős, férfi szinkrontoronyugrásban hétfőn a Cao Jüan, Csang Jang-csüan páros szerzett aranyat.
női szinkrontoronyugrás, 10 m
1. Csen Zso-lin, Vang Hao (Chen Ruolin, Wang Hao, Kína) 368,40 pont
2. Paola Espinosa, Alejandra Orozco (Mexikó) 343,32
3. Roseline Filion, Meaghan Benfeito (Kanada) 337,62
(MTI)
A világ leggyorsabb embere autóját hiányolja az olimpián. „Hamarosan ismét vezethetlek" - kommentálta a Twitterre feltöltött Nissan GT-R fotóját a sprinter.
A Nissan még június elején jelentette be, hogy egyik új reklámkampányának arca Bolt lesz.
A Flikli animációs stúdió 8-bites videóban állított emléket a londoni olimpiának.
Michael Jung a csapat után egyéniben is az élen végzett lovaglásban, így egy nap alatt a második aranyat szállította a németeknek.
1. Michael Jung (Németország) 40,60 hibapont
2. Sara Algotsson Ostholt (Svédország) 43,30
3. Sandra Auffarth (Németország) 44,80
(MTI)
A 2000-ben és 2004-ben is győztes francia Tony Estanguet nyerte a férfi kenu egyesek szlalomversenyét kedden a londoni olimpián.
A második helyen a német Sideris Tasiadis, a harmadikon pedig a címvédő, szlovák Michal Martikan végzett.
Az amerikai kosaras Instagramjára feltötött fotójával igyekezett betekinést nyújtani, milyen dolgok történnek egy olimpiai kosárlabdás szobájában. Az Egyesült Államok válogatottja este 23.15-től játszik Tunézia ellen, Williams valószínűleg erre melegített.
Egy lelkes rajongó összegyűjtötte az összes eddigi olimpia (téli és nyári) logóját. A képeket böngészve kiderül, hogy készültek a londoni olimpia logójánál csúnyább és fantáziátlanabb művek is: a montreali és a moszkvai játékok, vagy a szarajevói téli olimpia logója teljesen minősíthetetlen, de azért a londoniaknak sincs sok okuk a büszkeségre.
Az természetes, hogy egy világverseny idején számos nemzetiség képviselteti magát az adott városban, ám sosem tudhatjuk, épp ki mellett megyünk el: Westminster közelében sétálva egy Budapesten született, Londonban élő jamaicai utcazenész köszöntött minket lelkesen, mikor meglátta piros-fehér-zöld zászlónkat - jelentette Klári.
A 70-es szolgáltató szupergyors mobilinternet-hálózatáról küldött üzenet. (x)
Arne Ljungvist, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság orvosi bizottságának vezetője egészen addig tapsolni fog a londoni játékokon 400 méteres női vegyesúszásban aranyérmes, 16 éves kínai Ye Shiwen világcsúcsot hozó teljesítményének, amíg nem jut csalásra utaló tényekhez.
A doppingellenes küzdelemben negyven éve dolgozó Ljungvist elmondta: nagyon szomorú, amikor egy nem várt sportolói teljesítményt gyanakodva fogad a világ.
„Személy szerint nincs okom arra, hogy ne tapsoljam meg Je eredményét" - jelentette ki.
A királynő unokája, Zara Phillips eddig nem hibázott a díjugratás egyéni döntőjébent, jelenleg a második helyen áll, de még tizenegyen jönnek utána.
A nézőtéren Anna hercegnő tapsol Zarának.
Eduardo Paes, Rio de Janeiro polgármestere attól tart, hogy Boris Johnson „valami őrültséget fog csinálni", amikor átadja neki az olimpiai zászlót a záróünnepségen. „Boris nagyszerű munkát végzett. Nagy dolgokat csinált és hangulatot teremtett a városban, de félek, hogy valami őrültséget fog csinálni. Bolond" - magyarázta Paes, a hírhedten gonosz humorú karizmatikus politikus.
Amerikai atléták tiltakozást indították el, a szigorú olimpiai szponzorációs szabályok ellen, írta a Daily Mail. A 40-es szabály néven emlegetik, mely megtiltja számukra a saját, személyes szponzorok támogatását. Dawn Harper 100 méteres gátfutó is csatlakozott, Twitterére tette ki a képet. A tiltakozás élén a kétszeres olimpiai bajnok futó Sanya Richards-Ross áll.
Új rekordot állított fel az amerikai Kimberly Rhode, aki még vasárnap nyert aranyérmet skeet lövészetben. A sportolónő 99 ponttal fejezte be a döntőt, ami azt jelenti, hogy száz próbálkozásból mindössze egyszer hibázott. Az említett rekordot viszont nem ezzel állította fel: dobogós helyezésével ő lett az első amerikai sportoló, akinek sikerült zsinórban öt olimpián érmet szereznie, ráadásul az ötből három aranyérem volt.