A XXX. nyári olimpián a magyar csapat várakozáson felül nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárt. Kövesse percről percre a londoni olimpia utóéletét!
Nagyon jólesett az úszás, 2:09 körüli időre számítottam, még ennél is jobb lett - nyilatkozta az Gyurta. - Főleg saját magamnak kellett a futamgyőzelem, s minden úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Rendben volt az erőbeosztásom is, a végén tudatosan vettem vissza a temóból. Este szeretnék egyéni csúcsot úszni. (MTI)
Gyurta Dániel a legjobb idővel jutott a 200 méteres mellúszás elődöntőjébe. A 100-on negyedik úszónak ez az erősebb száma. A kétszeres világbajnok a harmadik futamban indult, és rendkívül magabiztos versenyzéssel, végig vezetve 2:08.71-es idővel diadalmaskodott.
Gyurta legnagyobb ellenfele, a címvédő japán Kitadzsima Koszuke 2:09.43-as idővel került az elődöntőbe, amelyet magyar idő szerint 21:20-kor rendeznek.
Molnár Ákos a 20. helyen zárt.
Második helyen végzett a Varga Tamás, Hirling Zsolt páros a könnyűsúlyú kétpárevezőseinek kedd délelőtti reményfutamában, így továbbjutott az elődöntőbe.
David Cameron vendégeként hétfőn Francois Hollande is kilátogatott az olimpiai játékokra, a Guardian tudósítója szerint a francia elnök alkalmazkodva a helyi szokásokhoz, igazi angol fekete humorral szórakoztatta vendéglátóját. Hollande először megköszönte Cameronnak, hogy leterítette a vörös szőnyeget a francia atléták előtt (utalva a brit miniszterelnök korábbi szavaira, hogy vörös szőnyeggel várják majd a magas adók miatt Franciaországból menekülő vállalkozókat), majd a britek eddigi visszafogott eredményeire célozva azt mondta Cameronnak: ne is törődjön vele, mert Európa majd összedobja a medálokat, így Nagy-Britannia legalább annak örülhet, hogy ők is az Európai Unió tagjai.
Kedvenc számában is belekezdett Gyurta Dániel. A 200 méter mell előfutamát nyerte a világbajnok, este a középdöntőben folytatja.
Hosszú Katinka összesítésben a negyedik, Jakabos Zsuzsanna pedig az ötödik legjobb idővel bejutott az elődöntőbe 200 méteres pillangóúszásban.
A 400 m vegyesen negyedik Hosszú a harmadik futamban indult, ahol 2:07.75 perces idővel második lett. Jakabos az utolsó előfutamban lépett a rajtkőre, és 2:07.79-es idejével harmadikként csapott célba.
Az elődöntőket magyar idő szerint 20:57-től rendezik.
Londonban komolyan veszik a biztonsági intézkedéseket: hétfőn egy túlbuzgó katona magát a brit miniszterelnököt is megállította, hogy ellenőrizze a papírjait - írja a Sun. David Cameron éppen Downing Street-i lakásába tartott, miután a londoni metróval kilátogatott az olimpiai parkba, amikor egy biztonsági szolgálatot teljesítő katona igazoltatta. Cameron később egy brit tévécsatornának elmondta, a papírjai nem voltak nála, de nagyon elégedett volt a londoni tömegközlekedéssel.
Hosszú Katinka fontolóra vette, hogy visszalép a 200 vegyes kedd esti döntőjétől, ahová az ötödik idővel jutott be. Amennyiben így dönt, akkor a kilencedik idővel Verrasztó Evelyn úszhatna a fináléban. „Úgy voltam vele, hogy mindenképpen úszni szeretnék kedd délelőtt, a 200 pillangó selejtezőjében.Most persze nagy a dilemma, hogy mi legyen - mondta hétfő este Hosszú Katinka a mob.hu-nak, és azt ígérte, hogy hétfő este eldönti a kérdést amerikai edzőjével, Dave Salóval. Egyelőre nincs hír arról, hogy döntött Hosszú.
„Senki se akar kilencedik lenni, én se szerettem volna. Katinkának saját döntése, hogy indul-e a 200 vegyes döntőjében vagy sem, én nem akarok ezzel foglalkozni, és befolyásolni sem fogom őt”- mondta Verrasztó Evelyn.
Hosszú kedd délelőtt úszik a 200 pillangó selejtezőjében, a 200 vegyes döntője este van.
A 81 kilós Csoknyai László hozta a kötelezőt, miután magabiztosan legyőzte az indonéz Putu Wiradamunggát. A magyar előbb eldobta, majd leszorította az ellenfelét, a két vazari ippont ért. A nyolc közé jutásért a kétszeres világbajnok és olimpiai ezüstérmes dél-koreai Kim Dzse Bum lesz az ellenfele, nem Csoknyai az esélyes. Fél egy körül meccselnek.
Ismét szemerkélő esőben érkeztünk meg, másfél óra volt az út. A közlekedésre semmi panaszunk nem lehet eddig, bár csak otthon mondhatnánk el ezt.
A szervezők reggel a parkba jutáshoz még a metróhoz vezető sávokat is megnyitják, a munkába igyekvő helyieken mégsem látszódik semmi harag.
A 70-es szolgáltató szupergyors mobilinternet-hálózatáról küldött üzenet. (x)
Hosszú Katinkának van ma a legtöbb esélye, hogy éremközelben legyen, 200 méter vegyesen 21:39-kor úszik, az ötödik legjobb idővel került a döntőbe.
Az eddig parádésan szereplő dzsúdósoktól most csoda lenne egy szép eredmény. A 81 kilós Csoknyai László egy indonézzal kedz, vele szemben még esélyes, de a nyolc közé jutásért már az olimpiai ezüstérmes, kétszeres világbajnok koreai Kim Dzse Bumot kellene vernie.
A magyar csapat egyik legnagyobb aranyesélyese, Gyurta Dániel is úszik ma, de még csak a 200 mell előfutamát és középdöntőjét tartják, utóbbi délelőtt, az újabb kör 21.17-kor lesz.
A női 200 méter pillangó selejtezőjében, 11.25-től Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna lehet érdekelt, bár Hosszúnál kérdés, hogy feláldozza-e a számot a 200 vegyesért. Kozma Dominik 100 méter gyorson is megpróbálja 11-től , és elindul a férfi 4x200 m-es gyorsváltónk is.
Az első körben sima győzelmet arató Babos Tímea is pályára lép, fél egy körül, ellenfele a világranglista hetedik Angelique Kerber, aki elődöntős volt Wimbeledonban.
Bemutatkozik a 64 kilós boskzolónk, Káté Gyula is öt körül. Elkezdik a vitorlások és szörfösök is, Berecz Zsombor, Gádorfalvi Áron és Detre Diána egy körül lesz vízen.
Csapatokért is szoríthatunk, a szerbek ellen lebőgő pólósok Montenegró ellen javíthatnak 11 órától, a férfi kézisek Dél-Korea ellen játszanak 12.15-től. A női pólósok ma pihennek.
Először porig alázta, majd elnézést kért a kínai The Metropolis Times című lap Csou Csüntől, aki a női súlyemelők 53 kg-os súlycsoportjában érvényes gyakorlat nélkül zárt.
Az újság a sportoló szombati búcsúja után azt írta, hogy ez volt a kínai női súlyemelés történetének legszégyenteljesebb kiesése. A cikket rengeteg bírálat érte, az olvasók és az interneten hozzászólók is védelmükbe vették a 17 éves sportolót.
Az elnézést kérő cikk így zárul: "Ott álltál a pódiumon, megpróbáltad a maximumot nyújtani, már most te vagy a mi hősünk." (MTI)
Britta Heidemann végre megszerezte Németország első érmét. A vívónő a döntőben az ukrán Jana Semjakinától kapott ki, így ezüstérmet vihetett haza. A német közvélemény az elmúlt két napban kétségbeesetten várta az ország első érmét, mivel az olimpia első három napjában egyetlen számban sem tudtak eredmény felmutatni.
A dorseti rendőrség letartóztatott egy Twitter felhasználót , aki Thomas Daley angol toronyugrónak azt üzente, „ remélem, tudod, hogy az apádat nagyon elszomorítottad ezzel ” . Daley apja egy évvel ezelőtt meghalt, így a sportolót nagyon rosszul érintette a felháborodott szurkoló üzenete. A felhasználó később többször is elnézést kért Daley-től. A páros negyedik helye csalódást okozott az angoloknak, sokan Daley-t hibáztatják a kudarcért.
A páros negyedik helye csalódást okozott az angoloknak, sokan Daley-t hibáztatják a kudarcért.
A litván drukkerek felháborítóan viselkedtek a Litvánia-Argentína kosármeccsen. A mögöttük ülők nem láttak, ezért egy fehér és két színesbőrű alkalmazott odament hozzájuk, hogy üljenek le. Az egyik litván férfi azonban megemelte a kezét, és náci karlendítéssel fordult a két férfi felé. A helyszínen volt két rendőr is, de nem léptek közbe, írja a Dailymail.
Hétfőn az angol férfi tornászcsapat megszerezte a bronzérmet a hazai rendezésű olimpián. Eleinte úgy tűnt, az angolok ezüstöt fognak kapni, azonban a japánok óvást nyújtottak be, így 0,7 ponttal felülkerekedtek az angolokon. Utoljára a brit tornászok éppen száz éve, 1912-ben szereztek érmet ebben a számban, így a brit sportolók joggal örülhettek az elért eredménynek. Az aranyérmet Kína vitte haza.
Litvánia történetében először szerzett olimpiai aranyérmet. A 15 éves Ruta Meilutyte a nők százméteres mellúszásában ért be elsőnek, majd a vízben szinte sokkolta az elért eredménye. Meilutyte az amerikai Rebeca Sonit 0,08 másodperccel utasította maga mögé.
A bronzérmet a japán Suzuki Satomi vitte haza, míg a címvédő ausztrál Leisel Jones ötödik lett.
Az amerikai úszók vezetőedzője szerint a 16 éves kínai Je Si-ven teljesítménye „hihetetlen, gyanús és zavaró”. John Leonard szerint a fiatal kínai úszó esete meglepően hasonlít az 1996-os atlantai olimpia hősére, Michelle Smith-ére, akit 1998-ban doppingvétség miatt négy évre eltiltottak a sporttól. Tegnap a Nemzetközi Olimpiai Bizottság vezető orvosa azt mondta, szerinte Si-ven nem doppingolt, de ha gyanakodna rá a bizottság, akkor sem tárnák feltételezéseiket a sajtó elé.
Saját anyja büntette meg Mike Dawson szlalomkajakost a londoni olimpián. Az új-zélandi versenyző az anyai szigor ellenére is bejutott a döntőbe. A futam után Dawson viccelődve megjegyezte, hogy próbálta rávenni edzőjét, hogy tegyen panaszt "az ellen a bíró ellen". A kajakos trénere édesapja, vagyis a bíró férje. Amúgy a büntetés Dawson szerint is jogos volt. "El is várom tőle" - mondta a büntetésről. Azt viszont szeretné, ha az elődöntőben már nem lenne dolga édesanyjának. (MTI)
Mégis tatamira léphet a konzervatív iszlámista Szaúd-Arábia egyik első női olimpikonja. Szaúd-Arábiát először képviselik nők is a londoni játékokon, de Vodzsan Ali Szeraj Abdulrahim Saherkani indulása egészen keddig veszélyben volt. Ugyanis a vallási előírások miatt csakis fedett fejjel mutatkozhat nyilvánosan, a nemzetközi dzsúdószövetség viszont ezidáig nem engedte neki, hogy fejkendőben versenyezzen. Hétfő este végül megegyeztek, hidzsábban küzdhet. (MTI)
"Egy rakat mongoloid" - írta twitterén a dél-koreaiak elleni meccs után a győztes ellenfélről Michel Morganella, a svájciak olimpiai válogatott focistája. A rasszista megjegyzés miatt Gian Gilli, a svájci olimpiai csapat vezetője kizárta Morganellát a válogatottból és hazaküldte. Morganella a második, akit sértő tweet miatt zárnak ki az olimpiáról, a görög hármasugró, Vula Papahrisztu már el se utazhatott a játékokra rasszista viccelődése miatt.
Az állás három nap után:
arany ezüst bronz
Kína 9 5 3
Egyesült Államok 5 7 5
Franciaország 3 1 3
Koreai NDK 3 - 1
Olaszország 2 4 2
Koreai Köztársaság 2 2 2
Oroszország 2 - 3
Kazahsztán 2 - -
Japán 1 4 6
Ausztrália 1 2 1
Románia 1 2 -
Brazília 1 1 1
Magyarország 1 1 1
Cselgáncs: férfi 73 kg: Manszur Iszajev (Oroszország)
női 57 kg: Macumoto Kaori (Japán)
Műugrás: férfi szinkrontoronyugrás: Cao Jüan, Csang Jang-csüan (Cao Yuan, Zhang Yanquan, Kína)
Sportlövészet: férfi légpuska: Alin George Moldoveanu (Románia)
Súlyemelés: női 58 kg: Li Hszüe-jing (Li Xueying, Kína)
férfi 62 kg: Kim Un Guk (Koreai NDK)
Úszás: férfi 200 m gyors: Yannick Agnel (Franciaország)
női 100 m hát: Missy Franklin (Egyesült Államok)
férfi 100 m hát: Matthew Grevers (Egyesült Államok)
női 100 m mell: Ruta Meilutyte (Litvánia)
Torna: férfi csapatverseny: Kína (Csen Ji-ping, Feng Csö, Kuo Vej-jang, Csang Cseng-lung, Co Kaj) (Chen Yibing, Feng Zhe, Guo Weiyang, Zhang Chenglong, Zou Kai)
Vívás: női párbajtőr, egyéni: Jana Semjakina (Ukrajna)
Asztalitenisz: férfi egyes, 3. forduló: Csuang Cseh-jüan (tajvani)-Zwickl Dániel 4-0 (8, 8, 6, 9)
Cselgáncs: női 57 kg: Karakas Hedvig 5.
Evezés: Simon Béla, Széll Domonkos kormányos nélküli kettes negyedik, azaz utolsó lett reményfutamában, így nem jutott középdöntőbe.
Sportlövészet: férfi légpuska: Sidi Péter 13.
Tenisz: női páros, 1. forduló: Hradecka, Hlavackova (cseh, 4.)-Babos Tímea, Szávay Ágnes 6:1, 6:7 (5-7), 6:2
Úszás: női 200 m gyors: Mutina Ágnes 22.
férfi 200 m pillangó: Biczó Bence 9. Cseh László 12.
női 200 m vegyes: Hosszú Katinka döntőbe jutott, Verrasztó Evelyn 9.
Vitorlázás: Laser: Berecz Zsombor 32. helyen áll két futam után
Vívás: női párbajtőr, egyéni: Szász Emese a 32 között kiesett
Vízilabda: nők, A csoport, 1. forduló: Egyesült Államok-Magyarország 14-13
Rengeteg különböző, az olimpiák történetét bemutató kiadvány jelent meg a versenyek idejére, ezek legtöbbje ingyenesen hozzáférhető a nagyobb csomópontokon. Egyik ilyenben bukkantunk magyar érdekeltségre: az olimpiai érdekességek közt első helyen említik, hogy Kárpáti Rudolf 4 olimpián 6 aranyérmet szerzett kardban - tolta az infót Klári.
A 70-es szolgáltató szupergyors mobilinternet-hálózatáról küldött üzenet. (x)
Az ukrán Jana Semjakina nyert a női párbajtőrözőknél, a döntőben ráadásban 9-8-ra nyert a címvédő német Britta Heidemann ellen.
Heidemann és a dél-koreai Sin A Lam elődöntője drámai és erősen vitatható körülmények között ért véget, a két vívó 5-5-nél küzdött egymással - az ázsiai versenyző volt a kedvezményezett - német pedig az utolsó pillanatokban, a dél-koreaiak szerint pedig már későn egy egylámpás találattal döntött. Az utolsó tusról első körben 25 percet tanácskoztak a versenybírók, a német javára szóló döntés után a dél-koreaiak óvtak, ezt újabb 45 perc elteltével elutasították. Az ez idő alatt a páston síró dél-koreai versenyzőt végül csak a hivatalos személyek közbenjárásával sikerült távozásra bírni.
A női vízilabda-válogatott nagy küzdelemben 12-13-ra kapott ki az USA-tól.
Hosszú Katinka megnyerte futamát, 2:10,74-e az ötödik idő összesítésben. Verrasztó Evelyn nem jutott be, a 9. ideje lett a két futam alapján. A kínai Lochténál is gyorsabb Je Siven olimpiai csúccsal nyerte elődöntőjét.
Verrasztó egy századdal verte az ötödiket, így futamában negyedik.