Uzuni ível középre Zachariassen irányába, Von Ballmoos azonban szemfüles volt, lehúzta a labdát a levegőből.

• 32’
    sárga lap | Ferencváros | első félidő
    Zachariassen (16) Ferencváros
    32’

Lüktet a mérkőzés, a második FTC-gól után ritmust váltottak a csapatok. Ngalameu lő jó 20 méterről, fölé. Közben Zachariassen sárgul be.

• 27’
    gól | Ferencváros | első félidő
    Ferencváros R. Mmaee (8)
    2
    1 Young Boys
    27’

Szögletből megy itt is! Ryan Mmaee helyezkedik remekül egy bal oldali szögletnél, majd harciasan területet szerezve magának a kapuba fejel!

Jól játszik a magyar bajnok, összesítésben pedig már 4–4 az állás!

• 23’

Maceiras jön előre, majd váratlanul lövi el a labdát, ami a kapufát is érintve hagyja el a játékteret.

• 18’
    Ferencváros Wingo (31)
    1
    18’

Ryan Mmaee szépen csapja be a védőjét a bal oldalon, középre ad, a svájci kapus rossz helyre üti ki a labdát, Henry Wingo pedig öt méterről, belsővel a kapuba helyez, 1–1!

• 15’

Jól, pontosan passzolgatnak a hazai játékosok, de igazán nagy helyzetet kialakítania egyelőre nem sikerült Stöger csapatának.

• 10’

A jobb oldalon indít támadást a svájci együttes, a beadást Kovacevic hatástalanítja.

• 8’

De mind hiába, Elia visszaér és szereli az albán szélsőt.

• 4’
    gól | Young Boys | első félidő
    Ferencváros
    0
    1 Young Boys Zesiger (5)
    4’

A szögletet a középen üresen álló Cédric Zesiger fejeli be Dibusz kapujába, ezzel megszerzi a vezetést a Young Boys.

• 3’

Ngalameu lő közelről, Dibusz szögletre üti a lapos lövést.

• 1’

Szergej Karaszjov a sípjába fúj, kezdődik az összecsapás!

• A magyar szurkolók már most kiváló hangulatot teremtenek a Groupama Arénában. A Fradi-tábor egy BL-labdát és egy piros-fehér-zöld zászlót formál a kapu mögött.

• Az Európai Labdarúgó-szövetség júniusban jelentette be, hogy az általa rendezett sorozatokban eltörli az idegenben szerzett gólok szabályát. Így ha a Ferencváros például 1–0-ra nyer, hosszabbítás következik.

Az első mérkőzésen 3–2-re nyert a svájci csapat.

• A hazaiaknál Ihor Haratin, a vendégeknél Silvan Hefti nem léphet pályára eltiltás miatt.

• A Ferencváros az első fordulóban a koszovói Pristinát, a másodikban a litván Zalgirist, a harmadikban a cseh Slavia Prahát búcsúztatta a selejtezőben.

A Young Boys a második körben csatlakozott a selejtezősorozatba, elsőként a szlovák Slovan Bratislavát, utána a román CFR Cljut ejtette ki.

A svájci bajnok most Pozsony és Kolozsvár után Budapestet is bevenné.

• Az 55 éves vezetőedzőt arról is kérdezték a hétfői sajtótájékoztatón, mit jelentene számára, ha sikerülne a csoportkörbe jutás.

Mondhatjuk, hogy eddigi karrierem csúcspontját, nem sok osztrák edző jutott el a csapatával a BL legjobb 32 csapata közé. Ettől függetlenül persze voltak már szép emlékeim a karrieremben, de ebben a helyzetben az én szerepem sokkal kevésbé fontos, mint hogy a klubnak, a szurkolóknak, valamint a magyar futballnak mit jelentene egy újabb hatalmas siker.

– fogalmazott a Ferencváros vezetőedzője, Peter Stöger.

• Az FTC a találkozó előtt néhány órával közölte, hogy minden jegy elkelt a mérkőzésre, így több mint 20 ezren szurkolhatnak a magyar bajnoknak a helyszínen.

• Hamarosan kezdődik a Ferencváros–Young Boys mérkőzés a labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásában. Tartsanak velünk!