új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Olaszország ma talán minden más sportnemzetnél jobban izgul a tokiói olimpián. Ma mutatkozik be ugyanis a játékokon Olaszország „nemzeti kincse”, úszótörténelme, Federica Pellegrini. A legnagyobb olasz sportlap nemes egyszerűséggel Ez Pellegrini napja címmel harangozza be a hétfőt. Nem véletlen a kiemelt érdeklődés, hiszen éppen az olasz lapoktól kapta Federica mindenki által jól ismert becenevét: Az Isteni Pellegrinit.

A gyorsúszó specialista dél körül immár az ötödik olimpiáján ugrik medencébe. Ott volt 2004-ben Athénban (2. hely 200 gyorson), 2008-ban Pekingben (1. hely 200 gyorson) , 2012-ben Londonban (két ötödik hely) és 2016-ban Rióban is (4. hely 200 gyorson).

Federica Pellegrini a mai napig számtalan rekordot tart az olasz sportban. Ő a legfiatalabb olasz sportoló, aki egyéniben olimpiai dobogóra állt; ő az egyetlen olasz úszó, aki több távon is világrekordot javított; szintén ő az egyetlen olasz  sportoló, aki világrekordot döntött az olasz bajnokságon; ő a történelem első női úszója, aki 400 gyorson négy perc alatt úszott; ő az első és egyetlen úszó, aki két egymást követő világbajnokságon is nyerni tudott 200 és 400 gyorson; ő az első és egyetlen úszó aki 200 gyorson három egymást követő Európa-bajnokságon is győzni tudott; ő az Európa-bajnokságok történetének legsikeresebb sportolója 200 méteres gyorson.

129 olasz bajnoki címe szintén egyedülálló.

• A tegnapi napon debütált az olimpiák történetében először a gördeszka. A férfiak utcai versenyében japán aranyérmest avattak Horigome Yuto személyében.

Ma a hölgyeken a sor, helyi idő szerint reggel elkezdődtek a női utcai verseny selejtezői is, a döntőbe összesen nyolc gördeszkás juthat, a délután folyamán pedig már érmeket is osztanak az újonc sportágban.

• 15–6 a vége, egy percig sem volt kérdés, ki jut majd tovább.

• Kérdés nincs, melyikük a jobb kardvívó, Katona Renáta remekül vív, kezdeményez, ez pedig az eredményen is meglátszik.

• Az első öt pont a magyar kardvívóé, 5–0-ra vezet.

• A női kard egyéni számában az első fordulóban, a legjobb 64 között a tunézia Jazmin Dagfusz lesz a magyar sportoló ellenfele.

Vitorlázás

5.05: Cholnoky Sára (női RS:X) – 4-6. futam, Vadnai Benjamin (férfi laser) – 2-3. futam

8.30: Magyarország–Orosz csapat – B-csoport, 1. forduló

• Bicsák Bence a hetedik, Tóth Tamás pedig a 29. helyen végzett a férfi triatlonosok versenyében hétfőn a tokiói olimpián.

Az 51 fős mezőny két magyar indulója közül már a 1,5 kilométer úszás is Bicsáknak sikerült jobban, aki aztán a 40 kilométernyi kerékpározásban remekül taktikázva, végig az élmezőnnyel tudott maradni, a 10 kilométeres futás hajrájában pedig maradt még ereje a további felzárkózáshoz, és hetedikként ért célba.

Tóth végig a 30. pozíció környékén küzdött a helyezésekért, és bár kerékpározásban voltak gyengébb periódusai, végül 29. lett.

Az aranyérmet a norvég Kristian Blummenfelt szerezte meg.

• Ahogyan azt az olimpia alatt megszokhatták, élő közvetítéssel jelentkezünk az aktuális játéknap legfontosabb eseményeiről természetesen kiemelt figyelmet fordítva a magyar sportolókra. Tokióból Ilku Miklós és Palotai Barnabás tudósít, tartsanak velünk és nem maradnak le semmiről.