Már kínai versenyzőként pózolnak a Liu fivérek
További Sport cikkek
- Közelednek az ünnepek, nemes célból tett felajánlást Marozsán Fábián és futballválogatottunk
- Ötszörös életfogytiglant plusz 23 évet kaphat a férfi, aki agyonlőtt három sportolót
- Újra a Puskás Arénára figyel Európa, csak most egy kicsit más értelemben
- Milák Kristófot és Kós Hubertet egy lapon említették
- Pályafutása legkeményebb küzdelmét nyerte 40 évesen, harmadszor is megkoronázták érte
A Sportal szaklap szerdai cikkében számolt be arról, hogy a Liu fivérek először szerepeltek nyilvános eseményen, mióta lezárult országváltásuk.
A sportági klasszisok nem indultak március közepén a szöuli világbajnokságon – tájékoztatásuk szerint adminisztrációs okokból –, most azonban bejelentették, hogy a kínai ob-n Tiencsin egyesületének színeiben vesznek részt.
Helyi bemutatójuk apropóján több eseményen vettek részt az elmúlt hétvégén, jártak a klub több szakosztályánál, jelzésértékkel beszálltak röplabdások és curlingesek gyakorlásába, autogramjaikkal tették még feledhetetlenebbé látogatásukat. Egy közös képükön aztán honosítási bizonyítványukkal pózoltak a testvérek.
A Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) tavaly november elején közölte, hogy a Liu fivérek országváltást kezdeményeztek. Kiemelték: kérelmükben nem neveztek meg országot. A kérelem előzményeként Csang Csing Lina, a válogatott és a Liu testvérek edzője szerződésének felbontását kérte az MOKSZ-től, mert visszautasíthatatlan ajánlatot kapott a kínai gyorskorcsolya-válogatott vezetőedzői pozíciójára.
Egy héttel később megszólaltak az érintett klasszisok is, majd két héttel később már az szolgáltatott témát, hogy „ingyen és szépszerével távozhatnak Magyarországról”. December közepén aztán az MOKSZ szűkszavú, szikár közleményben tudatta: elérkezett a búcsú ideje.
A Liu fivérek nevéhez fűződik az első magyar téli olimpiai arany megszerzése. A 2018-as phjongcshangi téli olimpián 5000 méter váltóban a Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Knoch Viktor, Burján Csaba négyes olimpiai rekorddal nyerte hazánk első aranyérmét a téli játékok történetében.
Négy évvel később a pekingi téli olimpián Liu Shaoang nyerte az első egyéni magyar aranyérmet 500 méteren, míg 1000 méteren harmadik helyen ért célba. Shaolin Sándor a számára balszerencsésen sikerült téli olimpián – ahol 1000 méteren elsőként ért célba, de a zsűri utólag kizárta – a vegyes váltóban testvérével, Kónya Zsófiával és Jászapáti Petrával lett bronzérmes. Liu Shaolin Sándor ötkarikás aranya és bronza mellett vb-ken kétszer, Eb-ken pedig hatszor diadalmaskodott.
Két évvel fiatalabb öccse, a szintén budapesti születésű Liu Shaoang olimpián két arany- és két bronzérmet nyert, emellett hatszoros világ- és négyszeres Európa-bajnok.