Magyarország-Ukrajna

2013.08.11. 21:32
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Imre Géza plusz hárommal, Boczkó plusz eggyel zárt.

  • Újabb együttes, 42 másodperc van hátra. 31 másodperccel a vége előtt Nyikisin talált. (34-32)

    21 másodperccel a vége előtt ismét együttes.

    18 másodperc: Boczkó talált (36-33)

    14 másodperc: Boczkó talált (37-33)

    12 másodperc: együttessel 38-34

    10 másodperc: együttessel 39-35

    9 másodperc: együttessel 40-36

    8 másodperc: együttessel 41-37

    7 másodperc: együttessel 42-38

    VÉGE, megadta magát Nyikisin. Nem ment újra Boczkónak

  • Egy perc találat nélkül telt el, majd együttes jött. 56 másodperc volt hátra, amikor 33-30 volt nekünk.

  • Boczkónak a négytusos vereség is belefér, így mehetett fel a pástra.

    Nyikisin talált, eggyel közelebb jött, majd még eggyel, ekkor két perc volt hátra.

  • 26 másodperccel az asszó vége előtt Rédli talált, Herey mér nem akart vívni, az utolsó párra akarta hagyni a döntést. Együttessel lett vége.

  • Rédlié az első tus, hattal vezetünk. Ria, ria, Hungária - már nehezen tudja visszatartani magát a közönség.

    Herey válaszolt, egyre agresszívebb az ukrán, mennie kell.

    Vitatott találat jött, de megkapta az ukrán. Együttessel 30-26 lett.

  • Medvegyev talált egyet, de erre is volt válasz. Medvegyev tipikus kontravívó, de nagyon nem esik jól neki a magyar stílusa. Az utolsó perc 25-20-szal indult, majd kétszer egyszerre találtak. Medvegyevnek még egyszer sikerült, de Imre erre is válaszolt. Imre 12-8-ra nyerte ezt a csörtét.

  • Imre a sokkal magasabb riválisát alulról támadja, eddig sikerrel, kétszer is megszúrta, 18-15. Miután ütköztek, utána is a balkezes magyar talált. Két gyüttessel tartotta az előnyt, és még több mint két perc volt hátra a vívóidőből.

    Megjött a közönség hangja, és volt egy kissé félénk Gyerünk apu! bekiabálás is. Négyről eggyel közelebb jött az ukrán, de ismét Imre talált kétszer is. (23-18)

  • Nem volt akció, a zsűrielnök egy perc után leküldte őket a pástról.

  • Egyből az első (formálisan második) asszóban, 1-0-ra. Azóta, az ötödik páros végéig magyar előny vagy döntetlen az állás, de a mi előnyünk sem volt több két tusnyinál, és az öt asszóból négy döntetlennel zárult.

  • Imre védett és visszaszúrt, újrra kettővel vezettünk, amit a következő együttessel sikerült is megőrizni. Nyikisin közelebb jött, de egyenlíteni már nem tudott.

  • Együttes találattal kezdtek, majd Imre kapott egy tiszta tust. Aztán lábon eltalálta riválisát, majd ismét egyszerre szúrtak. (14-13)

  • Medvegyev jól szabadított és talált. Pedig ellene kellene előnyt szerezni. Rédli azonban megszúrta a folyamatosan bekkelő ellenfelét. A 11. magyar találat ugyanolyan volt, mint az előző, leszorította, eltolta a pengéjét, és megszúrta. Aztán Medvegyev hirtelen megindult, és eltalálta Rédlit.

  • A balkezes Imre újabb találatot kapott, Ukrajna egyenlített. (7-7) Imre utána szép találatot adott mellkasra. Együttes találat után 9-8-cal adta át Rédlinek a folytatást.

  • Herey nyolc másodperc után talált, utána együttes jött. Majd még egy, és még egy. 6-5 ide.

  • Boczkó már vezet, 2-1. Boczkó leszorított az ukrán, akinek a visszatámadása rövid lett, Boczkó pedig azonnal kihasználta, 3-1.

  • Az ukráné az első tus. Boczkó egyenlített, eltalálta ellenfele vállát.

  • Leküldte őket a pástról egy perc után. Boczkó jön Medvegyevvel. A legjobb magyar a leggyengébb ukránnal.

  • vagy két percig tartott, amíg bekötötte magát.

  • Az ukrán 8. a ranglistán, vagyis ő legjobb. Rédli a tizennyolcadik.

  • Herey, Anatolij – 24 éves, a világranglista 82. helyezettje, a vb-n az egyéni verseny 49. helyezettje, Európa-bajnoki bronzérmes csapatban.

    Nyikisin, Bogdan – 33 éves, a világranglista 10. helyezettje, az egyéni verseny 34. helyezettje, Eb-ezüstérmes csapatban, Eb-bronzérmes egyéniben.

    Medvegyev, Vitalij – 33 éves, a világranglista 104. helyezettje, az egyéni versenyben nem indult, Európa-bajnoki bronzérmes csapatban.

    Karuscsenko, Dmitrij – 33 éves, a világranglista 30. helyezettje, a vb-n az egyéni verseny 44. helyezettje, 2001-ben csapatban Európa-bajnok volt, vb-bronzérmes egyéniben és csapatban.

  • Boczkó Gábor – 36 éves, a Bp. Honvéd vívója, felnőtt Európa-bajnok, olimpiai és világbajnoki ezüstérmes, a világranglista 7. helyezettje a vb előtt, az egyéni versenyben az 5. helyen zárt.

    Imre Géza – 39 éves, a Bp. Honvéd vívója, felnőtt Európa- és világbajnok, egyéni olimpiai bronzérmes, a világranglista 32. helyezettje a vb előtt, az egyéni versenyben a 30. helyen zárt.

    Rédli András – 30 éves, a Balaton VK vívója, felnőtt világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes, a világranglista 25. helyezettje a vb előtt, az egyéni versenyben a 13. helyen zárt.
  • Noha a magyar vívósportnak a kard a legnagyobb múltú és így legpatinásabb száma, az elmúlt évtizedekben főleg a párbajtőrözők hozták a sikereket, legalábbis a világbajnokságokon. Az 1991-es budapesti és a 2007-es szentpétervári vb közötti 16 évben csak párbajtőrben szereztünk világbajnoki címet (1991-ben és 2007-ben kard csapatban). A férfi csapat kétszer, 1998-ben és 2001-ben, Kulcsár Krisztián egyszer, 2007-ben, a női csapat ebben az időszakban összesen hétszer, Horváth Mariann kétszer, Nagy Tímea egyszer lett világbajnok. Igaz, a sikerszám kifejezés úgy pontos, ha hozzátesszük: 2007 óta nem volt vívó világbajnokunk egyik fegyvernemben sem.

  • Nem sietett a lépcsőn a bemutatásnál.

  • A velem egykorú párbajtőrözőre én eddig csak a rontást hoztam ezen a vb-n: egyéniben láttam két vereségét is, majd a csapatversenyben a lengyelek elleni elődöntőben 20-20-ig voltam a helyszínen, így már lemaradtam arról, hogy remek vívással 7-4-re hozta az asszóját, és azzal fordítottuk nyerőre azt a mérkőzést.

    Nos, most reménykedhet, mert a szerkesztőségben kell ücsörögnöm az aranymeccs idején.

  • Rédli András és Boczkó Gábor ugyanabban a klubban kezdett el vívni, ami nem csoda, hiszen egy utcányira laktak egymástól Tapolcán. Borosné Eitner Kinga tanította őket párbajtőrözni, nem végzett rossz munkát.

  • A debreceni polgármester lánya párbajtőrözik, és csak erre a versenyre jött fel. Imre Gézát és a 7-4-es asszóját külön kiemelte a lengyelek, mert akkor fordult a kocka az elődöntőben.

  • Szász Emeséék csak egyszer veszítettek a női párbajtőr csapatversenyben, de ezzel a nyolc közé jutást bukták, igaz, az ellenfelük az Európa-bajnok észt válogatott volt (előtte a 16 közé jutásért simán, 45-29-re verték Izraelt). A 9-16. helyért aztán minden meccset nyertek, 43-32-re Svájc ellen, 36-27-re az USA ellen, és végül 45-43-ra a svédek ellen, így a kilencedik helyen zárták a vb-t. A döntőt Kína és Oroszország vívja, a mieinket kiejtő észtek csak a hetedik helyen végeztek.

  • A csapatban hárman vannak, bármikor lehet cserélni, a magyar tartalék Szényi Péter. Ha Boczkó állapota nem javul, ő állhat a helyére. A párok maximum három percig vívnak, vagy öt találatig. Ha valamelyik pár nem éri az öt találatot, akkor a következő, vagy az utána következő pótolhat.

    A példa jobban érzékelteti: ha valaki a hetedik párban lép pástra 23-23-nál, akár 35-ig is elmehet, ha van rá ideje. A 35 számmisztikája, a hetet öttel kell szorozni. Mindegyik pár sorszámát kell öttel szorozni, így a nyolcadik párban értelemszerűen negyvenig vívhatnak.

    A kilencedik pár 45-nél tovább mehet, vagy amíg le nem telik a három perces vívóidő.

  • Az 1975-ös vívó világbajnokságon nem volt magyar aranyérem, 1991-ben három is volt, akkor a női párbajtőrcsapat nyert.