Nick Heidfeldé az első kocka

2005.05.28. 12:57
A Williams-BMW pilótája, Nick Heidfeld először indulhat a pole pozícióból a Forma-1-ben, miután az Európa GP időmérőjén a leggyorsabb volt. Csak Raikkönen tudta őt megszorítani, Alonso a hatodik, Michael Schumacher a tizedik helyről rajtolhat.
A Williams-BMW pilótája, Nick Heidfeld volt a leggyorsabb a németországi Európa Nagydíj időmérő edzésén, szombaton. A német versenyző először indulhat a pole pozícióból, miután igen jó, 1:30.081-es kört futott.

20 C. Albers Minardi 1:36.239

A másodikként végzett Kimi Raikkönen volt az egyetlen, aki meg tudta őt szorítani, de hátránya neki is több mintegy tizedmásodperc. A második sorban Heidfeld csapattársa, Mark Webber végzett, mellőle a kvalifikációt sokáig vezető, szintén remeklő toyotás Jarno Trulli várhatja a rajtot.

Alonso visszaesett

Az idén háromszoros futamgyőztes Fernando Alonso nem hozta idei szokásos jó formáját, csak hatodik lett, míg a hazájában versenyző Michael Schumacher csupán a tizedik helyről rajtolhat. Utóbbit még csapattársa, Rubens Barrichello is megverte, a brazil a hetedik.

Mivel idén először dőlt el a rajtsorrend egyetlen edzésen, valószínű, hogy az autókban különböző mennyiségű üzemanyag van, de hogy pontosan mennyi, az csak futam közben derül majd ki. A nagydíj vasárnap 14 órakor indul.

Az első három nyilatkozata
Nick Heidfeld:"Eddig egész hétvégén jól ment a kocsi, de a pénteki kisebb problémánk megnehezítette a gumiválasztást. A köröm jól sikerült, és nem is választhattam volna jobb helyet életem első pole-jának megszerzésére".
Kimi Raikkönen: "Az autó és a gumik is jók voltak, elégedett vagyok. A futamon persze kiderülhet, a riválisaink több üzemanyaggal indulnak, de a második hely kedvező".
Mark Webber:"Remekül ment az autóm, és a körömnek is örülök, mert a szombat reggeli szabadedzéseken nem voltam túl gyors. Nem tudom, mennyi üzemanyaggal indulnak a többiek, de a mi taktikánk könnyen kitalálható".

Az Európa GP hivatalos időmérője percről percre

Tekintse meg képeinket!
12.58: Takuma Sato, a kétfutamos eltiltásából visszatérő BAR-Honda japán pilótája kezdte meg felvezető körét.

13.00: Megkezdte a mért körét. 1:32.926-ot futott, egyszer picit le is futott az aszfaltról. Csapattársa, Jenson Button következik.

13.03: Az angol három tizeddel gyorsabb volt, és átvette a vezetést.

13.05: A jordanes Narain Karthikeyan 3,5 másodperccel ment gyengébb kört, harmadik.

13.07: David Coulthard 1:32.553-mal átvette a vezetést. Remek kört ment a skót a Red Bull Cosworth-tel.

13.10: A minardis Patrick Friesacher jobbat futott, mint a jordanes Karthikeyan, így negyedik pillanatnyilag.

13.15: Coulthard csapattársa, Vitantonio Liuzzi szinte végig gyorsabb volt, mint márkatársa, de az utolsó szektorban elvesztegette félpásodperces előnyét, és 89 ezred hátrányt szedett össze. Csak második.

13.17: Albers három tuzeddel elmaradt a másik minardis Patrick Friesachertől, ezzel hetedik.

13.19: Tiago Monteiro épp csak 1:35 fölötti időt futott, és eddig az ötödik helyen áll.

13.20: Giancarlo Fisichella egy másodpercet faragott David Coulthard idejéből, és átvette a vezetést.

13.23: Jacques Villeneuve 1,3 másodperc hátránnyal az ötödik pozíciót vette át.

13.28: A toyotás Jarno Trulli átvette az első kockát, mert 866 ezreddel jobbat futott, mint Fisichella. Remek kör volt.

13.30: A sauberes Felipe Massa 1,5 másodperc hátrányt szedett össze, de így is harmadik.

13.32: Rubens Barrichello fél másodperccel elmaradt Trullitól, és második.

13.34: Michael Schumacher hátránya 885 ezred, ezzel csak negyedik. Gyenge kör volt, Barrichellónál is három tizeddel lassabb, persze lehet, hogy több üzemanyaggal futott.

13.36: Ralf Schumacher 692 ezreddel maradt el csapattársától, Jarno Trullitól, és harmadik.

14.41: A mclarenes Juan Pablo Montoya alig két tizeddel Trulli mögött, második.

14.43: Harmadik pillanatnyilag Fernando Alonso, mert 356 ezreddel elmaradt Trulli legjobbjától.

14.46: Mark Webber megeverte Trullit, 332 ezreddel került elé.

14.49: Nick Heidfeld még csapattársára, a szintén Williams-BMW-s Webberre is rávert három tizedet, és az élre állt.

14.51: Raikkönen második, 116 ezreddel elmaradt Heidfeldtől. A német williamsesé az első kocka.