Norris és Hamilton mentette meg a Brit Nagydíjat

2023.07.10. 11:00

A nemzetközi sajtó többek között legyőzhetetlennek és örök nyertesnek titulálta a címvédő és kétszeres világbajnok Max Verstappent, a Red Bull holland versenyzőjét a vasárnapi Formula–1-es Brit Nagydíj másnapján, valamint kiemelte a hazai közönség előtt szereplő Lewis Hamilton (Mercedes) és Lando Norris (McLaren) második helyért vívott csatáját –írja az MTI.

Nagy-Britannia

The Sun:

Lewis Hamilton és Lando Norris a legjobbját nyújtotta, hogy a Silverstone-ban jelen lévő 160 ezer szurkoló jó futamot láthasson. Megküzdöttek egymással a második helyért, miközben Max Verstappen újfent legyőzhetetlennek bizonyult.

Daily Mail:

Verstappen azt tette, amit oly gyakran szokott: győzött, és 99 pontra növelte az előnyét a világbajnoki pontverseny élén. Sorozatban hat futamon diadalmaskodott, a mostani idényben ez volt a nyolcadik sikere. A Red Bull legyőzhetetlensége – Sergio Pérez nyert a másik két, a szaúdi és az azeri futamon – Magyarországon minden bizonnyal tovább folytatódik majd.

The Guardian:

Természetesen Verstappen nyert. Cinikusan azt is kérdezhetnénk: mikor nem? Mögötte viszont a veterán Lewis Hamilton összecsapott a második helyért az ifjú titánnal, Lando Norrisszal, akinek éppen Hamilton a példaképe. Ők ketten hozták össze azokat az izgalmas pillanatokat, amelyek megmentették ezt a versenyt.

Spanyolország

Marca:

Max Verstappen az idei szezon eddig legkisebb előnyével diadalmaskodott a Brit Nagydíjon. Csak 3.9 másodperccel előzte meg az elképesztő teljesítményt nyújtó Lando Norrist.

Mundo Deportivo:

Sorozatban hat futamgyőzelem, az idei 10 futamból nyolcon diadal. Senki nem tudja legyőzni Max Verstappent.

As:

Norris és Hamilton szolgáltatta a show-t, a győzelem viszont az örök nyertesé lett.

Olaszország

Corriere dello Sport:

Verstappen sorozatban hatodszor is nyert, de ez most kevésbé volt egyértelmű, mint a korábbi alkalmakkor.

Gazzetta dello Sport:

A Brit Nagydíj öt körig tartott – ennyire volt szüksége Max Verstappennek, hogy megelőzze a villámrajtot vevő Lando Norrist.

Franciaország

L Équipe:

Házibuli Lewis Hamiltonnak Silverstone-ban. Némi szerencsével harmadik lett Verstappen és Norris mögött, így a kedvenc versenypályáján pályafutása során 14. alkalommal állhatott dobogóra.

Ausztria

Kurier:

Esedékessé vált a következő rekorddöntés a Formula–1-ben. Max Verstappen vasárnap megnyerte a Brit Nagydíjat Silverstone-ban, ezzel a Red Bull sorozatban 11. futamgyőzelmét aratta. Hasonló sorozatra eddig csak egy F1-es istálló volt képes: 1988-ban az Ayrton Senna és Alain Prost fémjelezte McLaren.

Svájc

Blick:

Végre újra izgalmak. Norris a McLarennel megráncigálta Max király idegszálait. Verstappennek és a Red Bullnak már július közepén elkezdhetik behűteni a pezsgőt a világbajnoki címvédés megünnepléséhez. Ez sok rajongó számára csalódást jelenthet, de a holland mögött beindultak a dolgok. A Ferrari nélkül.

Tages-Anzeiger:

Norris csodálatos hazai versenyt futott, bár a végén veszélybe került a dobogós helyezése. Végül aztán ő lett a nap versenyzője, akinél csak a címvédő és az összetettben most is élen álló Verstappen volt a gyorsabb.