A britek Hamiltonnak, az olaszok Leclerc-nek örülnek – minden másra ott van Verstappen

2023.10.30. 10:17

A világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte a vasárnapi Formula–1-es Mexikói Nagydíjat, ezzel idén a 16. sikerét ünnepelhette, ami új rekord, hiszen ennyi futamot még senki nem nyert egy szezonon belül.

Mögötte a második helyen a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton zárt. A Mercedes pilótájával együtt három brit végzett az első hatban.

A nemzetközi sajtó értékelése:

Nagy-Britannia

The Sun:

Lewis Hamilton szezon végi feltámadása egy második helyezéssel folytatódott Mexikóban.

The Guardian:

Bár a végén az újabb rekordot döntő Max Verstappen győzelmének túlságosan is ismert látványával ért véget a futam, a domináns holland mögött legalább volt mit felmutatnia a brit kontingensnek.

The Telegraph:

Max Verstappen az 51. győzelmével utolérte Alain Prostot az örökrangsorban, Sergio Pérez hazai versenye viszont mindössze 14 másodperc után szomorú véget ért.

Spanyolország

Marca:

Egy újabb lépés Verstappennek, és egy újabb kudarc az Aston Martinnak.

El Mundo Deportivo:

Max Verstappen hibázott az időmérőn, és csak harmadik lett, de mivel sokkal jobb az autója, tudta, hogy mindene megvan ahhoz, hogy a végén ő nevethessen.

As:

Max Verstappen uralkodik Mexikóban.

Olaszország

Corriere dello Sport:

Verstappen nyert Mexikóban, a Ferrari dobogós lett Leclerc-rel.

La Gazzetta dello Sport:

Verstappen kettős mesterműve a Mexikói Nagydíjon.

Tuttosport:

A Ferrari a dobogón végzett Leclerc-rel Mexikóban.

Franciaország

L’Equipe:

A villámrajtot követően az elejétől a végéig Max Verstappen irányította a Mexikói Nagydíjat, és ő lett az első versenyző, aki 16 futamot nyert egy szezonban.

Ausztria

Kronen Zeitung:

A háromszoros világbajnok Max Verstappen a szezon 16. győzelmét ünnepelte a Mexikói Nagydíjon, és ezzel újabb Formula–1-es rekordot állított fel.

Kurier:

A következő győzelem és a következő rekord Verstappentől.

Svájc

Blick:

Újabb erődemonstráció. Max Verstappen a 16. győzelmét aratta a szezonban – ami rekord – a látványos mexikói futamon. Sergio Pérez teljesen üres kézzel távozott a hazai versenyéről.

Tages-Anzeiger:

Olykor néhány másodperc is elég ahhoz, hogy emberek ezreinek csalódást okozzon. Sergio Pérez így tett vasárnap az Autódromo Hermanos Rodríguezen.

Mexikói Nagydíj, Mexikóváros (71 kör, 4304 km)

•  1. Max Verstappen (holland, Red Bull) 2:02:30.814 óra