Gyöngyi
13 °C

A Debrecen megalázta a horvát bajnokot

2005.08.03. 22:16
Meggyőző, néhol látványos játékkal, könnyedén győzött Horvátországban is a Debrecen, így 8-0-ás összesítéssel jutott tovább a BL-selejtezőn. Hasonló arányú kupasikerre (pláne horvát csapat ellen) évtizedek óta nem volt példa.
A horvát bajnok Hajduk Split vezetői már a BL-előselejtezőjének sorsolásakor roppant boldogok voltak, hogy a magyar bajnokot kapták, míg a Debrecennél nem örültek a papíron legerősebbnek tartott ellenfélnek. A két együttes első összecsapása aztán valódi iskolafocit hozott, a magyar együttes remek játékkal, 3-0 arányban legyőzte riválisát.

Magyar vezetés az első percben

A spliti visszavágóra félelmetes hangulatot és egy mindenre elszánt ellenfelet ígértek a horvátok, a 98-ban vb-bronzot nyerő Ciro Blazevic edző pedig 6-2-es győzelmet jósolt. Ennek ellenére fél perc sem telt el a találkozóból, és már vezetett is a Debrecen. Egy eladott labdát Dombi adott be egyből, az érkező Halmosi belsővel lőtt, és a nem túl erős kísérlet a kapus lábai között jutott a kapuba.

A gól után a hazai közönség ledöbbent, percekig csak a debreceni szurkolókat lehetett hallani. A horvát játékosok a gyors gól ellenére sem adták fel, többet birtokolták a labdát, több támadással is próbálkoztak, ezeket azonban könnyedén hatástalanították Égerék.

Öt perc alatt újabb két gólt

A 22. percben növelte előnyét a Debrecen, Halmosi jobb oldalról belőtt szabadrúgása után Kerekes csúsztatott a jobb felső sarokba. Öt perccel később pedig a magyar együttes beállította a debreceni végeredményt. Bogdanovics vezette rá a védőkre a labdát, remekül ugratta ki a baloldalon Halmosit, aki kapásból kilőtte a jobb alsó sarkot.

A Hajduk játékosai a kilátástalan helyzet ellenére sem adták fel, de Grgugorovics 20 méteres felső kapufás szabadrúgásán kívül esélyük sem volt a gólszerzésre. Ugyanez volt a jellemző a második félidőben is, hiába birtokolta többet a labdát a hazai együttes, egyszerűen képtelen volt komoly helyzetig eljutni.

A lefújás előtt negyedórával aztán teljes lett a horvát letargia. Kiss ugratta ki remekül Halmosit, aki pontosan adott középre, ahol érkezett Sidibe és ballal a tehetetlen kapus mellett lőtt a hálóba. Az utolsó pillanatokban Kiss fejese pedig már a teljes megaláztatást jelentette.

Az elmúlt évek eredményeit elnézve, a közeljövőben nem biztos, hogy örülni fognak a Hajduk vezetői a magyar csapatoknak, hiszen a BL 2000-2001-es kiírásában a Dunafer egy győzelemmel és egy döntetlennel verte ki őket, igaz egy évvel később a Fradit két 0-0 után tizenegyesekkel búcsúztatták. Ha a Debrecen elleni meccseket is idevesszük, mindössze, egy meccsen tudtak a kapuba találni, győzni pedig egyszer sem, igaz egyszer így is sikerült kiharcolniuk a továbbjutást.

Jöhet a Manchester

Most azonban nem, miután a Debrecen kettős győzelemmel, 8-0-s(!) gólaránnyal jutott tovább, így a magyar együttes találkozik a selejtezőben a Manchester Uniteddel.

BL-selejtező, 2. forduló, visszavágó:
Hajduk Split (horvát)-DVSC-AVE Ásványvíz 0-5 (0-3)
Split, 22 ezer néző, v.: Havrilla (szlovák)

Hajduk Split:
Kale - Zilic, Granic, Djolonga, Biscevic (Makarin, 85.) - Damjanovic, Bartulovic, Grgurovic, Kranjcar - Blatnjak (Munoz, a szünetben), Busic