Lukács
20 °C

Döntetlennel kezdték Geráék az angol bajnokságot

2005.08.13. 20:13
Az angol futballbajnokság első fordulójában csak az előző szezonban még másodosztályú West Ham United szerezte meg hazai csapatként a három pontot. A Gera Zoltánt végig a pályán tudó West Bromwich Albion gólnélküli döntetlent ért el Manchesterben a City vendégeként, a város másik csapata, a Debrecen BL-ellenfele, a United magabiztosan nyerte az Everton elleni rangadót.
Alaposan bekezdett az angol futballbajnokság 2005/2006-os szezonjának első fordulójában az Aston Villa és a Bolton Wanderers: az első kilenc percben kétszer-kétszer rezdült a háló. Ezután azonban egyszer sem, így maradt a 2-2-es végeredmény, noha Kevin Nolan később, lesállás miatt érvénytelenített találata szabályos volt. A vendég boltoniak edzője, Sam Allardyce szerint döntő helyzetben tévedtek csapata kárára.

A Gera Zoltánt foglalkoztató West Bromwich Albion gól nélküli döntetlent ért el a Machester City vendégeként, a végig pályán lévő magyar csatárnak több veszélyes helyzete akadt.

A válogatott támadó több lövése mellett a fordulás után fejjel szerezhetett volna gólt, a Jonathan Greening beadása utáni kísérlet azonban kimaradt.

A Cristiano Ronaldót kisebb bokasérülés miatt nélkülöző, legutóbb bronzérmes Manchester United jó játékkal, idegenben győzte le a tavalyi negyedik helyezett Evertont. A Debrecen Bajnokok Ligája-selejtezőbeli ellenfele végig türelmesen futballozott, s az első félidő második harmadától eltekintve uralta a meccset. A hazaiak ugyan kapufát is rúgtak, de igazán nem tudták megszorítani Sir Alex Ferguson együttesét.

Az MU a 43. percben szerzett vezetést, ekkor John O,Shea lapos beadását Ruud van Nistelrooy vágta a léc alá. A második félidő elején Joseph Yobo figyelmetlenül passzolt középre, s labdára lecsapó Wayne Rooney simán értesítette a lehetőséget, s először volt eredményes korábbi csapata ellen.

Premier League, 1. forduló
Middlesbrough-FC Liverpool 0-0
Aston Villa-Bolton Wanderers 2-2 (2-2)
gól: Phillips (4.), Davis (9.), illetve Davies (6.), Campo (8.)
Fulham-Birmingham City 0-0
Manchester City-West Bromwich Albion 0-0
Portsmouth-Tottenham Hotspur 0-2 (0-1)
g: Griffin (45.), Defoe (64.)
Sunderland-Charlton Athletic 1-3 (1-1)
g: Gray (32.), illetve Bent (11., 90.), Murphy (64.)
piros lap: Ambrose (Charlton, 55.)
West Ham United-Blackburn Rovers 3-1 (0-1) g: Sheringham (46.), Reo-Coker (62.), Etherington (80.), illetve Todd (18.)
piros lap: Dickov (Blackburn, 85.)
Everton-Manchester United 0-2 (0-1)
g: van Nistelrooy (43.), Rooney (46.)
Vasárnap játsszák: Arsenal-Newcastle United 14:30 ó, Wigan Athletic-Chelsea 17 ó