Gál
22 °C

Borsodi Liga: négy csapat bebiztosította a bennmaradást

2007.05.19. 21:11
A Paks a hetven percig emberhátrányban focizó Vasast, a Tatabánya idegenben a szintén a kiesés elől menekülő REAC-ot győzte le 4-2-re az NB I. 29. fordulójába, így jövőre is az élvonalban indul majd. Akárcsak a Pécsen győző Kaposvár és a Sopron.

A labdarúgó NB I., vagyis a Borsodi Liga utolsó két fordulójára a kiesés eldöntése maradt, mivel a Debrecen hétfőn zsinórban harmadszorra is megszerezte az aranyat.

A kiesés azonban a 29. forduló előtt még hét csapatot fenyegetett, úgy, hogy a Vác már biztosan a másodosztályban kezdi az új szezont.

A Paks és a Tatabánya szombaton elintézte, hogy ne legyen gondja az utolsó fordulóban. Előbbi a Vasast fogadta és a vendégeknél Pintér Zoltán gondoskodott róla, hogy a Tolna megyei csapatnak könnyebb dolga legyen. Húsz perc alatt gyűjtött be két sárgalapot, így a hetven percet játszottak az angyalföldiek emberhátrányban. A második figyelmeztetését labdaelrúgásért kapta Pintér. A 24. percben Buzás tizenegyest is rúghatott, a szünetben kétgólos volt a hazai előny. A Vasas 3-0 után szépített, de a Paks így is könnyen biztosította a bentmaradást a 4-2es győzelmmel.

A REAC hazai pályán ugyanezt tehette volna, de a főleg a második félidőben remeklő Tatabánya szintén 4-2-re nyert és Tornyi Barnabás csapata lesz ott biztosan jövőre is az NB I-ben.

Ugyancsak hazai pályán hibázott méghozzá nagyot, a Pécs: a kieső helyen álló csapat a tőle csak három ponttal jobb Kaposvárt fogadta és hiába vezetett 2-0-ra a félidőben, a végén 2-3-ra kikapott. A Pécs ezzel nagy gondba került, a Rákóczi meg bennmaradt.

A legkönnyebb dolga a Sopronnak volt az NB I-ért küzdők közül: az edzőfaló Vízer László Máriusz klubja a kiesett Vácot győzte le 3-1-re hazai pályán.

Borsodi Liga, 29. forduló

Paks-Vasas 4-2 (2-0)
Paks, 3000 néző, V: Bede
gólszerzők: Buzás (24., 11-esből), Heffler (42.), Horváth F. (68.), Belényesi (72.), illetve Nagy T. (71.), Kincses (86.)
sárga lap: Tamási (14.), Molnár Z. (29.), illetve Pintér Z. (19., 20.), Balog Zs.(23.), Kenesei (90.)
kiállítva: Pintér (20.)
Paks: Kovács A. - Molnár Z., Salamon, Benedeczki, Hanák - Heffler (Belényesi 66.), Zováth, Tamási (Varga L. 85.), Csehi (Báló 78.) - Buzás - Horváth F.
Vasas: Németh G. - Balog Zs. (Nagy T. a szünetben), Unierzyski, Pandur, Kiss K. (Piller 63.) - Kincses, Pintér Z., Fehér Z. (Odrobéna 78.), Lázok - Németh N. - Kenesei

REAC-FC Tatabánya Vértes Center 2-4 (1-1)
Budai II László Stadion, 1200 néző, V: Arany
gólszerzők: Nyerges (38., 80.), illetve Perez (22., 56.), Balogh Z. (65.), Hajdú (83.)
sárga lap: Kapcsos (42.), Polonkai (50.), Sallai (62.), illetve Filó (54.)
REAC: Illyés - Regedei (Kovacsics 68.), Cseri, Pusztai, Sallai - Kapcsos - Somorjai, Polonkai, Tóth N. (Schrancz 54.) - Nyerges, Torma
Tatabánya: Poleksic - Kerényi, Vámosi, Filó, Megyesi - Weisz, Balogh Z. (Hullám 81.), Szilágyi (Necas a szünetben), Hajdú - Kouemaha, Perez (Szőke 72.)

FC Sopron - Dunakanyar-Vác 3-1 (2-1)
Sopron, 2500 néző, V: Mészáros
gólszerzők: Horváth A. (2.), Magasföldi (32.), Fabio (65.), illetve Palásthy (36.)
sárga lap: Munteanu (81.)
Sopron: Takács - Rus, Ibric, Radu, Dragomir - Horváth A. (Dancs 84.), Sifter, Munteanu - Sira (Fabio 56.), Feczesin, Magasföldi (Demjén 74.)
Vác: Köteles - Makrai, Kovács P., Thomas (Balogh R. a szünetben), Dudás (Bozori 58.) - Csopaki, Lázár (Szabó V. 69.), Vén, Rusvay - Kulcsár, Palásthy

PMFC-Pécs Plaza - Kaposvári Rákóczi 2-3 (2-0)
Pécs, 1500 néző, V: Vad II
gólszerzők: Sztipánovics (4.), Lukács (42.), illetve Oláh (48.), Vasiljevic (52., 73., 11-esből)
sárga lap: Szekeres (27.), Pest K. (36.), Szabados (73.), illetve Szakály P. (79.), Maróti (86.)
Pécs: Sólyom - Finta (Győri 68.), Szabados, Szekeres - Lantos, Pest K. (Tóth Z. 56.), Pavicevic, Varga Z., Kulcsár - Szatmári (Lukács 24.), Sztipánovics
Kaposvár: Milinte - Kovácsevics, Zahorecz, Petrók, Pintér - Maróti, Vasiljevic (Mező 88.), Suljic, Szakály P. - Oláh, Alves

Budapest Honvéd-Diósgyőri VTK 1-1 (1-0)
Bozsik Stadion, 3500 néző, V: Szabó S.
gólszerzők: Bogdanovic (12.), illetve Sipeki (53.)
sárga lap: Smiljanic (70.), illetve Halgas (54.), Farkas V. (86.)
Honvéd: Tomic - Vincze (László 49.), Smiljanic, Pomper, Schindler - Dobos, Szabó, Benjamin (Genito 58.), Ivancsics (Koós 71.) - Hercegfalvi, Bogdanovic
Diósgyőr: Szalma (Dénes 75.) - Katona, Farkas V., Rubint, Sadjo - Sipeki, Vitelki, Binder (Halgas a szünetben, Rebecsák 68.) - Foxi - Douva, Simon