Kedden a Legfelsőbb Bíróság helyben hagyta a Fővárosi Ítélőtábla döntését, amelyet az még korábban hozott a Ferencváros licencügyében. A tavalyi holtszezonban a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) kizárta a zöld-fehéreket az élvonalból, melyet a klub a bíróságon megtámadott. A bíróság aztán tavaly decemberben jogerősen megállapította, jogellenes volt az a döntés (az eljárás), amely korábban megadta a licencet a Fradinak, majd később visszavonta.
Számszerűsíthető a kár
"A lehetőségek abba az irányba mutatnak, hogy anyagi kártérítésre számíthat a klub" - mondta Petró László, a Ferencváros ügyvédje, aki azt is megjegyezte, ő csak jogi vonalon tudja megközelíteni a témát. A kártérítéshez az elmaradt hasznot és az esetlegesen keletkezett nem vagyoni kárt kell előterjeszteni.
"A vagyoni mérték számszerűsíthető, hiszen többek között a klub reklámértéke is csökkent az elvett élvonalbeli tagság miatt. Hogy csak egy példát említsek, az akkori főszponzorunk 100 millióval csökkentette a támogatást a másodosztályban."
Véleménye szerint emellett erkölcsi kár is érte a klubot, ennek kártérítéséről egyelőre nem tudott mit mondani. Petró szerint megfontolandó, hogy a kártérítésen belül, más jogcímen az elmaradt tévéjogdíjak miatt is perelnének.
Több mint kétszázmillió
"Ez nem csak a tavalyi, hanem a korábbi évekre is érvényes, hiszen álláspontunk szerint a jogdíjak kifizetése nem a sporttörvény szerint történt. Volt olyan év, amikor senki nem kapta meg a neki járó összeget, míg máskor a Fradi - amelynek szinte valamennyi meccsét közvetítették - ugyanannyit kapott, mint egy olyan csapat, amely esetleg egyszer került képernyőre abban az évben."
Petró nem kívánt összegszerűségbe bocsátkozni, de véleménye szerint több százmillió forintra is számíthat a klub, véleménye szerint kétszáz milliónál is többre.