Leégett a Chelsea Kolozsváron
További Futball cikkek
- A spanyol Szuperkupa döntőjében jön az év első el Clásicója
- A Német Labdarúgó-szövetség lesújtott Schäfer Andrásékra
- Sokba került a Kerkezék elleni vereség, kirúgta edzőjét az Everton
- Megőrült a Barcelona elnöke, előbb lelkendezett, majd pocskondiázta a szövetség vezetőit
- A spanyol élvonalba igazolhat a magyar válogatott őszi felfedezettje
Az A csoportban két bajnoki és BL-szezonját egyaránt rosszul kezdő gárda csapott össze, hiszen a Bordeaux a francia élvonal középmezőnyében szerepel, és az első BL-körben a Chelsea ellen súlyos vereséget szenvedett, a Roma pedig a Serie A-bukdácsolást egy CFR Cluj elleni hazai vereséggel fejelte meg nemzetközi bemutatkozásként. A rómaiaknak még mindig rengeteg a hiányzójuk, és nem a legjobb előjelekkel készültek a bordeaux-i túrára.
A két csapat nem esett egymásnak, az unalmas első félidő azonban két fontos eseményt is hozott: előbb a 18. percben a Milantól kölcsönvett Gourcuff vezetést szerzett a franciáknak, majd a hazaiak hátvédje, Henrique a kiállítás sorsára jutott. Az emberelőnyben lévő Roma a második játékrészben sokkal támadóbban lépett fel, és Vucinic fejesével egyenlített, majd Baptista szabadrúgásával a vezetést is átvette. A brazil a hajrában még a helyére küldött egy Taddei-beadást, a Roma idegenbeli sikerével nagyot javított helyzetén.
A csoport másik mérkőzésén Kolozsváron óriási várakozás előzte meg a Chelsea vendégjátékát, hiszen az első forduló két győztese csapott össze. A meccs nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, a kevés eseményt hozó találkozó döntetlennel zárult, és gólt sem láthattak a történelmi siker folytatásában bízó erdélyi szurkolók, rossz hír viszont a londoniak szurkolóinak, hogy ismét megsérült Drogba. A két csapat 4-4 ponttal a csoport élén áll, de feljövőben van a Roma is.
Az Inter az első körben roppant fontos győzelmet aratott a Panathinaikosz ellen, míg a Werder otthonában nem bírt a ciprusi Anorthoszisszal, a milánóiak tehát győzelmük esetén akár már kényelmes helyzetbe is kerülhettek volna. A vezetést meg is szerezte Jose Mourinho csapata, de mivel jól ezúttal sem játszott, a döntő csapást nem tudta bevinni, a németek pedig a második félidőben Pizzaro révén egyenlítettek.
A nyílt, fordulatos mérkőzésen a hátralévő fél órában mindkét csapat előtt számos helyzet alakult ki, különösen Ibrahimovic dönthette volna el többször is a meccset, de gól már nem született. A csatárok tehetetlenségét látva Maicon kis híján megnyerte a meccset az Internek, de a kapufát találta el, ezzel pedig a milánóiak már holtversenyben vezetik csak a csoportjukat.
A Werder hazai pontvesztése az Anorthoszisz Famaguszta ellen kifejezett blamázsnak tűnt német szemszögből, egészen a második játéknapig, amikor a ciprusiak bebizonyították, hogy nem csak a szerencséjüknek köszönhették az egy pontot Brémában. A ciprusiaknak nem kellett 13 perc sem, hogy megszerezzék történetük első BL-gólját, örömüket az sem ronthatta el, hogy a történelmi találat öngólból esett.
Öt perccel később már ciprusi (színekben szereplő) játékos duplázta meg a hazaiak előnyét, és hiába szépítettek a görögök büntetőből, az Anorthoszisz a második félidőben újabb gólt szerzett, és teljesen megérdemelten aratta története első győzelmét, amivel a csoport élére ugrott gólarányra azonos teljesítménnyel, mint az Inter.
A C csoportban az első forduló két győztese és két vesztese csapott össze. A Sporting a Baselt fogadta, és győzte le Romagnoli és Derlei góljaival. A portugálok roppant furcsa góllal szereztek vezetést, a svájci kapus felszabadítási kísérlete saját hátvédjéről pattant át a feje fölött, Derlei a 86. percben már csak bebiztosította az első fordulóban Barcelonában vereséget szenvedő Sporting győzelmét.
A csoport másik mérkőzésén a Sahtar Donyeck sokáig vezetni tudott a játékát keresgélő Barcelona ellen, amely nem sok mindent mutatott a meccs jelentős részében, de a csereként beállt Messi a 87. percben egy kapushibát kihasználva egyenlíteni tudott. Az ukránok nagyon közel voltak a győzelemhez, és még az elszalasztott lehetőség fölött bosszankodtak, amikor Messi a 94. percben újabb gólt szerzett, és megnyerte csapatának a mérkőzést.
Sikerével a Barcelona kényelmes helyzetbe került a csoportjában, hiszen egyedüli hatpontos csapatként a Basel elleni oda-visszavágós fordulókban akár be is biztosíthatja továbbjutását, míg a Sahtar-Sporting párharc valószínűleg a második hely sorsáról dönt majd.
A kiegyenlítettnek tűnő D csoportban papírforma eredmény született a Liverpool-PSV mérkőzésen, ahol az angol csapat könnyedén verte meg a Dzsudzsák Balázs nélkül felálló hollandokat. Huub Stevens edző korábban is arról volt híres, hogy csapatainak taktikáját elsősorban a biztos védekezésre építi, ez nem jó hír a magyar játékosnak sem, és a csapat szurkolóinak sem, hiszen ebben a játékelemben nem erős a PSV.
A mérkőzés már az első félidőben eldőlt, a Liverpool a szünetre kétgólos előnybe került, előbb Kuyt lőtt egy elé csorgó labdát a kapuba, majd Robbie Keane szerezte meg első liverpooli gólját egy gyönyörű támadást befejezve. A második játékrészben Gerrard szabadrúgásból megszerezte századik liverpooli gólját.
Az utolsó bő negyedórára beállt Dzsudzsák is (a bajnokihoz hasonlóan ismét a jobbszélre), és három perccel pályára lépése után gyönyörű, hajszálpontos gólpasszal találta meg Koevermans-t.
Az Atlético Madrid az első fordulóban Hollandiában verte szét a PSV-t, a második körben azonban hazai pályán már nehezebb ellenfélnek tűnt az Olympique Marseille. A spanyolok gyorsan előnybe kerültek, de Niang még az első negyedóra vége előtt kiegyenlítette Agüero gólját, majd újra az Atlético következett: Raul Garcia finom mozdulattal ért bele Pernia szabadrúgásába.
A második félidőben több helyzetük volt a spanyoloknak, de gól már nem született, győzelmével az Atlético Madrid a Liverpoolal azonos pontszámmal áll, de jobb gólkülönbségének köszönhetően vezeti a csoportját.
Bajnokok Ligája, 2. forduló A, B, C, D csoportok
A csoport:CFR Cluj-Chelsea 0-0
Bordeaux-Roma 1-3 (Gourcuff 18., ill. Vucinic 64., Julio Baptista 71., 83.)
A csoport állása: 1. Chelsea 4 (4-0), 2. CFR Cluj 4 (2-1), 3. Roma 3 (4-3), Bordeaux 0 (1-7)
B csoport:
Anorthoszisz Famaguszta-Panathinaikosz 3-1 (Sarriegi 11., Dobrasinovic 15., Taher 78., ill. Szalpingidisz 28. – 11-esből)
Inter-Werder Bremen 1-1 (Maicon 13., ill. Pizzaro 62.)
A csoport állása: 1. Anorthoszisz Famaguszta 4 (3-1), 2. Inter 4 (3-1), 3. Werder Bremen 2 (1-1), 4. Panathinaikosz 0 (1-5)
C csoport:
Sporting-Basel 2-0 (Romagnoli 55., Derlei 86.)
Sahtar Donyeck-Barcelona 1-2 (Ilsinho 45., ill. Messi 87., 90 +4)
A csoport állása: 1. Barcelona 6 (5-2), 2. Sahtar 3 (3-3), 3. Sporting 3 (3-3), 4. Basel 0 (1-4)
D csoport:
Liverpool-PSV 3-1 (Kuyt 4., Keane 34., Gerrard 76., ill. Koevermans 78.)
Atlético Madrid-Marseille 2-1 (Agüero 4., Raul Garcia 22., ill. Niang 16.)
A csoport állása: 1. Atlético Madrid 6 (5-1), 2. Liverpool 6 (5-2), 3. Marseille 0 (2-4), PSV 0 (1-6)