Hortenzia, Gergő

A BL-elődöntő küszöbén a Barca és a Chelsea

2009.04.08. 22:45 Módosítva: 2009-04-08 23:20:47
Mindkét szerdai Bl-negyeddöntőben komoly előnyt szerzett az egyik fél, a Barcelona egy félidő alatt 4-0-lal elgázolta a Bayern Münchent, a Chelsea pedig a Liverpool otthonában nyert 3-1-re.

A Barcelona és a Bayern München közötti klassziskülönbség a 9. percben érett először góllá, negyedóra után pedig már kettővel vezetett a katalán sztárcsapat. A katalánok olyan fölényben játszottak, mint a németek a legutóbbi fordulóban, amikor a lisszaboni Sportingot alázták meg - most nekik nem volt semmi közük a pályán történtekhez.

Még ziccereket is kihagytak

A Barcelona gyakorlatilag akkor került helyzetbe, amikor akart, Samuel Eto’o, majd Lionel Messi második gólja mellett Thierry Henry két ziccert is kihagyott, mire a harmadikat belőtte, gyakorlatilag megsemmisítették a felvillanásokhoz is gyenge Bayernt. Egy jogosnak tűnő büntetőt hevesen reklamáló Pep Guardiolát (már 2-0-nál) a lelátóra zavarta a játékvezető.

A szünet után már nem erőltette ellenfele további megalázását a Barcelona, de még így is több helyzetet alakítottak ki, miközben a németek is el-eljutottak már Victor Valdes kapujáig. A legnagyobb helyzetet Zé Roberto hagyta ki, az utolsó 20 percben már békés passzolgatás folyt a pályán, a két csapat gyakorlatilag nem volt egy súlycsoportban, mégis maradt a félidei 4-0 a végeredmény.

Hiába volt többet a 'Poolnál a labda

A játéknap másik negyeddöntőjében is jelentős előnyt szerzett az egyik fél, a Chelsea ráadásul idegenben győzte le a Liverpoolt. A hazaiak szerezték meg a vezetést Fernando Torres góljával, de a védekezésben szokatlanul sokat hibázó védelem elbambulását kihasználva a Chelsea fordított, méghozzá a szerb hátvéd, Braniszlav Ivanovics két szöglet utáni fejesével.

A Liverpool próbált támadni, többet is birtokolta a labdát, de a nagyobb helyzeteket a londoniak hagyták ki, Drogba lövését még a gólvonalról mentették a védők, de az elefántcsontparti – az első két gólhoz hasonlóan - egy beadás után megelőzte az emberét, és nagyon közel hozta csapata továbbjutását.

A 3-1-re győztes Chelsea számára rossz hír, hogy a visszavágón nem játszhat John Terry, de innen már mindenképpen bravúr kellene a Liverpoolnak a továbbjutás kiharcolásához.