Nándor
19 °C

Egyre mélyebb válságban a Bayern

2009.11.07. 18:49
Egy U19-es játékos góljával a Schalke elhozta az egyik pontot az Allianz Arenából. A Bayern München 12 forduló után csak öt győzelemmel áll.

A 12. fordulóban a Schalke 04-gyel játszotta a Bundesliga rangadóját a Bayern. A meccs nagy részében a vendégek térfelén folyt a játék, az elején viszont 10 perc alatt akár két gólt is rúghatott volna a gelsenkircheni csapat. A Bayern először a 12. percben lőtt kapura, melyben Luca Toni hosszú idő után volt a kezdőben.

A Bayern szerzett vezetést, a 31. percben a belga Van Buyten talált a kapuba úgy, hogy gyakorlatilag Kevin Kuranyi fejelte a belga elé a labdát, aki két lépésről az üres kapuba gurított. A védő bajnokin már harmadszor, de összesen – hazai és nemzetközi kupameccseken – hatodszor volt eredményes az idényben.

Az első félidő utolsó előtti percében egy szabadrúgást a 18 éves, élete első felnőttmeccsét játszó Joel Matip csúsztatott Hans-Jörg Butt kapujába, a Schalke a játék képe alapján megérdemelten egyenlített.

A második félidőre jött Arjen Robben, sokkal aktívabb lett a Bayern támadójátéka, gólhelyzet is akadt, de nem volt meggyőző a hazai csapat. 10 perc után Robben annak is örülhetett, hogy a pályán maradt, egy törlesztést megúszott sárgával. Hiába támadott többet a meccs végéig a hazai csapat, gólszerzési lehetősége nem nagyon akadt. A Bayern a nyolcadik helyre csúszott vissza, az utóbbi öt fordulóban csak kétszer nyertek, ráadásul a BL-ben a Bordeaux-tól elszenvedett vereség után a kupatovábbjutástól is nagyon messze került Louis van Gaal csapata.

A bajnoki cím védője, a Wolfsburg 0-1-es hátrányból nyert Hoffenheimben, Ibisevics találata után Miszimovics és Grafite góljaival fordított a zöld-fehér csapat.

A Bundesliga 2-ben az Augsburg 5-4-re verte idegenben a Greuther Fürthöt, Torghelle Sándor 87 percet töltött a pályán, Szabics Imre váltotta. Torghelle 4-2 után az ötödik vendéggólt lőtte, a 21. percben az ő gólpasszával szerzett vezetést az Augsburg.