Gerrard 100 gólos az angol bajnokságban

2013.10.19. 13:02

A válogatott meccsek után visszatérek a játékosok klubjaikba. Minden országban folytatódnak a bajnokságok, ez volt a futballszombat.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • A Newcastle–Liverpollal kezdődik a fociszombat, bár ha igazi focibuzik lennénk, akkor az orosz bajnokság már befejeződött meccsével, a Groznij-Urallal indítanánk, majd Pintér Ádám miatt megnéznénk a Tom Tomszkot is kettőtől. Azt ígérhetem, ha Pintér játszik, az eredményről beszámolunk.

Visszatérve Angliára, a Liverpool emberemlékezet óta nem kezdte ilyen jól a szezont, egy döntetlen és egy vereség mellett öt győzelem, holtversenyben az Arsenallal vezetik a bajnokságot (a gólarányuk is ugyanolyan, de a Pool kevesebb gólt rúgott). A hazai csapat, a Newcastle sziklaszilárd középcsapat (3 gy. 1 d., 3 v.), vereségeiből kettőt otthon szedett össze, az utóbbi kettőt, ami a Liverpoolnak kedvez.

• A Manchester United Alex Ferguson visszavonulása óta keresi önmagát, jellemző, hogy egy 17 éves, albán-belga-angol fiataltól várják a megváltást, akivel éppen ma ötéves szerződést írtak alá. Két hete, az utolsó fordulóban Januzaj két góljával sikerült megszerezniük a három pontot Sunderlandben. Ma az a Southampon látogat az Old Traffordra, amely meglepetésre BL-selejtezős helyre küzdötte fel magát a bajnokságban, és amely az idén egyedüliként tudta legyőzni a Liverpoolt.

• Már tegnap is voltak érdekes meccsek. Az olasz bajnokságot vezető két csapat rangadóját az AS Roma nyerte, és 8 forduló után is hibátlanul vezeti a bajnokságot, a Napoli már öt ponttal lemaradva a második, a harmadik Juventus viszont holnap megelőzheti Firenzében.

Aki nem látta a meccset, annak mondjuk, hogy a sokadik virágzását élő Francesco Totti az első félidőben megsérült, és megsérült Gervinho is, ám a bosnyák Pjanić szabadrúgásgóljával, majd büntetőjével a Roma győzött.

Roma vs Napoli - HD - 3RBY.NET by 3rby

Pjanićról jut eszünkbe, hogy a bosnyákokat nem lehet eléggé méltatni, csoportelsőként jutottak ki a világbajnokságra.

• Régen volt már óvás, most viszont a Bundesligában akár újrajátszhatják a Hoffenheim-Leverkusen-meccset (1-2), mert a bíró megadott egy olyan gólt, ami nem a kapuba ment be.

Phantom Goal! Stefan Kießling (Bayer Leverkusen) 2-0 v Hoffenheim
  • Május óta dörzsölik a tenyerüket a magyar futball szerelmesei, milyen meccset fog egymással játszani a kormányfő kedvenc csapata, a Videoton, a kormányfő kvázi saját csapatával, a Felcsúttal. Ma elérkezett a nagy találkozó, a helyszín Székesfehérvár, 14.00-től az abszolút háromesélyes meccs, kezeket a távkapcsolóra.

• A Newcastle-Liverpool Premier League bajnokival indul a futballszombat. A Liverpool eddig remekelt a szezonban, Sturridge lőtt fontos gólokat, de most mindenki a csapatkapitány és ikon Steven Gerrard góljára vár. A középpályásnak ez lehet a századik gólja.

• Az edzők és a játékosok általában valamilyen fontos meccset megelőző kevésbé fontos mérkőzés előtt azt szokták mondani, hogy kizárólag a jelenre koncentrálnak, nem foglalkoznak mással, csak a soron következő meccsel. Mi viszont megtehetjük, hogy a bajnoki hétvégén túl is pillantsunk, hiszen az idei Bajnokok Ligája-kiírás legizgalmasabb keddje és szerdája jön olyan meccsekkel, mint a

• CSZKA-ManCity,

hogy csak a legnagyobbakat mondjuk. És ezt csak azért említjük, mert valahol azt érezzük, ezúttal az edzők és a játékosok - valahol mélyen - már a keddet/szerdát várják.

• A Liverpoolnak Gerrard góljánál azonban sokkal fontosabb lehet, hogy győzzön. Ha három pontot szerez, és az Arsenal nem tud nyerni ma a Norwich ellen, újra vezetheti a bajnokságot.

• A Manchester United százéves 34 éves hátvédje nagyon örül, hogy Januzaj aláírt a Unitedhez, szerinte hatalmas talentum és mint ilyen, a legjobb helyen van ahhoz, hogy kibontakozzon.

• bár nagyon veszélyes helyzetig nem jutottak, többnyire a Newcastle van beszorulva. A 20. percben Santon a kapufa mellől fejelte ki Suárez fejesét.

• Cabaye félpályáról lódult meg labdával a 23. percben, nem támadta senki, bő harmincról el is lőtte keresztbe. A felpattanó labdát Mignolat kapus is elnézte. Óriási gól.

Newcastle-Liverpool 1-0

• A Videoton tavalyi fiókcsapata, a Felcsút egyelőre inkább védekezik, a Videotonnak már több gólhelyzete is volt az NB I. szombati első meccsén. Ha gól lesz, szólunk.

• A 35. percben szinte ugyanonnan próbálkozott a Newcastle-játékos, ahonnan gólját szerezte. Most emelt, egy kicsive kerülte el csak a kaput.

• Nem játszik Pintér Ádám magyar válogatott az orosz utolsóelőtti Tom Tomszkban. A Terek Groznij viszont 1-1-et játszott az Urallal, amelyben Koman Vladimir is a pályán volt az elejétől a végéig.

• no nem úgy, totál kamuból, ahogy kedden az argentinok elleni vb-selejtezőn, hanem most tényleg megrángatták kicsit. 11-es és piros lap Yanga-Mbiwának.

• A Suárez ellen megítélt büntetőt Gerrard végezte el. Határozottan küldte a jobb alső sarokba. Newcastle-Liverpool 1-1, 43. perc.

• o_O

• legalábbis a Newcastle-szurkolók. A már 100 PL-gólos liverpoolinak volt egy sárgája, Rémy buktatásáért akár még egyet kaphatott volna, de a játékvezető csak figyelmeztette, nem lett ünneprontó.

• A tízemberes Newcastle az 56. percben újra vezetést szerzett. Egy szabadrúgás után a csereként beállt Dummet a védők mögé futott és közelről a kapuba lőtt.

Newcastle-Liverpool 2-1

• Brazíliában egy madár támadta meg a rikítósárga mezben pompázó partjelzőt. Többször is rárepült, talán szexuálisan izgatta, vagy felbőszítette a hímet a vetélytársnak hitt spori, mindenesetre a játékvezető inkább lefújta a meccset, minthogy a bírónak baja essék.

• Newcastle-Liverpool 2-2.

Suárez Mosestől kapott labdát a bal oldalon, majd remekül tekerte a középen érkező Sturridge elé, aki nem tudta nem befejelni négy méterről. Sturridge-nak ez volt idén a hetedik gólja.

• Csak megvártuk, hogy az előbbi közeli fejesénél lesz-e nagyobb kihagyott helyzete, és nem is csalatkoztunk, a magyar válogatott egyedül vihette a kapusra a labdát (az első félidőben is volt már egy ilyen helyzete a Videotonnak), de ezt meg mellé gurította. Ha 0-0 marad, a többség azt fogja hinni, hogy lezsírozott meccs volt, de én látom, hogy a kapus tényleg nagyokat véd, és mintha a játékosok is gólt akarnának lőni.

• Nem maradt 0-0, Zé Luis a 66. percben közelről vágta a labdát a hálóba.

Videoton-Felcsút: 1-0

• Nem tudjuk, mennyire sír az egyik és mennyire örül Orbán Viktor másik szeme most, hogy az általa alapított Puskás Akadémia 2-0-ás hátrányba került a listavezető Videoton otthonában. Úgy gondolom, ami bosszantja, az egyben meg is nyugtatja, ha ez jelent egyáltalán valamit.

• Gerrard megszerezte 100. Premier League-gólját, de hiába játszott csapata több mint egy félidőt emberelőnyben, nem tudta legyőzni a Newcastle-t. Az utolsó pillanatban, a 97. percben még Suárez szabadrúgásból volt veszélyes, de Krul kapus nagyot védett.

• A Dortmund a Hannovert fogadja a Bundesliga 9. fordulójában. A Hannoverben Huszti Szabolcs támad, Reus góljával 1-0-ra megy a jelenleg harmadik Borussia.

• Alvarez külsővel lőtte ki a hosszút. A Videoton győzelmével továbbra is vezeti a magyar bajnokságot.

• A Braunschweig 1-0-ra vezet a Szalai Ádámmal támadó Schalke ellen. A Braunschweig a Bundesliga utolsója, a legutóbbi fordulóban a Wolfsburgot verte 2-0-ra, meg van egy döntetlenje eddig. A Schalkénak nyernie kellene, jelenleg csak a nyolcadik.

• Máris 1-1 a Braunschweig elleni meccse Szalaiéknak.

• A Cardiff Cityből Mutch szerzett vezetést.

Chelsea-Cardiff City 0-1