A ManCity a Liverpoolt is bedarálta

2013.12.26. 13:30

A Premier League-ben karácsonykor sem álltak meg, teljes fordulót rendeztek. A Manchester United két gól mínuszról állt fel, Rooney bombagólt lőtt, végül egy öngóllal verték a Hull City-t. Gera Zoltán újra kezdő volt a WBA-ban. A Newcastle kivégezte a második félidőt kilenc emberrel játszó Stoke City-t. Az Arsenal nehezen indult be, de végül győzött. A Manchester City otthon verte a Liverpoolt.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!

Manchester City–Liverpool 18.30

• A Manchester United legutóbbi három meccsén nem tudott nyerni, most a Hull City ellen törheti merossz sorozatát, de nem lesz könnyű, a PL-újonc csapat a legutóbb a Liverpoolt is le tudta győzni 3-1-re. Ráadásul a PL legjobban védekező csapata várja Rooney-ékat, otthon egész szezonban csak három gólt kapott a Hull City.

• A Hull City már elég régen nem képes otthon legyőzni a Manchester United, legutóbb ez 1974. november 23-án sikerült. Az MU legutóbbi négy bajnokiján rendre legyőzte a Hullt, amely egymás után a negyedik meccsén kezd ugyanabban a felállásban. A Hull kezdője: McGregor, Bruce, Chester, Davies, Elmohamady, Figueroa, Meyler, Huddlestone, Livermore, Graham, Sagbo. Az MU kezdője: De Gea, Rafael, Evra, Evans, Smalling, Fletcher, Cleverley, Valencia, Young, Welbeck, Rooney

• Az Aston Villa a sérült belga csatár Christian Benteke nélkül fogadja a Crystal Palace-t. A birminghamiek 2005 óta nem tudtak nyerni a Boxing Dayen, az utolsó 12 meccsükből is csak egyet (1 győzelem, 4 döntetlen, 7 vereség).

• Futballoznak karácsony másnapján. Skóciában, Belgiumban, Walesben és Észak-Írországban is teljes fordulót rendeznek ma, Olaszországban pedig a Serie B-ben lesznek meccsek. A legérdekesebbeket követjük mi is.

• A negyedik percben Chester lőtt négy méterről a kapu alá. Ez volt első bajnoki gólja. A MU egy szögletnél bizonytalankodott, a visszefejelt labdára az üresen maradó Chester csapott le.

James Chester Goal Hull City 1 0 Manchester United 12/26/2013
  • José Mourinho kissé felforgatott csapattal készül a Swansea ellen, amely első Stamford Birdge-en lejátszott meccse  (1925. november) óta képtelen idegenben verni a Chelsea-t.

• A kilépő Ashley Young szállt bele McGregor kapusba, áll a játék.

• Tim Sherwood a southamptoni bravúros sikere után most a White Hart Lane-en bizonyíthat. Aaron Lennon, Younes Kaboul, Paulinho, Andros Townsend és Jan Vertonghen, de Mousa Dembele is hiányozni fog a Spursből. A WBA-ban Gera Zoltán legutóbb csereként beszállva gólpasszt adott. Kérdéses egyelőre, hogy a magyar válogatott kezdő lesz-e.

• A gólszerző Chester még a Manchester United ifjúsági csapatában nevelkedett, 2011-ben engedték el a Hull Cityhez. Chester egyszer, egy Ligakupa mérkőzésen játszott a MU felnőtt csapatában.

• az ellenfélnek. A 13. percben újra a Hull City került a kapu elő, a védelem megint nem volt túl stabil, Meyler kapta vissza a labdát a kapu előtt, majd a nem túl erős lövésébe Evans ért bele szerencsétlenül, és az elfekvő De Gea kapus lábainál a kapu csorgott a labda. Hull City-ManUtd 2-0.

• kényszerű csere a MU-ban, a megsérült Rafael miatt változtatott Moyes a 18. percben.

• Chris Smalling fejelt három védő között hét méterről a léc alá, Rooney csavarta szabadból pontosan középre. Hull City-ManUtd 2-1.

Hull City 2 - 1 Manchester United # Smalling
  • a ManUtd még sosem jött vissza kégólos hátrányból, ha a Boxing Day játszott. A csapat mindenesetre nagyon pörög. McGregor védett hatalmasat, Cleverley kapáslövését tornázta ki valahogy ujjheggyel.

• A ManUtd pörgése meghozta a sikert a 26. percben. Rooney húsz méterről küldte kapura, és pont befért a sarokba. Rooney-nak ez volt a 150. gólja a Unitedben, és ezzel a PL-ben ő a második, aki egy klubban jutott el 150 találatig. Az arsenalos Thierry Henry mellé zárkózott fel.

Hull City-Manchester United 2-2

Hull City vs Manchester United 2-2
  • a United nagyon él, órási tempót diktál, mindkét szélen újra és újra megveri a Hull City-t. Rooney is jól érkezik középen a beadásokra.

• vagy a Hull City találta meg a ritmusát, de a 35. perctől kezdve már nem olyan veszélyesek Rooney-ék támadásáai, a Hull City is újra kapu elő tudott kerülni. McGregor kapus azonban látványosan szenved, sérülése visszaveti. Valószínűleg a szüntetben le is cserélik.

• McGregor már nem jött ki a második félidőre, Harper áll be a helyére.

• az 52. percben De Geának kellett öklöznie egy kapu felé menő labdát, a Utd egy kicsit beszorul, bár lendületesen kezdte a második félidőt.

• a 63. percben kapufáig jutott a Hull City.

• a 66. percben Chester érkezett nagyon rosszul Young beadására, és saját kapujába fejelt.

Hull City-Man Utd 2-3

Hull City vs Manchester United 2-3
  • a Hull City eddig az egész PL-szezonban kapott három gólt, most egy meccsen, 66 perc alatt beszedett ennyit a legjobban védekező csapat.

• Tottenham: Lloris; Walker, Chiriches, Dawson, Rose; Chadli, Eriksen, Holtby, Sigurdsson; Adebayor, Soldado

West Bromwich: Foster, Lugano, Olsson, Dawson, Reid, Amalfitano, Yacob, Morrison, Ridgewell, Gera, Vydra

• nekiment a kapufának, vérzik az orra. Mivel nincs több cseréje a Hull City-nek, muszáj lesz rendbe hoznia Bruce-t.

• A West Ham az Arsenalt fogadja, amelyet már 11 meccse képtelen legyőzni kupameccsen, vagy bajnokin. Kevin Nolan visszatér Sam Allardyce csapatába, Arsene Wenger meg reméli, hogy csapat három nyeretlen meccs után végre képes lesz újra győzni

• A belga futballbajnokságban a Genk a szünetben 0-1-re áll a Charleroi-val szemben. A magyar kapus a keretben sincs.

• a 87. percben közel volt az egyenlítéshez a Hull City, de a keresztlabdát elég gyengén sikerült kapura bólintani, fogta a MU-kapus, aki a következő támadásnál a frászt hozta a csapattársaira. Nagyon rosszul jött ki, nem sikerült megszereznie a labdát, de szerencséjére a Hull City is kapkodott, nem tudott üres kapura lőni.

• a 90. percben, tíz emberrel, egy védővel kevesebbel folytatja a United.

• Chester lépett ki üresen a bal szélen, a United-kapus hatalmas bravúrral védte a lövést.