További Futball cikkek
- Menesztették Schäfer Andrásék vezetőedzőjét
- Megválasztották a XX. század legszebb magyar gólját, holtverseny az élen
- Üdv a pokolban! Lelketlen kufárok csábítják Európa szegényházába a fiatal játékosokat
- Megnősült Schäfer András, gyönyörű fotókon mutatta meg nagy napját
- Ismét török együttes szemelte ki a Bundesligában mellőzött magyar válogatott játékost
Egymás után tiltják le a Ferencváros szurkolói által működtetett, és a nevében a Fradi szót feltüntető közösségeket. A Fradi blog írása szerint „a klub jogásza Berzeviczi Attila [sajnos nem sikerült helyesen leírni a nevét: Berzeviczy Attila] elérte, hogy a FB letiltsa a Fradi C-közép oldalt, és a fradisziv.hu-t. Kiváncsian várjuk mikor kerül sorra a fradimob vagy éppen ez a blog, hiszen ebben is szerepel a "Fradi" szó, ami úgy látszik tiltott.”
Hasonló hangnemben számolt be az esetről a Fradimob oldal is, amely szintén rosszul írta le az ügyvéd nevét, másrészt a Kubatovék újra támadásba... címmel egyenesen ellentámadással indít:
Ha a fradimob face oldala teljesen véletlenül eltűnik, akkor itt hangfelvételek fognak megjelenni az FTC vezetőinek múltjáról.
A fenyegetés nem meglepő, mert az egyes szurkolói csoportok és a klubvezetés háborújának messze nem látszik még a vége, és egyelőre a klub vezetése áll győzelemre, míg az ellenkező csoportoktól könnyen elvehetik a nevüket. A Ferencvárosnál ugyanis egy ideje védjegymenedzsment folyik. A Facebook eddig 30 oldal esetében tett a eleget kérésüknek, de a Ferencváros egyes esetekben perre is ment.
Ennek oka, hogy a Fradi bejegyzett védjegy, amely a klubé. Kubatov Gábor elnök úgy gondolkodik, ha elutasítjátok a klubot és a vezetőit, ha nem jártok meccsekre, sőt kárt okoztok a bojkottal, ne használjátok a csapat nevét. Ahol kárt okoznak a szurkolók, ott fellépnek a jogbitorlók ellen.
A lépés egyébként azért is beleilleszkedik a ferencvárosi klub és egyes ferencvárosi szurkolói csoportok közötti háborúba, mert az ultrák bojkottálják a Ferencváros futballcsapatának meccseit, nemcsak nem járnak ki a mérkőzésekre, hanem ellenszurkolást rendeznek más helyszíneken, ami joggal irritálja a csapatot és a klubvezetést.
Közös jellemzőjük még ezeknek a tiltakozó csoportoknak, hogy a Kubatov Gábor elnök fémjelezte terveket elutasítják, és tiltakoznak az új stadionnal járó szigorúbb biztonsági intézkedések, a vénaszkenneres jegy- és bérletvásárlás ellen.
A tiltakozás eredménye, hogy a Ferencváros meccseire idegenben harmad- tizedannyian járnak ki, a szurkolás is az eddig megszokott koreográfia helyett minimálisra csökkent az egy-két évvel korábbihoz képest. A nemrég lezajlott Újpest elleni derbin is szinte üres volt a ferencvárosi lelátói szektor.
Egyébként a védjegy használatáról meg lehet a klubbal állapodni, erre van is példa.
A Videoton marketingigazgatója, Várkonyi Ádám kérdésünkre elmondta, hogy azzal a néhány szurkolói csoporttal, amely nevében a Videotonra utal, illetve a csapat címerét is használja, azokkal megállapodásuk van, kontrollált formában működnek. Bár a Videotonnak is voltak hasonló ügyei miután a csapat Európa Ligába kerülését követően egyesek sálakat, különféle termékeket kezdtek el otthon készíteni, amihez nem volt engedélyük, a minőség is gyenge volt, ezért a márka sérült, ezért felléptek ellenük.
Ugyanígy a Fradi védjegy is értekes, ahogy a címer is.
Más klubokat arról is kérdeztünk, de olyat egyelőre nem találtunk, ahol szurkolói csoportoktól vettek volna el nevet.
Ugyanakkor az utóbbi években elterjedt, hogy nemcsak cégek, de már települések is fellépnek a település nevét viselő nem önkormányzati intézmények ellen, néhány éve blogoknak kellett megváltoztatniuk a nevüket, mert a kecskeméti, de a budapesti városvezetés is letiltatta.