Király Gábor lemondta a válogatottságot
További Futball cikkek
- Kerkez Milos pazar délutánja vonzza a jeles osztályzatokat
- Kerkez Milosék három góllal nyertek a Manchester United otthonában
- Furcsa körülmények között kapott piros lapot Dárdai Márton a Hertha mérkőzésén
- Kiadós verést kapott Balogh Botond csapata a Serie A-ban
- Hazaigazol a csapatot váltó, hetvenszeres magyar válogatott hátvéd
A magyar válogatott kapus, Király Gábor saját honlapján jelentette be, hogy visszavonul a nemzeti csapatból, 107 válogatott meccs után fejezi be.
Íme, Király közleménye:
Sokszor hangoztattam, nekem a piramis csúcsa a nemzeti csapatban szerepelni, és amíg hívnak, addig szeretném a magyar válogatottat szolgálni. A motivációm és az elkötelezettségem most is megvan, de a profi labdarúgásban eltöltött 24 év – ebből 18 válogatottként – nem múlt el a testemben nyomtalanul.
A Haladásban végigjátszott tavalyi szezon után pihenés nélkül vágtam neki a nyári Európa-bajnokságra való több mint egy hónapos kemény felkészülésnek. Minden erőmet beleadtam, de közben a szervezetem jelezte, hogy itt a határ!
Király Gábor
Született: 1976. április 1., Szombathely
Posztja: kapus
Válogatottbeli mezszáma: 1
Válogatottság/gól: 107/0
Jelenlegi klubja: Szombathelyi Swietelsky-Haladás (2015-)
Korábbi klubjai: Haladás VSE (1993-1997), Hertha BSC (1997-2004), Crystal Palace (2004-2007), West Ham United (2006), Aston Villa (2006), Burnley (2007-2009), Bayer Leverkusen (2009), TSV 1860 München (2009-2014), Fulham (2014-2015)
Legnagyobb sikerei: kétszeres Német Ligakupa-győztes (2001, 2002), Német Kupa-döntős (2009), ötszörös Magyar Aranylabda-díjas (1998, 1999, 2000, 2001, 2015), az év legjobb magyar labdarúgója (1998, 2015), a Bundesliga legjobb kapusa (1998-1999), Grosics Gyula-díjas (2012)
Csúcsok: magyar válogatottsági rekorder (2016 májusa óta, legidősebb Európa-bajnokságon pályára lépett játékos (2016 júniusa óta)
Maximalista vagyok és maximális teljesítményt szeretnék nyújtani, azonban 40 esztendősen ez már klub és válogatott szinten együtt nem megy.
Bernd Storck, szövetségi kapitány az Európa-bajnokság után nekem adta a döntés jogát a folytatásról. Én úgy döntöttem, hogy nem lehet méltóbb a búcsú egy olyan Európa-bajnoki szereplésnél, ami igazi futball-lázat váltott ki és rengeteg örömöt okozott a magyar embereknek és amiután ismét visszakerült a magyar labdarúgás az európai „nagyszínpadra”.
Mérhetetlenül hálás vagyok, hogy 107 alkalommal viselhettem a címeres mezt! Nagyon sok szeretet, biztatást kaptam a szurkolóktól a 18 év alatt, köszönöm nekik.
Már csak a belém vetett bizalom okán is igyekszem az energiáimat a magyar labdarúgás szolgálatába állítani a jövőben is, a Szombathelyi Haladás játékosaként és a KirálySport vezetőjeként.
A válogatottnak pedig maradok feltétlen híve!
Király Gábor
18 év a válogatottban
Először 1998 márciusában kapott lehetőséget a nemzeti csapatban, az osztrákokat vertük meg 3-2-re Bécsben, első labdaérintéséből tizenegyest védett. A meccs után elcsukló hangon nyilatkozott, ahogy az Európa-bajnokság utolsó magyar meccse, a belgák ellen elvesztett nyolcaddöntő után is.
Akkor sok türelmet kért, a mostani Eb-szereplés után azt mondta, köszöni a türelmet. Az összes Eb-meccsünkön ő állt a kapuban, a belgák elleni bravúrját beválasztották a torna legszebb védései közé. A válogatottal negyvenévesen ért fel a csúcsra, ő lett a tornák történetének legidősebb játékosa. És óriási közönségkedvenc is volt az Eb-n, de nemcsak a legendássá vált szürke mackónadrágja miatt, hanem a trükkjei miatt is: az izlandiak ellen egy vicces kidobással, a portugálok ellen egy kamukirúgással csinálta a műsort.
107-szer lépett pályára a magyar válogatottban, ez rekord.
Ami a klubfutballt illeti: a Haladásban kezdte a pályafutását, onnan került a bundesligás Herthához, ahol hét évet játszott, és a Bajnokok Ligájában is szerepelt a berlini csapattal. Védett Angliában, a legtöbbet a Crystal Palace-ban, majd kölcsönadták néhányszor, ezután került vissza Németországba. Az 1860 Münchenben szerepelt öt évet, majd egy rövid angliai kitérő után hazaigazolt nevelőklubjához, a Haladáshoz.
A klubfutballt még nem fejezte be, az NB I.-ben továbbra is véd, viszont olyan szerződést kötöttek vele, hogy bármikor befejezheti, ha úgy szeretné.