Ez is rögzített szituációból, de sikerült mentenünk. Hátulról építkezésről egyelőre nem beszélhetünk. A középpálya viszont most erős. Nagy Ádám, Nagy Dominik jól játszik. Éppen a Legia légiósa lőtte kapásból Baráth beadását, de Szalairól pattant végül mellé.

Szalai beadásába ért bele egyik észt védő, de mehetett tovább.

• 26’

Megpattant a lövés, de így is középre ment.

• 24’

A lelkes szerb támadások lassan elfogytak, mi pedig továbbra is nagyon sokat dolgozunk azért, hogy az ellenfél térfelén szerezzünk labdát.

Közben a görögök 1-0-ra vezetnek Finnország ellen Athénban.

• 21’
    sárga lap | Észtország | első félidő
    Artur Pikk (3) Észtország
    21’

De Aksalu figyelt és rávetődött a labdára. Most inkább mi támadunk, miközben jön az első sárga is.

• 19’

Koács elé tette, de a Vidi középpályásának lövését blokkolta a védő. Jó labdaszerzés volt az ellenfél térfelén, amely a taktikánkban is benne van.

• 17’

kipasszolják a védelmünket, de szerencsére lenget a partjelző

• 14’

A védekezésünket komoly kritikákkal lehetne illetni. Nem nagyon találja eddig senki a helyét, a beadások és az előre ívelések is rendre embert találnak.

• 14’

Az észt kapus kalandozott el rosszul. Nagy Dominik kiszúrta, de lövésére visszaért Aksalu. Aztán Kalmár lódult meg, lőtt, de pont középre ment.

• 8’
    gól | Magyarország | első félidő
    Magyarország Orbán Willi (6)
    1
    0 Észtország
    8’

Kalmár szögletét Orbán Willi fejelte be nyolc méterről. Vezet Magyarország.

• 7’

Egy jobb oldali beadás után Kovács elől mentettek az észt védők

• 6’

A szögletből Vihman fejelt, a Ferencváros kapusa valami elképesztő bravúrral kapott bele a labdába. A lényeg, hogy nem ment túl rajta.

• 5’

Sok tudatosságot egyelőre egyik csapat játékában sem lehet felfedezni, de mégis az észtek vannak a kapunk előtt.

• 2’

Most éppen Orban vágta ki a lelátóra. Egyelőre mindenki keresi a helyét. Az észtek találják meg könnyebben. Volt egy beemelés, de hosszú volt Aniernek.

• 1’

Hazafejeljük a labdát Dibusznak.

• Lézengenek egyelőre a lelátón, nem valószínű, hogy a többség a büfében van. Szóval párezren kíváncsiak az észtek elleni meccsre, talán 5-6000 ezren lehetnek a Groupama Arénában.

• A magyar válogatott szövetségi kapitány kétmeccses eltiltást kapott az UEFA-tól. Az indoklás szerint a görög-magyar NL-meccsen sportszerűtlen magatartást tanúsított. Ez azt jelenti, hogy a hátralévő két meccsen segítője, Cosimo Ignoscio fogja majd segíteni, ő irányítja a kispadok előtt a csapatot az észtek és a finnek elleni meccsen.

• Enea Jorgji 2011 óta UEFA 3. kategóriás bíró a worldreferee.com szerint. Két U17-es válogatott meccsen fújta a sípot, 2011-ben az oroszoktól, 2013-ban a szlovénoktól kaptunk akkor ki. A Videoton egyik kupameccsén is bíráskodott. A 2016–17-es Bajnokok Ligája első selejtező körében ő vezette a Videoton-Zaria Balti meccset, amelyen a magyar csapat 3-0-ra nyert.

• A kazah labdarúgó-válogatott 1-1-es döntetlent játszott Asztanában a vendég lett csapattal a Nemzetek Ligája csütörtöki játéknapján. A két együttes októberi, rigai mérkőzése is 1-1-gyel zárult.

Nemzetek Ligája, 5. forduló:

D osztály, 1. csoport:

Kazahsztán-Lettország 1-1 (1-0)

Gól: Sujumbajev (37.), illetve Rakels (49.)Lengyelország-Csehország 0-1 (0-0)

A lengyel labdarúgó-válogatott csütörtökön 1-0-ra kikapott a vendég cseh együttestől a gdanski barátságos mérkőzésen. A találkozó egyetlen találatát a Sampdoria 22 éves középpályása, Jakub Jankto szerezte az 52. percben. A lengyeleknek ez volt sorozatban a negyedik hazai találkozójuk, de egyszer sem tudtak nyerni: az írekkel felkészülési találkozón 1-1-es döntetlent játszottak, majd a Nemzetek Ligájában kikaptak a portugáloktól (2-3) és az olaszoktól (0-1) is.

• Nehéz leírni azt a mondatot, hogy mi vagyunk az esélyesek, hiszen az elmúlt néhány esztendőben megtanultuk, hogy ennek semmi értelme sincs. Megint csak papíron az észtek ellen mi vagyunk az esélyesebbek, de hat meghatároz ember esett ki a csapatból (Gulácsi, Lovrencsics, Ugrai, Fiola, Sallai, Gazdag). Erről itt írtunk. Az elmúlt nyolc meccsünkből csak egyet nyertünk meg, igaz az szép volt, a görögöket vertük 2-1-re. Az észtek ellen az elmúlt öt meccsből három győzelem, egy vereség és legutóbb, október 15-én egy 3-3-as döntetlen a mérleg.

• Akár ki is eshetünk a Nemzetek Ligája D csoportjába, ha most nem nyerünk az észtek ellen. Jelenleg 4 pontunk van, az észteknek egy, amit éppen ellenünk szereztek. A finnek a magyar meccsel azonos időben a görögök otthonában lépnek pályára, de nekik 12 pontjuk van abba még egy vereség is beleférne, de kettő már nem, hiszen után Budapestre jönnek, míg a 6 pontos görögök az észteket fogadják. Szóval, nekünk legalább egy pont már biztos bennmaradást érne, de a papírforma azt ígérheti, hogy nyerünk és akár még másodikak is lehetünk. Igaz ezzel semmire nem megyünk, csak a csoportelsőnek van lehetősége, hogy az Európa-bajnoki részvételért harcoljon. Oda mi meg már biztosan nem érünk.