Kleinheisler László (15) Magyarország
    Szoboszlai Dominik (10) Magyarország
    55’

• 53’

Kleinheisler estében próbálkozott egy lövéssel, aztán Kalmár igyekezett a bal szélen az alapvonalig menni. A végén pedig Lovrencsics próbálkozott hasonló erősen középre lőtt labdával, mint az tette Rusnák a szlovák gólnál, de ezt elkapta a kapus.

• 50’
    sárga lap | Szlovákia | második félidő
    Juraj Kucka (19) Szlovákia
    50’

• 49’

Így aztán esély sincs arra, hogy komoly akciókat vezessünk. Ráadásul a szlovákok nagyon magabiztosak lettek, percekig adogattak a 16-osunk előtt, miközben mi nyomoztuk a labdát.

• 47’

Ebben eddig döntetlen: 3-3. Nagyon nehezen, de végül felszabadulunk. Építkezni nem nagyon tudunk továbbra sem. A szlovákoknál a labda.

• 46’

Ebben a pillanatban folytatódik a meccs.

• 45’

Ondrej Duda kassai nevelés, már 20 éves korában külföldre, a Legia Varsóhoz szerződött, a Hertha három éve 4,2 millió euróért vette meg. A Bundesligában idén 25 meccsen 10 gólja van. A szlovák válogatottban ez a 30. meccse és ötödször volt eredményes.

• 45’

Az orosz bíró nem hosszabbított egy másodpercet sem.

• 44’

De ez középre is ment, gyenge is volt. Gulácsi elvetődve megfogta.

• 41’
    gól | Szlovákia | első félidő
    Szlovákia Ondrej Duda (8)
    1
    0 Magyarország
    41’

Szépen lerendezték a jobb oldali védelmünket. Pekarik tette le a teljesen üresen maradt Rusnáknak a labdát, aki nem ívelte, hanem erővel berúgta középre. Dudának sok dolga nem volt, beletette a lábát a lövésbe, ami elment Gulácsi mellett a kapu bal oldalába.

• 41’

Kalmár lépett be megint a 16-osra. Lövése lepattant, szerencsére éppen Kovács elé, akinek szintén lepattant a lövése.

• 38’

Jól lépett be a 16-oson belülre, de mielőtt lőhetett volna, bedobásra mentettek előle. A vége pedig magyar szöglet lett.

• 33’

Kleinheisler indította a jobb oldalon Lovrencsicset, aki ügyesen tette középre. Sajnos Kalmár a labda átvételekor elcsúszott, így oda a lehetőség, viszont a második szögletünket rúghatjuk.

• 10’

Az látszik, hogy a szlovákok egy leheletnyi levegőt sem hagynak Szalainak, akit ha kell, löknek, csípnek, rúgnak, csak ne tudja megtartani a labdát. Emiatt láthatóan Szalai is feszült, az előbb Hamsíkkal már összeakaszkodtak, de az egész szlovák borzasztóan paprikásnak tűnik ma este.

• 30’

Ebben viszont jobban állunk, hiszen az utolsó öt meccsünkből hármat megnyertünk, az észtekkel döntetleneztünk és csak a görögöktől kaptunk ki 1-0-ra. A szlovákok viszont csak az ukránokat tutdták legyőzni. Kikaptak a csehektől kétszer és az ukránoktól is, a svédekkel volt egy 1-1. A magyar válogatott viszont nyolc meccse képtelen idegenben nyerni. Két döntetlen és hat vereség a mérlegünk. Legutóbb 2016. október 10-én, a letteket tudtuk legyőzni vendégként.

• 29’

Lovrencsics ment el a jobb oldalon. Be is tudta adni, ketten várták üresen középen, de az egyik szlovák védő kivágta a labdát.

• 25’

A játék most már áttevődött a mi térfelünkre. Ha sikerül labdához jutni, akkor bizonytalanul játszuk meg az ellenfél térfelén, így aztán kapura lövésünk sem volt, lassan félóra telik el a meccsből.

• 21’
    sárga lap | Szlovákia | első félidő
    Denis Vavro (3) Szlovákia
    21’

Nagyon csúnyán léptek rá a lábára, nem is tudott felkelni egyből. Sárgát ért a mozdulat.

• 20’

De ez magas is, pontatlan is volt. A szlovák védő végül mellel tette haza a kapusának.

• 17’

Beragadtunk a 16-osunk elé, aztán Kádár szerelt, de csak átmenetileg. A középre visszatett labdát Hancko kezelte le, majd úgy rúgta kapura, hogy a labda a felső léc tetején is megpattant. Ez már veszélyes volt.

• 14’

Pekarik lopta a távolságot, majd 15 méterről bombázta rá, Gulácsi elvetődve ütötte szögletre. Hamsik szögletéből újabb szöglet lett, de a másik oldalról.

• 14’

Kimagasló, topligákban játszó futballisták alkották mindig is a szlovák keretet, de 1996 óta – az első nemzetközi szereplés független államként – csak három világtornára jutottak el. A 2010-es világbajnokságon az olaszokat is legyőzve túlélték a csoportkört, és az egyenes kieséses szakaszban a vb-döntős hollandokkal szemben estek ki 2-1-gyel. Velünk együtt vettek részt a 2016-os Európa-bajnokságon, itt a csoportban harmadikként, az oroszok előtt jutottak tovább, a nyolcaddöntőben a németek intézték el őket (3-0). Ott voltak Sydney-ben, az olimpián is 2000-ben. Itt nem sikerült a továbbjutás, Brazília, Japán és Dél-Afrika mögött a negyedikek lettek.

• 11’

Marek Hamsik maradt teljesen üresen nyolc méterre a kaputól, átvette a passzt, de mire lőni tudott, Lang odaért és megzavarta, ez mellé ment.

• 0’

Ahogy írtuk párszor, jó sok magyar jutott be a hazai szektorokba is. Gulácsi kapuja mögötti résznél pár szlovák kezdi elveszteni a türelmét, és söröspoharakat hajítottak a hangosan szurkoló magyarok felé. A rendőrség egyelőre birkatürelemmel kezeli a helyzetet.

• 10’
    sárga lap | Magyarország | első félidő
    Kalmár Zsolt (13) Magyarország
    10’

Korhut ívelte a kapu elé, de Orbán elől kifejelték a védők. Támadásban maradtunk, a 16-oson belül, de nem sikerült kapura fordulni. A szlovákok ellentámadása hozta a meccs első lapját.

• 8’

Jól és veszélyesen is adta be középre, de Orbán jól helyezkedett és kifejelte a labdát. Továbbra is kapura lövés nélküli a meccs.

• 3’

Sok minden nem történt, mindkét csapat a másik erejét, gyengeségét próbálja felmérni. A két 16-os között pattog a labda, idegesek is egy kicsit a játékosok, sok a hiba is így.

• A szlovákok kifütyülték a magyar himnusz elejét, mire a magyarok háttal állva, ugrálva szarszlovákiáztak a szlovák himnusz alatt. Ami különösen pikáns, hogy a vendég melletti hazai szektorban is jó 100-150 ember ugrált együtt a magyarokkal, és lehet látni már, hogy a hazaiak közül páran elég rossz néven veszik, hogy még a saját lelátójukon is vannak olyanok, akik kicsúfolják a szlovák himnuszt.

Közben a hangosbemondó magyarul be is mondta, hogy megkérik a vendégszurkolókat, hogy ne használjanak pirotechnikát.