Folyamatos a zümmögés a stadionban, mintha kézimeccsen lennénk, vagy valamennyi gyerek kapott volna egy a 2010-es vb-ről megismert vuvuzelát, és azt megállás nélkül fújja. Ezzel kell beérnie ma a válogatottnak.
Az első félidőben a magyar csapatnak hat kapura tartó lövése volt, míg Azerbadjzsánnak egy sem.
Szalai és Szoboszlai próbálta megoldani az azeri kapu előtt. Szoboszlai egy kis előnyben is volt, de időben és szabályosan csúsztak be neki. Aztán Szalai is helyzetbe került, de nem fordult rá a felívelt labdára.
De Dzsudzsák nem érte el a jobb szélre kilőtt labdát.
Lovrencsics kifejelte, majd a következő beívelést, egy újabb szabadból, Baráth hatástalanította középen. Nem veszélyesek az azeriek, de az utóbbi két percben kicsit több területük van.
Vida Máté buktatta Iszrafilovot.
Nem nagyon erőltetik az előrejátékot, bő egy percig passzolgattak hátul.
Kovács mozgatta meg a jobb oldalt, a 16-osnál lőtt keresztbe, Szalai középen átlépte a passzot, ami a teljesen üresen lévő Sallaihoz került. Neki nem sikerült sem igazán erős, sem igazán jól helyezett lövést leadnia, az azeri kapus könnyedén fogta a kísérletet.
Nem igazán mernek kitámadni a vendégek, a lendületesen futballozó magyarok elég gyorsan képesek megkontrázni őket.
Az azeriek le is lassítottak, hogy mi van a Balayevvel ütköző játékossal, de végül felállt a magyar támadó, mehet tovább a meccs.
Szalai tartotta meg ügyesen a labdát a jobb szélre kisodródva, majd egy sarkazással Kovácsot indította ugyanott. Ő is el is ment vele az alapvonalig, majd remekül is adott be. Sallai érkezett rá üresen, de a jobb alsó kapufa mellé belsőzött.
A magyar válogatott játékosai az eddigi hat Eb-selejtezőn összesen 16 sárga lapot, valamint két, második sárga utáni kiállítást gyűjtöttek össze. A lapok száma alapján a magyar a legsportszerűtlenebb válogatott a selejtezősorozatban. Ebben nagy szerepe van Antonio Mateu Lahoz spanyol játékvezetőnek, akinek a magyar-szlovák meccs nem volt élete legjobb teljesítménye, öt sárgát és egy pirosat osztott ki akkor a mieinknek.
Seydayevnek lépett be elég keményen az oldalvonalnál a jobb szélső védő.
A 16-osnál még lövésig is eljutottak a vendégek, de Ramazanovot sikerült blokkolni, majd Almeidától is jó pillanatban vették el a labdát kis hezitálás után a védők.
Ígéretes volt Szoboszlai szöglete, de csatárunk fejéről Balayev lesodorta a labdát.
Az első 15 percben a magyar csapat javára 72-28 labdabirtoklás aránya.
A gól után sem változott a játék képe, Azerbajdzsán beszorult a kapuja el, nem nagyon jutnak labdához a vendégek.
Ha kommentálná a meccs eseményeit, akkor kattintson az Index Sport Facebook-oldalára.
A magyar és az azeri válogatott eddig a meccsig ötször játszott egymás ellen, ezeken a találkozókon 15 gólt szereztünk, és csak egyet kaptunk tőlük (a legutóbbi meccsen). Nálunk többet csak a portugálok (18), a lengyelek (20), és a németek (24 ) szereztek az azeriek ellen, de eggyel több meccset is játszottak velük. Ma a portugálok utolérésére, esetleg megelőzésére lehet reális esélye a válogatottnak.
Dzsudzsák szögletét még kifejelték a védők, de a kipattanónál már tehetetlenek voltak. A hátvéd érkezett, és kapásból a bal alsó sarokba vágta.
Először Dzsudzsák lövését blokkolták, majd Vida próbálkozott egy távoli lövéssel, azt valahogy kitornázta a kapus.
Ezúttal is egy hosszú indítást választott, Sallait találta meg a bal szélen. Sallai meg is lódult a labdával, de középen nem volt érkező ember, ő is eltúlozta a beadás erősségét. Ezek a villanások mindenesetre biztatóak, az azeriek teljesen átadták az irányítást.
A félpályáról Dzsudzsák pörgetett fel egy labdát, az elöl lévő Szoboszlai szépen le is vette, de egy kicsit későn tette az üresen maradt kapura, nem is volt pontos, a kapu fölé ment. Ha Szalainak továbbpasszolja, talán még nagyobb helyzetet lehetett volna kihozni ebből.
Az alapvonalnál állították meg, nem úgy tűnt, hogy szabályosan.
Bár az azeri válogatott győzelem nélkül, és csupán egy ponttal áll a csoport utolsó helyén, nem szabad őket lebecsülni. A eddigi öt selejtezőjükön mindig szereztek valahogy egy gólt. Ezzel a tíz csoportutolsó válogatottak közül ők, és a bolgárok a legeredményesebbek. Igaz, egy gólnál többet egyik meccsükön sem szereztek, ebből kiindulva legalább két magyar gól kéne a biztos győzelemhez.
Török Gábor politológus az MLSZ elnökségi tagja, Garancsi István hasonló minőségben.
A gyerekek eddig teli torokból fújják a dudáikat, jó nagy hangzavarban játszik a két csapat. A magyarok játékosok egyből letámadnak, ha labdát vesztenek, az azeriek is próbálnak mindig gyorsan indítani.
A stadionba jövet találkoztam pécsi gyerekekkel, de van bent ózdi zászló is, ahogy Nagyvárad és a Felvidék sem hiányozhat. A stadion előtt ilyen fegyelmezett sorakozás még biztosan nem volt soha.
A gyerekek nem számolgattak, mi lesz, ha ma nem nyerünk, vagy ha Wales nyer, vagy éppen a horvátok.
Folyamatos a zümmögés a stadionban, mintha kézimeccsen lennénk, vagy valamennyi gyerek kapott volna egy a 2010-es vb-ről megismert vuvuzelát, és azt megállás nélkül fújja. Ezzel kell beérnie ma a válogatottnak.