Ez a poszt a következő Percről percre része:

Nemzetek Ligája: Magyarország–Szerbia

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 44’

A jobb oldalon futott a támadás, a Lazoviccsal visszazáró Kalmár elcsúszott, így a vendégek játékosa szabadon centerezhetett, de Nagy Ádám megzavarta a lövésre készülő Radonjicsot és szerencsére mellé ment a próbálkozás.

• 39’
    gól | Magyarország | első félidő
    Magyarország Kalmár (13)
    1
    1 Szerbia
    39’

Egy újabb remek magyar akció, Kalmár kényszerítőzött Nikoliccsal, aki remekül tette vissza a labdát az üresbe mozgó DAC-középpályás elé, akinek még arra is volt ideje, hogy lövés előtt átvegye, majd higgadtan értékesítette a ziccert!

• 34’

Mintaszerű kontrát vitt végig a magyar csapat, amelynek végén Nagy Ádám ívelt középre a jobb oldalról, Szoboszlai életerős fejese azonban éppen Dmitrovics kezében landolt. Kár érte, az eddigi legnagyobb magyar helyzet volt.

• 31’

Természetesen Szoboszlai végezte el a szabadrúgást, amely a sorfalon megpattant, de így is épphogy a jobb oldali kapufa mellett vágódott szögletre.

• 30’
    sárga lap | Szerbia | első félidő
    Makszimovics (6) Szerbia
    30’

Holender kapott egy nagyot, Makszimovics meg egy sárgát, ígéretes szabadrúgás.

• 28’

Mindkét csapat bátran vetette bele magát a mérkőzésbe, már a támadó harmadban próbálnak labdát szerezni. Korábban arról nem beszéltünk, hogy ha a szerbek ma kikapnak, kiesnek, ezt pedig nem engedhetik meg maguknak. Megvan a motivációjuk. Sajnos a gólnál óriási sebességbeli különbség volt, Kecskés lemaradt, viszont a beíveléseknél lehet rá alapozni, nagyon jól mozdul a labdákra. Kérdés, mennyire bírják majd ezt az iramot a csapatok. Kreatív a belső középpályás sorunk, amit viszont hiányolok, hogy lassan fordítjuk át egyik oldalról a másikra a játékot.

• 27’

Lang számolt el egy hosszú kapuskirúgást, így veszély alakult ki a kapunk előtt, de Tadics hosszan tolta meg a labdát a tizenhatoson belül, a Fradi kapusa pedig remekül lépett ki és megszerezte a támadó elől.

• 24’

Szépen ment el a bal oldalon a magyar szélső, de lapos beadását az ötösről tisztázza a szerb védelem.

• 22’

A sokadik szabadrúgást ezúttal nem beadta, megpróbálta meglepni a kapust, de Dmitrovics odaért a rövidre és vetődve hárított.

• 20’

Ezúttal is Szoboszlai tekert középre egy szabadrúgást, nem sokkal volt hosszabb a kelleténél a védőnek, így viszont Dmitrovicsé a labda.

• 19’

Szoboszlai kavarta meg a vendég védelem jobb oldalát, majd a második hullámban érkező Sigérhez passzolt, aki ezúttal lapos lövéssel próbálkozott, de jó egy méterrel a jobb kapufa mellett hagyta el a labda a játékteret.

• 17’
    gól | Szerbia | első félidő
    Magyarország
    0
    1 Szerbia Radonjics (7)
    17’

Vezetnek a szerbek. Radonjics ment el a bal szélen, Dibusz mellett is elvitte a labdát a 16-oson belül, és hiába állt a gólvonalon Kecskés, laposan a sarokba gurított.

• 14’

Kezdi átvenni a játék irányítását a magyar csapat, de ez a próbálkozás is fölé/mellé szállt.

• 13’

Egy remek akció végén az izlandiak elleni meccshez hasonló szögből próbálkozott Szoboszlai, egy védő azonban szögletre blokkolt.

• 11’

Gyors egymásutánban két magyar sarokrúgás, a másodikat röviden fejelték ki a szerbek, Sigér pedig kapásból tüzelt, jócskán fölé.

• 9’

Ismét szabadrúgást adhatott középre, ezt is kifejelték, a lepattanó azonban a magyar csapaté, az akció végén szöglet.

• 7’

Már a magyar térfélen próbálják megakadályozni a szerbek a labdakihozatalt, az imént sikerült is, ám Jovics centerezése hosszú volt Tadicsnak, így Dibuszé a labda.

• 5’

A szerb térfél közepéről ívelhetett a 16-oson belülre a Salzburg támadója, de a védők tisztáztak.

• 3’

Tumbakovics azonban nem a koronavírus miatt hiányzik, mint Marco Rossi, hanem az UEFA egy meccses eltiltással sújtotta.

• 1’

A tiszta fehérben játszó magyar csapat indította útjára a labdát, a szerbek pirosban futballoznak ma.

• Olvasóink megszokhatták, hogy mindig szakkomentátor segítségével követjük az eseményeket. Ezúttal az énekes-labdarúgóedző, Hevesi Tamás meglátásaival színesítjük majd közvetítésünket.

hevesi-tamas-original-87505
    Fotó: TV2 / press.tv2.hu

A jelenleg a Pest megyei I. osztályban szereplő Gödöllői SK-t irányító szakember az alábbiakat várja a találkozótól:

Érdekes összecsapás lesz, lélektanilag óriási siker után várhatja a mérkőzést a magyar csapat, míg a szerbek hiába voltak ott az elmúlt időszakban a világeseményeken, ezúttal lemaradtak az Európa-bajnokságról. Azt szoktam mondani, hogy a "legjobb edző" mindig a győzelem, összekovácsolja a csapatot, így mentálisan ahogy eddig is, biztosan most is rendben leszünk. Ráadásul a törökök oroszok elleni 3-2-es győzelmével óriási lehetőség nyílt előttünk, hogy a csoport élére ugorjunk. A vendégeknek mindössze két pontjuk van, ezzel és a csütörtöki, skótok elleni kudarccal együtt nehezen tudom elképzelni, hogy igazán felpörögjenek erre a meccsre. Persze kiváló játékosok alkotják a szerb keretet, így arra nagyon figyelnünk kell, hogy minél kevesebb egy az egyes párharc alakuljon ki. Ami a felállást illeti, némileg szokatlan összeállításban és taktikai rendszerben játszunk majd, Kalmár Zsolt és Szoboszlai Dominik szerepeltetése  viszont bizalomra adhat okot elöl, de Holender Filipre és Bese Barnabásra a támadások mellett védekezésben is fontos szerep vár majd. Két opciót tudok elképelni, a szerbek minden mindegy alapon nekünk jönnek - ezt tartom kevésbé valószínűnek, inkább óvatos játékot várok tőlük, a magyar csapattól viszont bátrabb és felszabadultabb futballt!

• Nem csak a kispadon, a keretben is történtek változások a magyar csapatban.

Cosimo Inguscio is megfertőződött a koronavírussal, így ezúttal az U21-es válogatott szövetségi edzője, Gera Zoltán irányít majd.

Az izlandiak elleni együttesből Szoboszlai Dominik mellett Botka Endre, Nagy Ádám, Kalmár Zsolt és Holender Filip maradt meg  kezdőcsapatból.

A magyar válogatott kezdőcsapata: Dibusz Dénes - Botka Endre, Lang Ádám, Kecskés Ákos - Bese Barnabás, Nagy Ádám, Kalmár Zsolt, Sigér Dávid, Holender Filip - Nikolics Nemanja, Szoboszlai Dominik.

A szerb kapitány, Ljubisa Tumbakovics az alábbi kezdőnek szavazott bizalmat:

Dmitrovics – Milenkovics, Szpajics, Gudelj – Radonjics, Lazovics, Lukics, Ne. Makszimovics, Risztics – Jovics, Tadics

• A csütörtöki bravúros, Izland elleni győzelem és Eb-kijutás után ma este újra pályára lép a magyar labdarúgó-válogatott a Puskás Arénában, ezúttal Szerbia lesz az ellenfél a Nemzetek Ligája B osztály 3. csoportjának 5. fordulójában.