Portugália
2022.06.02. 21:47
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 45’

Méghozzá a portugálok jöttek ki előbb az öltözőből. Jó egy perccel később érkeztek a spanyolok. Pillanatokon belül indul a második félidő!

• 45’

Az első 45 percben 59 százalékban volt a labda a spanyoloknál, hat gólszerzési kísérlettel próbálkoztak, és kétszer találták el a kapu felületét a hazaiak. Eközben a portugáloknál három gólszerzési kísérletet jegyeztek fel az UEFA statisztikusai.

A passzpontosságban is megmaradt a látható különbség a két csapat között: a spanyolok átadásai 89, a vendégeké 81 százalékban pontosak.

• 45’

Egygólos hazai fórral vonulhatnak öltözőbe a csapatok. Hamarosan jön a folytatás!

• Nem állt túl sokat a játék. Igaz, óriási iram sem volt.

• 44’

A hazai kaputól jó 35 méterre megtolta, majd egy nagyot rúgott a labdába a 40. életévében járó bekk. A stadion lelátójának második szintjére veszélyesebb volt, mint a kapura. Jó kérdés: mi volt itt a terv?…

• 41’

A spanyolok 21 méterről, enyhén jobbról jöhettek szabaddal. Ezúttal Sarabia bal lábbal elvállalta a lövést, de a kísérlete nem volt elég pontos, elszállt a kapu fölött!

• 40’

A kaputól 23 méterre jöhetett szabadrúgással a hazai csapat. Sarabia legurította Gavinak, ő átvette, megtolta, lövés helyett a szélre passzolta, Azpilicueta, Soler, Ferran Torres volt a labda útja, igazi veszély nélkül, de egy újabb elhamarkodott Moutinho-faulttal a végén. Újabb szabad jön, kicsit közelebbről, kicsit még inkább jobbról.

• 39’
    sárga lap | Portugália | első félidő
    Bernardo Silva (10) Portugália
    39’

Ha egy üzlet beindul! Bő három perc és három sárga a meccsen: ezúttal Bernardo Silva pakolt oda korábbi manchesteri csapattársának, Ferran Torresnek. Veszélyes helyről jöhet majd a spanyol szabadrúgás.

• 38’
    Joao Moutinho (8) Portugália
    38’

Morata csapta be a kezdőkörnél Pepét, Joao Moutinho érkezett lendületből kisegíteni – egy sárga lapért.

• 36’
    sárga lap | Spanyolország | első félidő
    Pablo Sarabia (22) Spanyolország
    36’

Otávio szerzett labdát a saját térfelén, a jobb oldalvonal mentén meglódult, ezt Sarabia nem akarta hagyni, így méterekről odacsúszott neki – labdát nem, a portugál szélső lábát viszont eltrafálta. Sárga. Méghozzá az első a meccsen.

• 34’

André Silva kap remek kiugratást, Unai Simón kimozdul, megtorpan, visszalépne, de elcsúszik, eközben a Leipzig támadója jobbra, a kapunak háttal fordul, megcsinál egy teljes piruettet, ezzel becsapja a védőjét, majd 11 méterről lő – centikkel a jobb alsó mellé! Nem a spanyol védelmen – és főleg nem a spanyol kapuson – múlt a dolog!

• 32’

Raphael Guerreiro végezte, el, a hosszúra ívelte a kaputól 23-24 méterre, balról megítélt szabadot. Ott Rafael Leao bravúrral benn tartotta még, de ahogy visszatette a labdát az ötös előterében a röviden érkező embereknek, csak spanyol védőt talált.

• 29’

Gavi veri meg Bruno Fernandest a bal szélen, laposan centerez, a második hullámban érkező Soler elé teszi a labdát, aki 14 méterről, félig takarásból lő, Diogo Costa reflexmozdulattal, lábbal véd! A kipattanó a kapu fölött száll el.

• 25’
    gól | Spanyolország | első félidő
    Spanyolország Álvaro Morata (7) Pablo Sarabia (22)
    1
    0 Portugália
    25’

VEZETNEK A SPANYOLOK! Az előbb még Rafael Leao cselezett befelé a hazai tizenhatoson belülre, ám a spanyolok megszerezték a labdát, Gavi lódult meg a saját térfelén, jó 40 métert cipelte, a jobb szélen meginduló Sarabiát indította, aki a védők mögé lépve a 16-os jobb csücskétől laposan centerezett, a hosszún érkező Morata pedig nem hibázta el a ziccert, 9 méterről, kissé balról a hálóba lőtt! 1–0

• 22’

Jan Kuchta találatával a 11. percben kerültek előnybe a csehek Svájc ellen.

• 18’

Rafael Leao kap labdát balról, a 16-os területén belül átveszi, 10-11 méterről, jobbal veszi célba a kaput, de eldurrantja a keresztléc fölé a labdát! Ez volt az első lehetőség a vendégek előtt, és rögvest a legnagyobb gólszerzési esély az egész eddigi meccsen!

• 16’

Ferran Torres perdíti a labdát Soler elé, aki a 16-os előterében ziccerben léphetne ki, ám Pepe még a büntetőterület előtt beéri, és kibikázza előle szögletre a labdát.

A bekk februárban már 39 éves múlt.

• 15’

Az első 15 percben 58 százalékban volt a labda a spanyoloknál – írja az UEFA hivatalos honlapja. A passzpontosság 88 százalékon a hazai, 80-on a vendégoldalon. A spanyolok már most 100 passz felett járnak.

• 13’

A hazai kaputól jó 35 méterre jutott szabadrúgáshoz a vendégcsapat. Guerreiro ívelte előre, Morata meg fejelte ki a labdát a veszélyzónából.

• 10’

Jordi Alba labdavesztése után Busquets rántja le a félpályánál a meglóduló André Silvát. A szándék nyilvánvaló volt, Oliver szerint azonban a 10. percben nem jár még lap az ilyesmiért...

• 8’

Az első 5 percben alig volt a vendégeknél a labda. Most néhány pillanatig megjáratták ugyan a portugálok, de ezt is a saját térfélen. Úgy kezd a hazai csapat, ahogy a saját közönség előtt illik.

• 6’

Sarabia vette át a labdát a leshatáron, a 16-os bal oldalánál, a jobbra érkező Gavi elé tette, aki a 16-oson belül átvette, majd egy igazítás után elcsúszott. Senki hozzá nem ért a Barcelona középpályásához, így kissé érthetetlen a dolog.

• 3’

Gavi adja be balról, Pereira röviden fejeli ki, a 16-os előterében jobbról Azpilicueta érkezik, lő, de levágódik, pont a balról befelé húzódó Gavi elé, aki szintén elereszt egy lövést, megpattan – és a bal kapufa mellé vágódik!

• 1’

A portugálok indították útjára a labdát.

• A spanyolok balról jobbra, a portugálok jobbról balra rohamozhatnak majd az első félidőben. A hazai együttes vörös felsőben, sötétkék nadrágban, a vendégek fehér alapon vízszintes fekete-piros-zöld csíkozású felsőben, fehér nadrágban és sportszárban futballoznak majd.

• Több mint 60 ezer néző férne be a Betis stadionjába, ám a hírek szerint a jegyeknek alig több mint kétharmada, 40-42 ezer darab fogyott el.

• 2010-ben volt a legutóbbi olyan meccsük, amely már a rendes játékidőben eldőlt: azt 4–0-ra Portugália nyerte az akkori friss világbajnok ellen.

• ...és szól a portugálok himnusza.

• A spanyol és a portugál válogatott legutóbbi négy meccse nem dőlt el a rendes játékidőben, 2020-ban és 2021-ben is gól nélküli felkészülési mérkőzést játszottak egymással a felek, előtte a 2018-as vb-n volt egy emlékezetes 3–3-as találkozójuk, ahol 1–0-ra és 2–1-re is a portugálok, majd 3–2-re már a spanyolok vezettek. Az összecsapáson Cristiano Ronaldo duplázott.

A negyedik „döntetlenig” egészen a 2012-es Európa-bajnokságig kell visszamennünk az időben, akkor a tornát később megnyerő „la roja” 0–0 után tizenegyesekkel múlta felül ellenfelét.

• Spanyolország és Portugália mellett Svájc és Csehország alkotja a 2-es csoportot a Nemzetek Ligája harmadik kiírásának A divíziójában. A csoportkör rögvest top párosítással indul: a 2018–2019-es sorozatot megnyert portugálok a 2020–2021-es NL-évad ezüstérmeséhez, a spanyolokhoz látogatnak.