Összefoglaló

Percről percre Egyre közelebb a kupatavasz, az FTC visszavágott a Crvena zvezdának

A Ferencváros végig kiélezett meccsen 2–1-re nyert hazai pályán a Crvena zvezda ellen, ezzel kilenc pontnál jár az Európa-liga-csoportkörében és két fordulóval a vége előtt vezeti saját kvartettjét. A Trabzon–Monaco meccs végeredménye, és a budapesti gólkülönbség miatt azonban még akadhat olyan forgatókönyv, amely miatt még nem jelenthető ki, hogy biztos a zöld-fehérek számára a tavaszi folyatás az európai kupaporondon.
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 62’
    sárga lap | Ferencváros | második félidő
    Adama Traoré (20) Ferencváros
    62’

• 61’
    gól | Ferencváros | második félidő
    Ferencváros Samy Mmaee (3) Lóránd Pászka (23)
    2
    1 Crvena zvezda
    61’

Ismét vezet az FTC! Pászka adta be a szögletet a jobb sarokból, középen Samy Mmaee érkezett a legjobb ütemben, és 10 méterről, enyhén balról a jobb felső sarokba bólintott, 2–1!

• 61’
    csere | Crvena zvezda | második félidő
    Alekszandar Katai (10) Crvena zvezda
    Osman Bukari (11) Crvena zvezda
    61’

• 59’

Ivanics bokából, jó 20 métert passzol hajszálpontosan a Fradi térfelén, Pesics a kapunak háttal megtartja, leteszi lövésre az érkező Kangwának, aki 22 méterről próbálkozik – de csak a blokkba.

• 57’

Sztefan Mitrovics még csak 20 éves, idén nyáron kapott profi szerződést a Cz-nél, az idényben a 18. meccse és az ötödik gólja három gólpassz mellett. A Transfermarkt már most 1,5 millió euróra becsüli az értékét. A múlt heti meccs, s az eddig a Groupamában látottak alapján nem is véletlenül.

• 55’
    gól | Crvena zvezda | második félidő
    Ferencváros
    1
    1 Crvena zvezda Sztefan Mitrovics (80)
    55’

Egyenlített a Crvena zvezda!

Mitrovics kezd nagy szólóba a bal szélen, jó 30 métert vezeti a labdát, nagy ívben befelé kanyarodik a 16-os magasságában, senki nem lép ki rá, köszöni szépen, 8 méterről, kissé éles szögben, jobbal elbelsőzi Dibusz mellett, a kifli tökéletesen ki is jön a labdából, ami a bal kapufa tövéről a gólvonalon túlra, alig fél méterrel a jobb kapufa mögött vágódik a hálóba. Volt benne erő is, pedig a látszat arról tanúskodik, igazán a helyezésre ment a szerb.

• 52’

Katai húz befelé balról, mintegy a 16-os vonalát jelölésként követve, Besic és Zachariassen közt a földre kerül, de nincs fault, mélységből lendületből jön Pesics, na ő sem kegyelmez a két ferencvárosinak, elviszi a labdát, közben elsodorja egyiküket, ez már szabálytalan, harsan is a síp, de azért 9 méterről, kissé balról még megbikázza a labdát – Dibusz nem rest, kiöklözi, csak a respekt kedvéért.

• 51’
    Endre Botka (21) Ferencváros
    51’

• 50’

R. Mmaee indul meg a saját térfeléről, jó 30 métert vezeti a labdát úgy, hogy egyedül Dragovic áll vele szemben, ő is csak hátrál, csak hátrál, a 16-os vonalában egyet húz befelé, hogy szinte a pálya tengelyvonalából lőhessen, meg is teszi, Dragovic eszelősen küzd, hogy menteni tudjon, meg is pattan rajta a labda, aztán átperdül a kapus feje felett, végül azonban a jobb kapufáról kifelé pattan!

Közel volt a második hazai találat!

• 47’

A VAR-szobában visszanézték a történteket, és Pesicsnél kezezést láttak, ezért nem adják meg a vendégcsapat gólját. Marad előnyben az FTC!

• 46’

A vendégtábor csaknem felrobban: nem telt el fél perc, és máris az FTC kapujában a labda!

• 46’

A Crvena zvezda indította útjára a labdát!

• 34’

Az FTC 1–0-ra vezet a szünetben. De ez a meccs még nagyon nincs meg a zöld-fehéreknek. A vezetés megszerzése óta – pedig a 23. percben történt – nem is volt valódi helyzete a magyar csapatnak. Igaz, nagy ziccerbe a Cz sem tudott kerülni.

Meglátjuk, mit hoz a folytatás!

• 45’

A ráadás harmadik percének végén jártunk, amikor Kanga még megpróbálja az ötös jobb csücskéhez ívelni a labdát. Nagy ívben oda is száll, Ivanics érkezik, bólint, de 1.: nem találja el a kaput, 2.: lesen is állt előtte, szóval ennyit az egészről…

• 45’

Három perc lesz a minimális hosszabbítás az első félidő végén – legalábbis a tábla szerint.

• 44’

Botka végezhetett el szabadrúgást jobbról, a labda átszállt a hosszúra, ott Samy Mmaee próbált csúsztatni, nem sikerült jól, de a labda előtte maradt, éles szögbe került, de azért ravasz módon megpróbálta átbökni a kapus felett, és így kapuba emelni azt – a háló tetején landolt a kísérlete.

• 42’

Katai végezte el balról, a 16-os vonalától 5-6 méterre, de a beívelését könnyedén fejelte ki a hazai védelem, sőt, Vécsei által még kontrát is indított belőle az FTC. Kár, hogy a válogatott középpályás utána a vendég 16-os bal csücskénél lövés helyett a passz opciót választotta... Oda lett a helyzet.

• 41’

Az elmúlt percekben érezhetően többet van a Cz játékosainál a labda, ráadásul az FTC kapujától jó, ha 25-30 méteres sávon belül valósul meg ez a labdajáratás, nem még annál is közelebb. Csakhogy a 16-os előterében egyelőre elfogy a tudomány, hiába járatják meg, hiába adják be, hiába brusztolnak ki egy szögletet, és adják be abból újra... Eddig jól védekezik a magyar bajnok.

• 38’

A gaboni középpályás jó 30-32 méterről, kissé balról végezhet el egy szabadrúgást, ő meg nekifut, és meg is próbálja kapura küldeni: jó másfél méterrel ment el a keresztléc felett...

• 36’

Időről időre megesik a hazai bajnokikon is – furcsa mód hirtelen épp néhány FTC-meccs, főleg az Újpest elleni derbik ugranak be –, hogy szurkolók, illetve igencsak szurkolóként viselkedő emberek keverednek a sajtópáholyba, no, most is ez a helyzet, csak a szerbekkel. Újra meg újra jobb felülről égbekiáltó ordítást hallani: amint a szerb tábor felelgetős rigmusokba kezd, jön a válasz két szerb „újságírótól”, jobb háromból...

• 34’

Az előbbi sárga lapja után ugyanis eltiltás vár majd rá... Azt a meccset október 27-én rendezik.

• 33’

Hogy mi a párhuzam: hogy minden más volt! Egy hete a Crvena zvezda szerzett szinte a semmiből vezetést, és ragadta meg utána nagyon jól a lélektani előnyt, még akkor is, ha előtte inkább az FTC-nek voltak jó pillanatai. Most fordítva: inkább tűnt úgy a gól előtti percekben, hogy a Cz akarata szerint zajlik a meccs, ehhez képest az FTC megszerezte a vezetést, és azóta jóval pontosabbnak, higgadtabbnak érződik a magyar bajnok játéka, míg a belgrádiak hiába próbálnak lendületesen játszani, látványosan megugrott a hibák, a pontatlan labdák száma a támadásépítéseiknél.

• 30’

A norvégnak a gólja nélkül is igen jó meccse lenne eddig, a magyar csapat egyik, ha nem a legaktívabb tagja. Az elmúlt percekben rendre meg is találják a szerbek egy-egy keményebb faulttal. Az imént például Ivanics és Kanga között került „szendvicsbe” a félpályánál. Lap nincs, szabadrúgás befelé van.

• 28’
    sárga lap | Ferencváros | első félidő
    Mats Knoester (4) Ferencváros
    28’

A jobb oldalon meglóduló Pesicset rántotta vissza. Egy–egy. Legalábbis a lapok számában.

• 27’
    csere | Crvena zvezda | első félidő
    Sékou Sanogo (35) Crvena zvezda
    Kings Kangwa (20) Crvena zvezda
    27’

• 25’

Sanogo a blokk után lebicegett, és a gól pillanatában nem is volt a pályán, így a Cz tíz emberrel próbálta levédekezni a szituációt. Most jön csak a csere majd...

• 24’
    gól | Ferencváros | első félidő
    Ferencváros Kristoffer Zachariassen (16)
    1
    0 Crvena zvezda
    24’

VEZET A FERENCVÁROS! Zachariassen próbálkozik meg egy lövéssel középről, Borjan nagyot véd, de a kipattanóra ismét a zöld-fehérek norvég légiósa startol (és érkezik) először, majd 3-4 méterről, kissé balról a rövid felsőbe lő, úgy, hogy a kapusnak esélye sincs hárítani az ismétlésnél! 1–0!

• 22’

Vécsei próbálkozott meg egy átlövéssel, Sanogo önfeláldozóan blokkolt – s talán meg is húzódott közben.

• 21’
    sárga lap | Crvena zvezda | első félidő
    Sztrahinja Erakovics (25) Crvena zvezda
    21’

R. Mmaee-t állította meg a vendégkaputól jó 40 méterre szabálytalanul. Ez a meccs első sárga lapja.

• 19’

Traoré villan a 16-oson belül, balról – innen távolról egy pillanatra úgy tűnt, mintha rabonából, mindenesetre nagyon, de nagyon maga alól, mégis nagy erővel adja be a labdát, középen ketten is jönnek, R. Mmaee jár a legközelebb a fejeléshez, de végül lemarad a labdáról.