Fordult a kocka, egész nyáron maradni akart, most mégis eligazolna a barcás
További Futball cikkek
- Sallai Roland még sehol nem tapasztalt olyan fanatizmust, mint Isztambulban
- A Paks legyőzésével már dobogón áll az MTK Budapest az NB I-ben
- A Liverpool edzője a Manchester City kizárásán viccelődött, majd rögvest visszakozott
- Kilenc embert vitt el a rendőrség Szoboszlaiék csúcsmeccse után
- A magyar válogatott megszerezte az első győzelmét az ománi vb-n
Korábban már beszámoltunk róla, hogy a Barcelona klubvezetése még a nyáron Frenkie de Jongot jelölte meg a klub egyik fő problémaforrásaként, hol a szerződése részleteit kiszivárogtatva a baráti sajtónak, hol konkrétan a játékos hozzáállásáról nyilatkozva. Az ügy egészen odáig fajult, hogy Joan Laporta klubelnökék azzal fenyegették a 25 esztendős hollandust, mivel szerintük a korábbi vezetőség által megkötött szerződése több törvénytelen pontot tartalmaz, bíróságon kényszerítik majd ki a fizetéscsökkentését.
A csapat vezetőedzője, Xavi Hernández mindeközben igyekezett diplomatikus maradni, a sajtótájékoztatókon újra meg újra elmondta a De Jong jövőjét firtató kérdésekre, hogy szakmailag számolna a középpályással, azt azonban el kell fogadnia, hogy vannak ennél fontosabb szempontok is jelenleg a klub életében: ezek pedig az anyagiak.
A szappanopera emlékezetes fordulat nélkül zárult a nyári átigazolási piaccal egyszerre: De Jong maradt Barcelonában, a klub pedig az újonnan szerződtetett játékosok ligaregisztrációjához más forrásokból teremtett fedezetet.
Igen ám, de a katalán csapat szurkolóinak többször is szerelmet esküdött játékost állítólag frusztrálja, hogy ebben az idényben leginkább csereként számít rá a szakvezetés, tíz tétmeccsen lépett pályára, s ezeken átlag 52 perc jutott neki, hatszor be-, egyszer lecserélték.
De Jong piaci értékét jelenleg 60 millió euróra becsüli a Transfermarkt, nyáron főleg a Manchester United és a Chelsea érdeklődött iránta, de az üzlet – ahogy azt már fentebb is boncolgattuk – mindkét angol klubbal dugába dőlt.