Csehország
2023.09.10. 19:54
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Vége

A horvát játékvezető lefújta a mérkőzést, döntetlennel ér véget a Magyarország–Csehország felkészülési mérkőzés. A magyar válogatott ugyan megszerezte a vezetést, de egy védelmi hibát követően kapitulált, így nem jött össze a győzelem.

Folytatás októberben, az Európa-bajnoki selejtezőkkel. Minden fontos eseményt a mérkőzésről alább eleveníthet fel. Köszönjük figyelmüket.

• 94’
    sárga lap | Magyarország | második félidő
    Kerkez Milos (11) Magyarország
    94’

Tüntet is a magyar közönség, a válogatott bal hátvédje a pálya felénél követett el szabálytalanságot, de nem ússza meg, sárga lap a jutalma

• 92’

De teljesen veszélytelenül, Dibusz jöhet kirúgással.

• 91’

...de az utolsó pillanatban szerelték a cseh védők. Nagy lendülettel indult az Újpest támadója, de mielőtt lőtt volna, elválasztották szabályosan a labdátó.

• 90’

...a játékvezető öt perccel hosszabbítja meg a mérkőzést. Ennyi ideje van még a csapatoknak, hogy dűlőre vigyék a dolgot.

Közben pedig Dibusz volt észnél, és gyűjtötte be a csehek beadását saját ötöse előtt.

• 86’
    sárga lap | Csehország | második félidő
    Lukáš Provod (14) Csehország
    86’

A vétkes a csehek középpályása, Lukas Provod, mivel visszahúzta Kata Mihályt. Sőt, rögtön itt az újabb figyelmeztetés vendég oldalról, Kuchta is megkapja a maga sárgáját. Utóbbi reklamálásért kapta a figyelmeztetés.

• 82’
    csere | Magyarország | második félidő
    Loic Nego (7) Magyarország
    Kata Mihály (16) Magyarország
    82’

Az MTK játékosa Loic Nego helyét veszi át, míg Sallai Rolandot pozícióját Csoboth Kevin veszi át. Két olyan labdarúgó lépett a pályára, aki a honi élvonalban játszik.

• 82’
    csere | Csehország | második félidő
    Adam Hložek (9) Csehország
    Jan Kuchta (11) Csehország
    82’

A csehek támadója, Hlozek elhagyja a pályát, helyén Jan Kuchta.

• 80’

Szoboszlai ezúttal akcióból próbálkozott, nagyjából 17 méterről, középről, de életerős lövését két cseh védő is blokkolta, nem jutott el kapuig a labda.

Kicsivel később Kerkez Milos egy lecsorgó labdát tűzött kapura balról, de csak az oldalhálót találta el. Veszélyes löket volt.

• 79’

Ugyan sokkal közelebbről, mint az első félidőben, de Szoboszlai ezúttal sem találja el a kaput ígéretes szabadrúgásból, labdája messze elszállt a kapu fölött, mellett.

• 76’

Előbb a frissen beálló Horváth Krisztofer szerzett labdát, majd tört kapura, de a csehek gyorsan szerelték, mielőtt lövésre lendítette volna lábát. Pár pillanattal később a bal szélen igyekezett Sallai beadni a labdát, de szintén közbeszóltak a vendégek.

De Szoboszlait felrúgtrák közvetlenül a tizenhatos előtt, így veszélyes szabadrúgással jöhet a válogatott.

• 73’
    Václav Jurečka (19) Csehország
    Václav Černý (17) Csehország
    73’

...a vendégek gólszerzője hagyja el a pályát, helyén Cerny.

• 71’
    Callum Styles (17) Magyarország
    Horváth Krisztofer (21) Magyarország
    71’

A Kecskemét támadója Callum Stylest váltja, és első alkalommal lép pályára a magyar válogatott mezében. Szűrő helyett támadó középpályást hozott be Marco Rossi.

Támadó felfogás.

• 69’

Magyar szabadrúgás Kerkez Milos révén érkezett a cseh kapu előterébe, de Stanek kapus lekapta a levegőből a játékszert, így nem alakult ki magyar lehetőség. Egyébként kemény mezőnyharc zajlik a pályán, egyre több a kemény belépő.

És érkeznek az újabb cserék, mindkét oldalról.

• 67’

...a magyar kapu előterében történt kavarodás után Kerkez Milos és Chytil került a földre. Mindkettő játékos orvosi segítségre szorult.

De egy kis kényszerszünet után visszatértek a pályára.

• 63’
    gól | Csehország | második félidő
    1
    1 Csehország Václav Jurečka (19)
    63’

Szinte a semmiből... de egy védelmi hibának köszönhetően egyenlít Csehország. Egy ártalmatlanul hátrafejelt labdát Lang Ádám vétett el, a labdára Jurecka csapott le, majd Chytil passzából Jurecka az üres kapuba lőtte a játékszert.

1–1! Ugyan a magyar válogatott már kapott gólt idén Szerbia ellen, de az öngól volt, így, mondhatni, ez az első találat 2023-ban, amit a magyar csapat ellenféltől érkező lövésből kapott.

• 60’
    Willi Orbán (6) Magyarország
    Fiola Attila (5) Magyarország
    60’

Willi Orbán hagyja el a pályát, helyén Fiola Attila. Közben pedig újra zeng a Marco Rossit éltető ének.

• 58’
    Jakub Brabec (4) Csehország
    Tomáš Holeš (3) Csehország
    58’

Posztra cserél a csehek szövetségi kapitánya.

• 57’

A magyar válogatott gólszerzője szorul ápolásra a félpályánál, emiatt áll a játék. Hamarosan kiderül, tudja-e folytatni a játékot a Freiburg szélsője. Stronati ment neki a magyar játékos fejének.

És közben jönnek a cseh cserék...

• 55’

Soucektől vette el a labdát nagy harcban a magyar válogatott középpályása, fontos megmozdulás volt.

Közben tüntet a Puskás Aréna közönsége, Sallai Roland nem kapott szabadrúgást.

• 53’
    gól | Magyarország | második félidő
    Magyarország Sallai Roland (20)
    1
    0 Csehország
    53’

Kiváló támadás végén Kerkez Milos bal szélről érkező beadására érkezett tökéletes ütemben Sallai Roland, aki öt méterről kíméletlenül lőtt Stanek kapujába! Sallai Roland 44. válogatott mérkőzésén a 11. gólját szerzi.

Vezet a magyar válogatott Csehország ellen.

• 50’
    50’

Orbán odataposott Chyli lábára, sárga lap a jutalma. A pontrúgásból viszont nem tudott veszélyes gólhelyzetet kialakítani a vendégcsapat.

• 49’

Szoboszlai próbálta kiugratni Varga Barnabást, de a Fradi támadója rosszul vette át a labdát, majd elesett a tizenhatoson belül, de ez nem hatotta meg a horvát játékvezetőt.

Nincs büntető, mehet tovább a játék.

• 47’

A bal szélen bontogatta szárnyait a csehek támadása, majd a kapu előterébe érkezett a labda, a magyar védelem pedig nem tudott tisztázni, így Brabec közel 10 méterről, fordulásból lőtt, de kicsit célt tévesztett. Dibusznak nem kellett közbeavatkoznia.

• 46’

Útjára indult a labda a második játékrészben, a játékot a magyar csapat kezdte.

• 45’

Nincs több akcióra idő, a horvát játékvezető lefújja az első félidőt, az állás gól nélküli döntetlen.

Folytatás 15 perc múlva.

Ugyan a magyar válogatott dolgozott ki veszélyesebb helyzeteket, de gólig nem jutott Marco Rossi csapata, míg a cseh válogatott néhány erőtlen, de kaput eltaláló lövést mutathat fel 45 perc alatt.

• 43’

A válogatott és a Freiburg szélsője a jobb oldalon hozta fel a labdát, majd egy csel után 17 méterről vette célba a kaput jobbról, lövése viszont veszélytelenül elszállt a célterület mellett. Cseh kirúgás.

• 42’

Zima jött előre a cseh támadással, majd hozta játékba Hlozeket, aki ugyan sarokkal megpróbálta játszani a labdát az ötös sarkán, de nem járt sikerrel, a labdát Dibusz gyűjtötte be.

• 38’

...nem csoda, szombaton ünnepelte 59. születésnapját az olasz szakember, köszönti is őt a Puskás Aréna népe. Marco Rossi! – zúg a stadionban.

• 37’

Ezúttal Szalai Attila próbálkozott kissé balról, 23 méterről egy életerős lövéssel, de próbálkozását látványos mozdulattal védi Stanek.