A Rossi-éra legsúlyosabb vereségével rajtolt a magyar válogatott a Nemzetek Ligájában

2024.09.07. 22:36
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 90’

Marco Rossi elszenvedte legsúlyosabb vereségét a magyar válogatott kispadján, Németország 5–0-ra legyőzte Magyarországot a Nemzetek Ligája nyitányán. A mérkőzésről helyszíni összefoglalónkat ide kattintva olvashatja.

Köszönjük figyelmüket, folytatás kedden, Bosznia-Hercegovina ellen a Puskás Arénában.

• 89’

Nagyon frusztrált már a magyar válogatott csapatkapitánya is, látszik rajta a csalódottság, figyelmetlenül eladta a labdát, gyakorlatilag odapasszolta Havertznek. Aztán odasprintelt a némethez, és lerántotta, de nem kapott érte sárga lapot. Turpin közben jelzi, hogy egy perc a ráadás.

• 85’
    csere | Magyarország | második félidő
    Nagy Ádám (8) Magyarország
    Nikitscher Tamás (5) Magyarország
    85’

Az ötödik német gól óta nyugodtan tartja a labdát a házigazda válogatott, nem alakult ki újabb komolyabb lehetőség, talán már a németek sem erőltetik meg magukat annyira. Közben újoncot avat a magyar válogatott, Nikitscher Tamás érkezett Nagy Ádám helyére. Nem éppen egy hálás feladat így debütálni.

• 81’
    értékesített 11-es | Németország | második félidő
    Németország Kai Havertz (7)
    5
    0 Magyarország
    81’

A büntetőt maga a sértett, Havertz végezte el, rendkívül higgadtan gurított a bal alsó sarokba, Gulácsi a másik irányba vetődött, esélye sem volt. Öt közte.

• 80’

Pedig néhány pillanattal korábban még Csoboth volt helyzetben a másik oldalon, de a kontrából Havertz kapta a labdát, aki Orbánra vezette rá, és ugyan kereste a kontaktot, de vitathatatlanul összeért a két játékos lába, Turpin a büntetőpontra mutatott...

• 77’
    gól | Németország | második félidő
    Németország Aleksandar Pavlovic (16)
    4
    77’

Sajnos ez már így abszolút macska-egér játék. Remekül játszotta ki a helyzetet a német csapat, csak nyomoztuk a labdát, végül Musiala jó ütemben ugratta ki a csereként beálló, rendkívül motivált Pavlovicot, aki játszi könnyedséggel lőtt Gulácsi kezei mellett a kapuba, 4–0. Pavlovic volt az, aki betegsége miatt az utolsó pillanatban lemaradt az Európa-bajnokságról.

• 74’

...mert a németek nem akarnak lassítani. Újabb német ziccer bontakozott ki, Wirtz indult meg, lőtt is, de Orbán az utolsó pillanatban blokkolt. A bal szélről jött a német szöglet, Balogh a hosszún lemaradt róla, Tah visszafejelte, Koch érkezett rá ziccerben, de szerencsénkre nem találta el a kaput. Gulácsi ezt is csak állva nézte.

• 72’

Elképesztő szerencse kellett ahhoz, hogy ne szülessen meg a negyedik német gól. Kimmich lőtt jobbról, nagy erővel, Gulácsi ezt még védte, a védelem állva nézte, a kipattanót Havertz szúrta rá, de csak a keresztlécet találta, hatalmasat csattant a labda, de nincs bent!

• 70’
    csere | Németország | második félidő
    David Raum (20) Németország
    Nico Schlotterbeck (15) Németország
    70’

Havertz kapott volna ígéretes indítást, a magyar tizenhatos bal csücskénél még át is vette a labdát, de Orbán még éppen akkorát lökött rajta, ami nem számít szabálytalannak, és ugyan Havertz elterült, nem kapott büntetőt. Ezt követően két német csere következett, Raum és Schlotterbeck jött le, helyükön Henrichs és Koch.

• 68’
    Varga Barnabás (19) Magyarország
    Ádám Martin (9) Magyarország
    68’

Érkezik a pályára Ádám Martin, a középcsatár Vargát váltja, valamint Kerkez helyét Nagy Zsolt vette át.

• 66’
    Németország Florian Wirtz (17)
    3
    66’

Amikor a németeknél a labda, akkor bizony azt csinálnak, amit akarnak. Most a bal szélen jött a német támadás, Wirtz játszott össze remekül Musialával, visszakapta tőle a labdát, és kissé balról, 13 méterről Orbán lábai között a hálóba lőtt. 3–0...

• 62’

A magyar válogatott támadója Kerkezzel játszott össze a bal szélen, majd beívelte a labdát a labdát a kapu előterébe, Varga irányába, de Ter Stegen könnyedén gyűjtötte be azt. Ebben nem volt különösebb veszély.

• 60’
    Niclas Füllkrug (9) Németország
    Maximilian Beier (14) Németország
    60’

Gross helyére érkezik Pavlovic, Füllkrug helyére pedig Beier áll be.

• 60’

...ha nem figyelünk, akkor még nagyobb verésbe is beleszaladhat a magyar csapat. Közvetlenül a második német gól után jöttek újra a hazaiak, Musiala remekül játszotta ki a bal szélre a labdát, rövid passzokkal kerültek helyzetbe a németek, végül Andrichnak készítették le lövésre, aki középről, 18 méterről lőtt, de szerencsénkre nem talált kaput.

• 58’
    Németország Jamal Musiala (10)
    2
    58’

Ezt nagyon sajnálhatjuk, mert pillanatokkal ezelőtt még Bolla volt ziccerben, de Andrich még időben odaért, és blokkolt. Ezt követően Musiala lépett ki a másik oldalon, hosszú métereken keresztül cipelte a labdát, és ugyan Bolla beérte a németet, a magyar védő lábai között, Gulácsi kezei mellett utat talált a labda a hálóba,

2–0!

Éppen azokban a pillanatokban, amikor talán kezdett jobban játszani a magyar csapat.

• 55’

Szoboszlai lódult meg ígéretesen a jobb szélen, középen Varga, a másik oldalon Sallai várta, utóbbi kapta, aki előtt csak Tah állt, de nem lőtt Sallai, és végül nem is volt erre később lehetősége. Ebben sokkal több volt.

A másik oldalon egyből jött a német kontra, Havertz kapta, aki megtolta Dárdai mellett, kissé kiszorított helyzetből lőtt volna, de a magyar védő blokkolt. A szögletre Kimmich érkezett veszélyesen, elaludt a magyar védelem, de szerencsére a német védő nem találta el jól, az égbe lőtt.

• 52’

Kimmich fülelte le Kerkez tisztázását, rögtön középre ívelt Füllkrug irányába, de nem jutott el hozzá a labda. Majd Szoboszlai mezét húzták meg, szabadrúgást kapott a válogatott csapatkapitánya.

• 50’

Orbán mozgott még éppen a szabálytalanság határán, amikor fellökte német kontránál Havertzet hátulról, de nem fújt sípjába a francia játékvezető. Maradt a labda a németeknél, Raum lépett ki a bal szélen, kapu előterébe ívelte, de nem érkezett csapattárs. A német válogatott rendkívül türelmes, nem sietteti a játékot, nincs is nagyon miért részéről.

• 48’

Magyar labdabirtoklás, többnyire a németek térfelén, de ezzel együtt veszélytelen a játék. Sallai húzta volna meg a bal szélen Tah mellett, de a német védő útját állta, csúnyán fellökte, szabadrúgás. A pontrúgást Szoboszlai kanyarította kapu felé, de nem volt jó, kifejelték a németek.

• 46’
    Loic Nego (7) Magyarország
    Bolla Bendegúz (14) Magyarország
    46’

A csapatok újra a pályán, a játékot most a magyar válogatott kezdi. A szünetben Marco Rossi szövetségi kapitány cserélt, Bolla Bendegúz érkezett Loic Négo helyére, tehát posztra cserélt a mester. A németek változatlan felállásban folytatják a mérkőzést.

• 45’

Véget ért a 45 plusz egy perces első játékrész, a német válogatott Füllkrug góljával 1–0-ra vezet Düsseldorfban a Nemzetek Ligája nyitányán. Az első 20 percben abszolút egyenrangú ellenfele volt a magyar csapat riválisának, aztán szépen lassan átvette azt irányítást a házigazda, és mezőnyfölényben játszott. Marco Rossi csapata az első félidőben nem találta el a kaput.

Innen folytatjuk 15 perc múlva.

• 45’

Mivel Havertz hatalmas ziccert rontott. Hatalmas lyuk tátongott a magyar védelemben, a jobb szélen Havertz kapta szabadon az indítást, Dárdaira vezette rá, akit nagyon csúnyán beforgatott, majd bal lábbal lőtt, de eltekert a jobb kapufa mellett. Gulácsi földbe meredt lábakkal nézte az eseményeket, de ugye jó kapus szemmel véd...

• 44’

Wirtz és Havertz játszott össze pontatlanul a magyar tizenhatos előterében, ebből jöhetett a magyar kontra. Sallai sprintelt a bal szélen, középen Varga, a jobb szélen Szoboszlai kérte a labdát, végül utóbbinak passzolt volna Sallai, de nem jutott el hozzá a labda, Kimmich lefülelte az indítást. Pedig ebben sokkal több is lehetett volna.

• 41’

A bal szélen próbálkozott a magyar válogatott támadója, befelé cselezett volna, de az első adandó alkalommal elnyomták Sallait, nem tudta megtartani a labdát. Közeledünk az első félidő végéhez, nincs benne a játék képében a magyar egyenlítés.

• 37’

De abszolút eseménytelen játékkal teltek az elmúlt percek. Végül egy elővágott labdát Varga kezelt le, adott középre, amire Négo érkezett, de vérszegény fejese még a kapusig sem jutott el, Andrich higgadtan kivágta Ter Stegen elől.

Ezen a ponton meg is jegyezhetjük akkor, hogy a csoport másik mérkőzésén Bosznia-Hercegovina egyenlített Hollandia ellen, 1–1 az állás.

• 33’

Nem sokon múlott, hogy megszerezze második gólját a német válogatott. Wirtz ellen megint tehetetlenek voltak a magyar védők, elhúzott a jobb szélen, majd középre adott, Füllkrug érkezett a labdára, aki egyből lőtt, Orbán viszont becsúszva blokkolt. Később Gross adott be a bal szélről, Havertz fejelt, de csak a felső lécet találta el. Pedig Gulácsi már verve volt. Ezt megúsztuk.

• 31’

Ígéretesen épült fel a magyar támadás, Négo húzott el a jobb szélen, középre adott, Varga érkezett is volna a labdára, de Kimmich jó ütemben elfejelte a labdát a magyar támadó elől. A másik oldalon Kerkez még összeszedte a labdát, középre adott, de Sallai csúnyán fölé lőtt. Ebben több volt.

• 30’

Pedig jó ütemben indult a magyar válogatott hátvédje a jobb szélen, de centikkel leshelyzetben volt. Jött egyből a német kontra, Musiala vezette rá a labdát Baloghra, akit ugyan befűzött még, de aztán emberfölényben voltak a magyar védők, és végül elrúgták a labdát.

• 27’
    gól | Németország | első félidő
    Németország Niclas Füllkrug (9)
    1
    27’

Következő ziccerét már értékesíti a német csapat! A jobb szélen kapott indítást Wirtz, aki könnyen beforgatta Schäfert, átívelt a másik oldalra Musialának, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozta Füllkrugot – a németek támadója az üres kapuba passzolt. Erre mondják azt, hogy sakk-matt.

• 24’

Távoli, bal oldalról elvégzett szabadrúgással jöhetett a magyar csapat, Szoboszlai ívelése viszont nem volt jó, könnyen húzta le a levegőből Ter Stegen kapus.