2024.06.08. 19:53
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
A szerencsejátékban 18 éven felüli, sérülékenynek nem minősülő személyek vehetnek részt. A túlzásba vitt szerencsejáték függőséget okozhat.

• 90’

A magyar válogatott győzelemmel zárta a felkészülési időszakot, Marco Rossi csapata 3–0-ra legyőzte az izraeli válogatottat, így javította a dublini vereséget. Az viszont aggodalomra adhat okot, hogy két meghatározó játékosunk, Callum Styles és Szoboszlai Dominik is sérülés miatt hagyta el a pályát. Helyszíni összefoglalónk alább olvasható.

Köszönjük a figyelmet.

• 90’

...ennyi a hosszabbítás. Az izraeliek még cserélnek egyet, az már más kérdés, ennek mennyi értelme van.

• 90’

Saját térfelén passzolgat a magyar csapat, talán már mindenki a hármas sípszót várja, kérdés, hány percet fog hosszabbítani a portugál játékvezető. Szafuri indított volna, miután megszerezte a labdát, de indítása megint pontatlan volt, Gulácsi zsákmánya lett. Közben pedig letelt a 90 perc...

• 87’

Csoboth futotta be Nagy Ádám kiugratását a jobb szélen, éppen még beérte a labdát, rögtön középre adta Ádám Martinnak, aki még kapura tudta lőni a labdát, de erőt, pontosságot már nem tudott bele tenni. Így nem volt veszélyes.

• 85’

Lavi próbálta egyből kapura vágni a kipattanót, de ez sem jutott el a kapuig, blokkoltak a magyar védők. Még mindig nem volt nagyobb ziccere a vendégeknek.

• 84’

Fiola ívelt remekül a bal szélen kiugró Nagy Zsolt elé, aki a levegőben, tökéletes érintéssel rúgott egyből kapura, de balszerencséjére a labda a kapufán csattant, nincs újabb gól. Az izraeli kapus ezt csak szemmel védte.

• 82’

...a pályán már alig alig látni izgalmakat. Nincs is ezzel különösebb gond, néhány perc van hátra a mérkőzésből, aztán összpontosíthatunk az Európa-bajnokságra.

• 79’

Szafuri próbálta indítani Melamedet, de Kleinheisler szemfülesen közbelépett, a támadásnak vége. A másik oldalon Nagy Zsolt kereste Csoboth fejét, meg is találta, az Újpest támadója pedig bólintott, és ugyan az ötösről eltalálta a kaput, Glazer könnyen hárított.

• 77’
    csere | Magyarország | második félidő
    Kerkez Milos (11) Magyarország
    Nagy Zsolt (18) Magyarország
    77’

A villámléptű szélsőt Nagy Zsolt váltja a nagyjából 15 perc hátralévő játékidőre. Újabb kulcsjátékos kap pihenőt Rossitól.

• 76’

...az ajándék labdát Gazdag lőtte az égbe, holott akár cselezhetett is volna, vagy egy finomba. megoldással próbál túljárni a kapus eszén. Szerencsére ezen sok most nem múlott.

• 75’

Gazdagot rúgták fel, ő végezte el a szabadrúgást, majd középre passzolt Kleinheislernek, aki távolról lőtt ballal, úgy 25 méterről, de Glazer magabiztosan hárított. Maradt viszont támadásban a magyar csapat, a bal szélről érkezett ígéretes passz Ádám felé, a támadó nagy igyekezetében luftot rúgott.

• 72’

Nagyon óvatos játék a magyar csapattól, saját térfelén passzolgatnak, majd Kerkez kapott hosszú indítást a bal szélen, de ő sem erőlteti, inkább hátrafele passzolt. Szafuri közben Gazdagot rúgta fel ártalmatlan szituációban, szabadrúgás.

• 70’

...mivel mindenki felfrissítette magát, így újra a futballé a főszerep. Nagyjából 20 perc van hátra a mérkőzésből.

• 68’
    csere | Izrael | második félidő
    Tai Baribo (9) Izrael
    Guy Melamed (12) Izrael
    68’

Ékcsere, Baribo helyére érkezik Melamed. És közben jöhet az első félidőben már látott rögtönzött pihenő, az ivószünet.

• 66’

...de Gulácsinak ez sem jelentett komolyabb problémát. Az izraeli játékos jobbal lőtt volna a jobb alsó sarokba, de Gulácsi vetődve védett.

• 64’

Peretz jobb oldali beadása szintén Ádámé, majd indítását Gulácsi szedi össze. Többnyire tartja ugyan a labdát az izraeli csapat, de veszélyes helyzetet még mindig nem alakított ki. Majd a másik oldalon újra Ádám a főszereplő, távolról lőtt a kapus kezeibe, ebben nem volt veszély.

• 62’

A válogatott támadója most saját kapuja előtt jeleskedett, Szafuri bal oldali szögletét fejelte ki a kapu torkából, léc fölé. Most viszont szinte beszorítja kapuja elé a magyar csapatot az izraeli válogatott, többnyire a hazai térfélen zajlik a játék.

• 60’
    sárga lap | Magyarország | második félidő
    Kleinheisler László (15) Magyarország
    60’

Kleinheisler ellökte egy labdavesztés után Gordanát. A kapu előteréből elvégzett szabadrúgást Biton lőtte a sorfalba, Kerkezt lőtte ki, de rendben van a válogatott védője, folytatódhat a játék. Még mindig nem tették különösebben próbára Gulácsi.

• 59’
    Varga Barnabás (19) Magyarország
    Ádám Martin (9) Magyarország
    59’

A Ferencváros támadója helyét Ádám Martin veszi át a hátralévő nagyjából 30 percre. Most már csak tényleg az a lényeg, hogy mindenki sérülés nélkül fejezze be a találkozót.

• 56’
    Szoboszlai Dominik (10) Magyarország
    Csoboth Kevin (23) Magyarország
    56’

Már korábban is jelezte, hogy nehezen bírja, de most már a földre ült Szoboszlai, akihez érkeznek az orvosok. A válogatott csapatkapitánya a bal combját fájlalja, és nem fogja folytatni a mérkőzést. Helyén Csoboth Kevin a továbbiakban.

• 52’
    sárga lap | Izrael | második félidő
    Roei Gordana (8) Izrael
    52’

Gordana rúgta fel Gazdagot, ő is megkapja az ezért járó jutalmát, sárga lap. Közben Szoboszlai fogja egyre jobban combhajlítóját, elképzelhető, hogy hamarosan számára is véget ér a mérkőzés.

• 50’

Szoboszlai passzolt volna Vargához, de az egyik védő átadását a kapushoz sodorja. A másik oldalon újabb szöglethez jutottak a vendégek, de ez sem volt veszélyesebb, mint az előző, elhárult a veszély. Ahogyan egyébként azt Rossi a mérkőzés előtt jelezte, nem volt kapuscsere a félidőben, továbbra is Gulácsi a kapuban...

• 49’

Szépen hozta ki a labdát a magyar csapat, Gazdag lépett el a jobb szélen és próbálta hosszú lapos passzal játékba hozni az érkező Kerkezt, de nem volt esélye, hogy labdához férjen, Dasza az ötösön tisztázott.

• 48’

Az első szöglet az egész mérkőzésen, miután Peretz lövését blokkolták, aki 17 méterről próbálkozott. A Beton által elvégzett sarokrúgás viszont könnyedén Gulácsi zsákmánya lett.

• 46’
    Gizacho Gadi Kinda (10) Izrael
    Eliel Peretz (19) Izrael
    46’

Gadi Kinda számára ért véget a mérkőzés, helyén Peretz a folytatásban.

• 46’
    Sallai Roland (20) Magyarország
    Gazdag Dániel (16) Magyarország
    46’

Az első gól szerzője is elhagyja a pályát.

• 46’
    Lang Ádám (2) Magyarország
    Fiola Attila (5) Magyarország
    46’

• 46’

A második játékrészt az izraeli válogatott kezdte. A legfontosabb továbbra is az, hogy a sérülések elkerüljék játékosainkat a hátralévő 45 plusz néhány perc ráadásban. A szünetben kettőt cserélt Marco Rossi, Lang helyére Fiola, Sallai helyére pedig Gazdag érkezett.

• 45’

Ennek valószínűleg örülnek a játékosok. Az első félidőben sokkal jobban játszott a magyar csapat, mint tette azt kedden Dublinban, három gólt szerzett 45 perc alatt, így magabiztos előnnyel vonulhat pihenőre. Az izraeli válogatott különösebb ellenállást nem tudott kifejteni az első félidőben, innen folytatjuk.

Az első játékrészben 58 százalékban volt a magyaroknál a labda, hét lövéssel próbálkoztak, a másik oldalon ez a szám három lövés, amelyből egy találta el a kaput.

• 45’

...de nem lőtt. A gólpassza után most gólszerzési esély volt Bolla előtt, jó ütemben kapta a jobb szélen Szoboszlaitól a labdát, majd gyengébbik, bal lábával lőtt, de próbálkozása elkerülte a kaput. Kár érte.