Magyarország-Spanyolország 21-23

2008.12.11. 16:02 Módosítva: 2015.05.21. 02:42
Jó első félidő után a második játékrészt nagyon elrontva kikapott a magyar női kézilabda-válogatott Spanyolországtól. Ezzel eldőlt, hogy a 9-10. helyen végzünk, a spanyolok akár elődöntősök is lehetnek. A spanyolok elleni mérkőzésen simán kellett volna nyernünk, de magunkra húztuk a semmi különöset nem mutató ellenfelet. Online.

A magyar válogatottból Spanyolország ellen Herr Orsolya és a térdsérülést szenvedett Tomori Zsuzsa maradt ki.

1. perc: A magyar válogatott a Pálinger-Vérten, Szűcs, Görbicz, Balogh, Hornyák, Bódi összeállításban elrontja az első támadását.

2. perc: Hornyák betörésből szerezte meg az első magyar gólt 1-0

2. perc: Nyitott hatos falat védekezünk, egyelőre hatékonyan. Az első két spanyol támadást gyenge lövésekkel zárta ellenfelünk.

4. perc: Újabb támadást védekezünk ki, Szűcs Gabriella szerzi a második magyar gólt szép átlövésből. 2-0

5. perc: Jobbkezes spanyol játékos lő gólt a jobbszélső helyéről. 2-1

5. perc: Görbicz góljával azonnal visszaállítjuk a kétgólos különbséget. 3-1

6. perc: Pálinger fog ziccert, majd Vérten az emberét megverve felkanyarodott, és szép gólt lőtt. 4-1

7. perc: Az ellenfélnél megsérült Mangue. Jól védekezünk, a spanyolok lövéshez sem jutnak.

8. perc: A spanyolok lépéshibát vétenek ziccerben. Támadásban Görbicz többször lehúzódik a balszélre, ezúttal az irányító lövése a kapusról pattan be. 5-1

9. perc: Betörés után szereznek gólt a spanyolok, de a középkezdés után azonnal lerohantuk őket, és Vérten lőtt gólt. 6-2

9. perc: Aguilar góljával jönnek feljebb a spanyolok. 6-3

10. perc: Vérten futott be szépen a falba, Görbicz tökéletes passzal találta meg, a szélső bevágta. 7-3

11. perc: Gyorsan jön a spanyol válasz. 7-4

12. perc: Ziccerből kapufát lőnek a spanyolok, a magyar támadást Szűcs fejezi be gyenge lövéssel. A lerohanásuk után Pálinger véd óriásit.

13. perc: Kijött kettős emberfogásra a magyar csapat, mégis átlövésből kap gólt. 7-5

13. perc: Szamoránsky váltja Baloghot beállóban, és egyből begyötri első helyzetét. 8-5 Vérten kimegy két percre.

14. perc: Hetesből szépítenek a spanyolok. 8-6

14. perc: Az emberelőnyben védekező spanyolok kiveszik a játékból Görbiczet.

15. perc: Két spanyol ziccerből esik két gól, de egyiket sem adják meg, mert a támadók lába leért a hatoson belül.

16. perc: Szamoránsky megy ki két percre mezrántásért. Támadásban ismegálltunk egy kicsit, és most a védekezésünk sem tökéletes. Az első támadást kivédekeztük.

17. perc: Bódi lő emberhátrányban gyönyörű szélsőgólt. 9-6

18. perc: Elveszítjük a labdát, a spanyolok indulnak, és ezúttal nem tud védeni Pálinger sem. 9-7

19. perc: Kiegészültünk. Bulath bátran elvállalt egy lövést, jól tette. 10-7

19. perc: Heteshez jutnak a spanyolok, Pálingert Pastrovics váltja, és kivédi a második spanyol büntetőt!

20. perc: Görbicz klasszisgólt szerzett. Az irányító nagyon pontosan játszik ma, három lövésből három gólnál tart. 11-7

20. perc: Imre Vilmos forgatja a csapatát, keresi az eredményes lövőit. Pályán a tegnap remeklő Sopronyi Anett.

22. perc: Jól védekezünk, a spanyol támadások esetlegesek. Sikerül megjátszaniuk a beállót, Pálinger fogja a ziccert.

23. perc: A bírók már jelezték a passzív játékot, amikor heteshez jutnak a spanyolok. Ismét Pastrovics áll a kapuba, de ezúttal nem tud védeni. 11-8

24. perc: A spanyol jobbszélső lőtt újabb gólt. Ismét egy rossz átlövésünk után indultak. 11-9

26. perc: Kivédekeztük a spanyol támadást, de mi sem tudunk gólt szerezni. Újra jó a védekezésünk, a (meglehetősen ügyetlen) támadásunkat látva Imre Vilmos kikérte első idejét.

28. perc: Mindkét csapat több technikai hibát vét, nyolc perc után végre Bulath lő nagyon szerencsés gólt. 12-9

29. perc: Időt kérnek a spanyolok, miután Bulath fölélőtt. A magyar kapitány a visszarendeződés fontosságára hívja fel a figyelmet.

30. perc: Alonso, a spanyol jobbszélső lő újabb gólt, Vérten nem bír vele. 12-10

30. perc: Vérten hagy ki ziccert, de a spanyolok sem tudnak már gólt szerezni. A félidőben: Magyarorország-Spanyolország 12-10

A magyar válogatott pontosabban, koncentráltabban játszik, mint Norvégia ellen, és remek védekezésének köszönhetően két góllal vezet a szünetben Spanyolország ellen. Támadásban Imre Vilmos hiába forgatja a csapatot, nincs megnyugtató megoldás, mindenki sok hibával játszik.

31. perc: Hetest harcolnak ki a spanyolok. Pálinger most a kapuban marad, de nem tud védeni. 12-11

32. perc: Görbicz adja el a labdát, a spanyolok lerohanás után egyenlítenek. 12-12

32. perc: Nagyon gyengén támadunk, lövőhelyzetet sem tudunk kialakítani, a spanyolok mindenhova odaérnek.

34. perc: Szűcs lő gólt a rendezetlen spanyol fal hibáját kihasználva. 13-12, újra vezetünk.

34. perc: A beálló helyéről kapunk gólt. 13-13

35. perc: Először a mérkőzésen vezet Spanyolország 13-14

35. perc: Hetest harcolunk ki, Görbicz bevágja, egyenlítünk. 14-14

36. perc: Nem játszunk jól támadásban, Imre Vilmos ismét új embereket küld be, ezúttal Bulath lesz az átlövőnk.

37. perc: Már a védekezésünk sem működik jól, felhoztuk az ellenfelet nagyon. 14-15

37. perc: Szűcs lőtt klasszikus átlövésgólt. Nagyon kellett. 15-15

38. perc: A felkanyarodó balszélső révén újra vezetnek a spanyolok 15-16 Elkapkodjuk a következő támadásunkat is.

39. perc: Nagyon rossz periódusunk van, eldőlhet a meccs. Bulath megy ki két percre, hetest ítélnek ellenünk, és máris kettővel vezet Spanyolország. 15-17

40. perc: Pálingernek kell ziccert védenie, hogy ne nőjjön a spanyol előny. Kiegészülünk, de Szucsánszki szép lövését bravúrral védi a kapus.

42. perc: Mindkét csapat sokat hibázik támadásban. A magyar csapatnak ideje lenne megtalálnia a fonalat, mert a második félidőben gyengén játszik.

43. perc: Alacsony színvonalú, gyenge mérkőzés zajlik a pályán, kapufák, lépéshibák, dadogó passzok. Aki előbb megnyugszik, megnyerheti a meccset.

44. perc: Sopronyi Anett ment fel bátran, és védhetetlen gólt lőtt. 16-17

45. perc: A határozatlan magyar falon könnyedén vágott keresztül a spanyol, de Vincze Melinda első góljával rögtön válaszolunk. 17-18 Visszatértünk kettős emberfogásra, de Szűcsöt rögtön kiküldik két percre.

46. perc: Emberhátrányban vagyunk, a beállóra nem jut ember. 17-19

46. perc: Sopronyi második lövését védi a kapus.

47. perc: Hárommal vezet Spanyolország, a szélső átejtette Pálingert. 17-20

48. perc: Kiegészültünk, és lerohanásból Szamoránsky hozza közelebb a magyar csapatot. 18-20 Nagyon fontos gól volt.

49. perc: Most jól viszünk végig egy lerohanást, Bulathot felrúgják, így emberelőnybe kerül (a meccsen először) a magyar válogatott. Sopronyi lövését ismét védi a kapus.

50. perc: Marad védekezésben a kettős emberfogás, kicsit fáradni látszanak a spanyolok, el is veszítik a labdát. Indulunk, és Kovacsicz szép gólt szerez. 19-20

51. perc: A Pálingert váltó Pastrovics ugyanúgy kezd, mint tegnap: ziccert véd.

52. perc: Összeállt a védekezésünk, most sorozatban jól fogjuk meg a spanyolokat. Már csak gólokat kellene lőnünk.

53. perc: Elrontjuk a támadásunkat, de a spanyolok is hibáznak. Vérten góljával egyenlítünk hat és fél perccel a vége előtt. 20-20

54. perc: Fernandez lő hatalmas gólt átlövésből. 20-21

55. perc: Görbicz kapufát lő. Nem szabad gólt kapnunk!

55. perc: Pastrovics védi az átlövést, de elveszítjük a labdát mi is.

56. perc: Nagyon fáradt mindkét csapat, a támadások már mindkét oldalon esetlegesek. A magyar csapat jobban védekezik, de a spanyolok hosszú támadás után hetest harcolnak ki, de ezt kapufára lövik!

57. perc: Kovacsicz lő elképesztően fontos gólt a szélről. Döntetlen! 21-21

58. perc: A spanyolok is a szélről szereznek gólt. 21-22

58. perc: Görbicz lövését védi a kapus, nagyon nehéz helyzetben vagyunk.

60. perc: Megint nagyon hosszan támadnak a spanyolok, ráadásul időt is kérnek, és utána is járatják a labdát, mégsem veszik el tőlük.

60. perc: 12 másodperc van hátra, és a spanyoloknál van a labda.

60. perc: A spanyolok gólt lőnek. Imre Vilmos még időt kér, az utolsó magyar támadás során Kovacsicz a mérkőzés képéhez hűen rálép a vonalra. A végeredmény: Magyarország-Spanyolország 21-23

MAGYARORSZÁG-SPANYOLORSZÁG 21-23 (12-10)

A magyar válogatott gólszerzői: Görbicz 4/1, Vérten 4, Szűcs 3, Szamoránsky, Kovacsicz, Bulath 2-2, Vincze, Sopronyi, Bódi, Hornyák 1-1

Kiállítások: 8 perc ill. 4 perc
Hétméteresből: 1/1 ill  6/4