Edzettünk egyet a Románia elleni meccsre

2009.01.17. 22:36 Módosítva: 2009.01.17. 23:10
A magyar férfi kézilabda-válogatott könnyű győzelemmel kezdett a horvátországi világbajnokságon. Ausztrália nem volt ellenfél, a második félidőben cseresorunk játszott. A csapat játéka biztató, Románia ellen szükség is lesz a jó teljesítményre vasárnap.

Hajdu János szövetségi kapitány biztosra ment, és legerősebb csapatával (Fazekas – Iváncsik G., Ilyés, Eklemovics, Gál, Nagy L., Iváncsik T.) kezdte a jobbára amatőr játékosokkal felálló Ausztrália elleni nyitómérkőzést. Már az első percekben kiderült, hogy felesleges volt aggódnia, az ausztrálok sem védekezésben, sem támadásban nem voltak ellenfelei a magyar válogatottnak, mely már a 18. percben tíz góllal vezetett.

MAGYARORSZÁG-AUSZTRÁLIA 41-17 (20-8)

A magyar válogatott gólszerzői: Iváncsik T. 7, Zubai 7, Császár 6, Iváncsik G. 5, Mocsai 3, Gál 3, Harsányi 3, Herbert 3, Putics 3, Eklemovics 1

Hétméteresek: 4/4 ill. 2/1
Kiállítások: 6 perc ill. 2 perc

A csoport további mérkőzésein: Szlovákia-Argentína 27-25, Franciaország-Románia 31-21

A csoport állása:
1. Magyarország 2 (41-17), 2. Franciaország 2 (31-21) 3. Szlovákia 2 (27-25), 4. Argentina 0 (25-27), 5. Románia 0 (21-31), 6. Ausztrália 0 (17-41)

Iváncsikék felváltva lőtték a gólokat (a mérkőzés legjobbjának választott Tamás egy félidő alatt 7 gólt szerzett), a kapuban pedig Fazekas nyelte le könnyedén az ausztrál próbálkozásokat, így már a szünetben óriási előnnyel vezettünk a sportszerűen küzdő, de a világbajnokság színvonalához méltatlan játéktudású ausztrálok ellen.

A szünet után második sorunkkal játszva is könnyedén növeltük előnyünket, végül mindkét játékrészt 12 góllal megnyerve érvényesítettük a papírformát. A második félidőben remekül élt a lehetőséggel Zubai Szabolcs, aki gólok számában utolérte Iváncsik Tamást, de Császár és Harsányi is jól játszott. Ha sok minden nem is derülhetett ki Ausztrália ellen, látható volt, hogy magabiztosan lőttük a heteseket, kapusaink kiváló formában vannak, és a játékosok lövőformája is biztató.

Erre szükség is lesz, hiszen a magyar válogatott következő ellenfele vasárnap 17 órakor a vb-re 14 év után visszatérő Románia lesz. A románok az első fordulóban 31-21-re kikaptak Franciaországtól, de egy félidő erejéig megszorongatták az olimpiai bajnokot, a szünetben még csak három góllal vezettek a franciák.

Románia legjobbjait jól ismerjük, hiszen a szélső Valentin Ghionea és az átlövő/irányító Adrian Petrea a Pick Szegedet erősíti, de Laurentinu Toma is kiváló játékos. A románok kapuját védő Stanescura is érdemes figyelni, a franciák ellen a mérkőzés legjobbjának választották.

Románia várhatóan harcban lesz a továbbjutásért az A csoportból, amiért valószínűleg az első fordulóban Argentínát nagy csatában verő Szlovákiát kell megelőznie. A magyar válogatott a románok elleni meccs esélyese, de az egészen biztos, hogy a győzelemért sokkal jobban meg kell küzdenünk, mint Ausztrália ellen.