Magyarország-Ausztrália 41-17

2009.01.17. 17:48 Módosítva: 2015.05.21. 02:16
A magyar férfi kézilabda-válogatott Ausztrália ellen könnyed győzelemmel kezdte meg világbajnoki szereplését. Hajdu János csapata átgázolt edzőpartnernek is gyenge ellenfelén, a kapitány minden játékosának lehetőséget adott. A meccs legjobbjának a hét gólig jutott Iváncsik Tamást választották. Holnap Románia ellen sokkal nehezebb dolgunk lesz. Online.

A magyar válogatottból Katzirz Dávid és Törő Szabolcs maradt ki.

2. perc: Elrontott ausztrál támadás után Iváncsik Tamás góljával vezetünk. 1-0

2. perc: Szerencsésen megpattanó lövéssel egyenlít Ausztrália. 1-1

3. perc: Gál góljával vezetünk ismét. 2-1

3. perc: Fazekas véd szépen, Iváncsik Gergő lerohanásból szerzett góljával vezetünk 3-1-re.

4. perc: Herbert kapott szép labdát a beálló helyén, és nem hibázott. 4-1

5. perc: Szétziláljuk az ausztrál falat, Iváncsik Tamás ziccerből lövi az ötödik magyar gólt. 5-1

6. perc: Most a másik Iváncsik, Gergő kanyarodik fel, és emeli át az ausztrál kapust. 6-1

7. perc: Iváncsik Tamás önmaga harmadik, a csapat hetedik gólját lőtte. Ausztrália nem ellenfél. 7-1

8. perc: Átlövésből lőnek gólt az ausztrálok, majd Fazekas véd bravúrral. 7-2

9. perc: Gál lőtt szép gólt, de Ausztrália válaszolni tud. 8-3

10. perc: Ismét Iváncsik Tamás talált be. 9-3

11. perc: Könnyedén szereztünk labdát, és Iváncsik Gergő lerohanás után lőtt ziccerből gólt 10-3

13. perc: Fazekas véd könnyedén, majd Eklemovics szerzi az újabb magyar gólt. 11-3

14. perc: Szerény képességű ellenfelünk nem tud mit kezdeni a magyar fallal, Nagy László szép passzából ismét Iváncsik Tamás lőhet ziccert. 12-3

16. perc: Csak az nem gól, ami nem találja el az ausztrál kaput: Nagy László lőtt fölé, majd újabb labdaszerzésünk után Gál is ugyanígy tett, de visszaszereztük a labdát, és a magyar beálló másodszorra betalált. 13-3

18. perc: Fazekas bravúrjai után szép átlövésből lőnek gólt az ausztrálok 13-4

19. perc: Iváncsik Tamás már a hatodik gólját szerzi. 14-4

21. perc: Mocsai Tamás talál be átlövésből. 15-4

22. perc: Nem tudnak mit kezdeni a mieinkkel az ausztrálok, most Gál fordult le könnyedén az emberéről, de gólját érvénytelenítették, hetest lőhetünk. Putics Barna végzi el az első büntetőnket, és nem hibáz. 16-4

23. perc: Időt kér Ausztrália. A mérkőzés úgy alakul, ahogy vártuk, ellenfelünk sem támadásban, sem védekezésben nem közelíti meg a mieink játékerejét, nagy különbségű magyar győzelem várható.

24. perc: Megvan az első védése az ausztrál kapusnak - Zubai ziccerét hárította - az ellentámadásból pedig Fletcher lőtt gólt. 16-5

25. perc: Eklemovics zseniális labdájából Iváncsik Gergő lőtt gólt. 17-5

25. perc: A furcsa összeállítású magyar védőfalon Caldwell találta meg a rést, de az ellentámadásból ismét Iváncsik Tamás talál be. 18-6

26. perc: Megvan Putics első gólja átlövésből is. 19-6

27. perc: Fazekas védése után Iváncsik Tamás lövetett volna kínai gólt bátyjával, de Gergő lövését fogja az ausztrál kapus, az ellentámadásból pedig ismét eredményes Ausztrália. 19-7

28. perc: Iváncsik Gergő Putics labdáját magabiztosan értékesíti. 20-7

29. perc: Zubai megy ki két percre.

29. perc: Puticsot is kiküldik.

29. perc: Subotic váltja gólra a kettős emberelőnyt. 20-8

30. perc: Elveszítjük a labdát, de Fazekas az ellenfél játékerejétől függetlenül nagyon komolyan veszi a meccset, és újra ziccert fog!

A magyar válogatott edzőmeccset játszik Ausztráliával, a mieinknek nehéz komolyan venniük a gyenge ellenfél elleni mérkőzést. Hajdu János lehetőséget adhat a keret összes játékosának, hiszen nagyarányú győzelmünket nem fenyegeti veszély. A szünetben: Magyarország-Ausztrália 20-8

31. perc: Császár a második félidő első támadásából egyből szép gólt szerez. 21-8

31. perc: Zubai passzából Harsányi szerzi önmaga első vb-gólját. 22-8

32. perc: Szép gólt lőnek az ausztrálok. 22-9

34. perc: Hajdu János a komplett kezdőjét pihenteti, de a cseresorunkkal sem tudnak mit kezdeni az ausztrálok. Császár büntetőből lövi az újabb magyar gólt. 23-9

35. perc: Császár remek passzát Zubai váltja gólra. 24-9

37. perc: Latinovic kiválóan kezdett az ausztrál kapuban, egymás után három ziccert fogott, de Zubai lövését ő sem tudja védeni. 25-9

38. perc: Mocsai adott jó labdát Zubainak, a magyar beálló már a harmadik gólját szerezte. 26-9

39. perc: Subotic kellemetlen lövését nem tudja hárítani Fazekas. 26-10

40. perc: Kiválóan működik Mocsai és Zubai játékkapcsolata, mely ezúttal hetest eredményez. Császár bevágja. 27-10

41. perc: Mocsai harcol ki hetest, melyből ezúttal Putics szép csuklómozdulattal lövi ki a jobb felső sarkot. 28-10

42. perc: A 11. ausztrál gólt már a Fazekast váltó Puljezevics kapja átlövésből. 28-11

44. perc: Puljezevics első védése után Császár kínaiból talál be. Az ausztrálok a támadásaiknál lehozzák a kapusukat, de így sem tudnak komoly helyzetet kialakítani. Klassziskülönbség van a két csapat között. 29-11

45. perc: Császár már az ötödik gólját lövi. 30-11

46. perc: Puljezevics véd könnyedén, az indítás után Császár pontos passzát Zubai lendületből vágja be. Húsz góllal vezetünk. 31-11

47. perc: Harsányi eredményes, már fáradnak is az ausztrálok. 32-11

48. perc: Herbert fordult be könnyedén, és lőtte ki a felső sarkot. 33-11

49. perc: A kiválóan játszó Fletcher harcol ki büntetőt Zubaival szemben, majd belövi a hetest. 33-12

50. perc: Lerohanás után eredményesek az ausztrálok, de Herbert azonnal válaszol. 34-13

51. perc: Mocsai passzcsel után megveri a védőjét, és szép gólt lő. 35-13

53. perc: Fletcher lő szép mozdulattal talpról gólt. 35-14

54. perc: Gyors magyar passzok után Mocsai talál be átlövésből 36-14. Puticsot megint kiküldik két percre.

54. perc: Az ausztrál szélső lő gólt, majd Harsányi is ugyanígy tesz. 37-15. Fletcher is kimegy két percre, ez ellenfelünk első kiállítása.

55. perc: Harsányi talál be újra. 38-15

56. perc: Zubai kapott úgy labdát, hogy öt méterre nem volt a közelében senki. 39-15

57. perc: Szép akció végén szerez újabb gólt ellenfelünk, de Harsányi azonnal válaszol. 40-16

59. perc: Óriási passzt kapott az ausztrál beálló, és bevágta a ziccert Puljezevics kapujába. Az ellentámadásból ismét Zubai lőtt gólt. 41-17

60. perc: Még megpróbálunk egy kínait, de Harsányi hiába talál be, előtte a vonalra lépett. Négy másodperc van hátra, Ausztrália időt kér.

A magyar válogatott hozta a várt nagy különbségű győzelmet, ez a siker azonban csak annyit jelent, hogy letudtuk a kötelezőt. Hajdu János lehetőséget adott a csapat minden tagjának, a mérkőzés legjobb játékosának Iváncsik Tamást választották. Holnap Romániával találkoznak a mieink, az várhatóan egy egészen más mérkőzés lesz.

MAGYARORSZÁG-AUSZTRÁLIA 41-17 (20-8)

A magyar válogatott gólszerzői: Iváncsik T. 7, Zubai 7, Császár 6, Iváncsik G. 5, Mocsai 3, Gál 3, Harsányi 3, Herbert 3, Putics 3, Eklemovics 1

Hétméteresek: 4/4 ill. 2/1
Kiállítások: 6 perc ill. 2 perc

A csoport másik mérkőzésén: Szlovákia-Argentína 27-25
Később: Franciaország-Románia

A csoport állása:
1. Magyarország 2 (41-17), 2. Szlovákia 2 (27-25), 3. Franciaország és Románia, 5. Argentina 0 (25-27), 6. Ausztrália 0 (17-41)