Idegesítő döntetlen Szlovákiával

2009.01.19. 20:51 Módosítva: 2009.01.19. 23:14
24-24-es döntetlent játszott a kéziválogatott harmadik vébémeccsén Szlovákiával, pedig az első félidőben csak hat gólt kaptunk. A szlovákok szívósan küzdöttek, és mindent megtettünk, hogy felhozzuk őket. Az utolsó másodpercekben kapott góllal veszítettünk el egy pontot, ami később még nagyon hiányozhat.

Kiválóan védekezve, és gyors támadásokat vezetve kezdte a magyar válogatott a Szlovákia elleni mérkőzést, a kapuban Fazekas mindent fogott, így gyorsan elléptünk 3-4 góllal. Az első 15 percben úgy tűnt, simán nyerünk, de támadásban kezdett akadozni a játékunk, a Dunaferr kapusa, Richard Stochl nagyon jól védett a szlovákoknál. Ekkor a jól záró magyar fal és a remek kapusteljesítmény miatt nem aggódtunk a rengeteg kihagyott helyzet miatt.

MAGYARORSZÁG-SZLOVÁKIA 24-24 (12-6)

A magyar válogatott gólszerzői: Iváncsik G., Ilyés, Nagy L. 5-5, Eklemovics, Császár 3-3, Iváncsik T. 2, Gál 1

Hétméteres: 5/1 ill. 4/3
Kiállítások: 6 perc ill. 6 perc

A csoport további mérkőzései:
Románia-Argentína 30-26, Franciaország-Ausztrália 42-11

A csoport állása:
1. Franciaország 6 pont, 2. Szlovákia 5 (98-61), 3. Magyarország 5 (95-68), 4. Románia 2, 5. Argentína 0 (77-90), 6. Ausztrália 0 (40-130)

A szünetben meggyőző különbséggel, összesen hat gólt kapva vezettünk, ellenfelünk a padlón volt. A második félidő elején kétszer is emberhátrányba kerültünk, a szlovákok négy gólt dobva közelebb jöttek, a magyar csapat érthetetlenül idegeskedni kezdett. A támadásaink változatlanul gyengék voltak, irányítóink rossz napot fogtak ki, és a legeredményesebbek (Iváncsik G., Nagy László, Ilyés) is többször hibáztak.

A felpörgött szlovákok lendületét, és a magyar csapat ötlettelen játékát mutatja, hogy a saját emberelőnyünket 2-0-ra elveszítettük, ennél is bosszantóbb, hogy öt büntetőből csak egyet tudtunk belőni. Stochl kivédte a szemünket, a magyar falat pedig simán átlőtte a nyolc gólig jutott Sulc, így az utolsó 10 percre döntetlennel fordult a két csapat.

A hajrában másodszor is megkapta a lehetőséget a csapat, hogy megroppantsa Szlovákiát, az Iváncsik testvérek góljaival kettővel vezettünk, majd döntetlenre hoztunk egy emberhátrányt, de a szlovákok nem adták fel. Másfél perccel a vége előtt egy őrült 30 másodperc (négyszer cserélt gazdát a labda) után Eklemovics lőtt gólt, majd Iváncsik Tamás dönthette volna el a meccset, de ziccerből kapufát lőtt, az ellentámadásból pedig Sulc bevágta az egyenlítést jelentő gólt.

Hajdu: Stochl jött ki jobban az ismeretségünkből

Egy félidős jó játék nem elég senki ellen! A szünet után a szlovákok sokkal agresszívebbek voltak, nem adták fel, és szívvel mentek tovább. Abból, hogy a szlovák kapus és mi jól ismertük egymást, Stochl került ki jól. Így is nyerhettünk volna. Csak remélem, ezt a döntetlent nem visszük magukkal a középdöntőbe. Az argentinok ellen győzni kell, az olimpiai bajnok franciákkal szemben pedig mindent megpróbálunk a szép eredmény érdekében. Jól jön a pihenőnap. (Forrás: MTI)

A döntetlen nem csak a mérkőzés alakulása miatt bosszantó. A magyar csapat - továbbjutása esetén - a középdöntőbe viszi magával ezt az eredményt, amennyiben Szlovákia is továbblép. A keddi szünnap után szerdán az argentinokkal, majd az utolsó fordulóban a franciákkal játszunk, a kellemetlen döntetlen után számunkra is lesz jelentősége az utolsó fordulóban a román-szlovák meccsnek.