A spanyolok tönkreverték a dánokat

2013.01.27. 19:03

A házigazda spanyol válogatott nyerte a férfi kézilabda-világbajnokságot, miután a vasárnap esti barcelonai döntőben kiütötte az előző vb-n is ezüstérmes dánokat (35-19).

Csak az első néhány perc volt szoros, utána fokozatosan lépett el a spanyol válogatott, amely eksztázisban játszotta végig a meccset. Már a szünetben nyolc góllal vezetett.

A második félidőben 15-16 gól is volt az előny, Sterbik Árpádnak, a spanyolok kapusának szinte lehetetlen volt gólt lőni. A vége így is történelmi siker lett. Soha előtte még senki sem nyerte ekkora különbséggel a férfi kézilabda-vb döntőjét. Az eddigi rekord 1958-ban született, amikor Svédország 22-12-re győzte le Csehszlovákiát.

A spanyolok történetük második vb-aranyérmét szerezték meg, ez előtt 2005-ben, Tunéziában állhattak a dobogó legmagasabb fokára.

Spanyolország nagyon mélyről kapaszkodott vissza a csúcsra. A 2012-es olimpián csak hetedik lett, 2009-es vb-n a 13. helyen zárt, míg a 2008-as Európa-bajnokságot a kilencedik helyen fejezte be.

Döntő:  Spanyolország-Dánia 35-19 (18-10)