Index
2017.12.03. 18:10
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 9’

aztán Görbicz sistergős bombájába beleér a svéd kapus, onnan meg kapufára ment. Szerencsére a másik oldalon Robertset sikerült megállítani egy belemenéssel

• 8’
    gól | Magyarország | 1. félidő
    Magyarország Klivinyi Kinga
    3
    4 Svédország
    8’

• 6’

Ne menjünk el szó nélkül amellett, hogy két meglepő szereplő is van a kezdőcsapatunkban. A fiatal Háfra Noémi a tegnapi jó szereplése után ezúttal kezdő lehet. Balszélen pedig nem Schatzl Nadine, hanem az inkább irányítóban játszó Kovacsics Anikó kezdett.

• 7’
    gól | Svédország | 1. félidő
    2
    4 Svédország Roberts Jamina
    7’

Az Érden játszó svéd második gólját szerezte, Kovacsics belement, de a svéd ellen is azt fújnak az ellentámadás végén.

• 7’
    2
    3 Svédország
    7’

Szép átlövéssel zárkózunk.

• 5’

Görbicz Anita a kaput sem találta el, úgy hagyta ki a hétméterest, Kovacsics Anikó szintén rontott. Kár értük!

• 6’
    1
    3 Svédország Roberts Jamina
    6’

• 6’
    hétméteres: kihagyta | Magyarország | 1. félidő
    6’

• 5’

büntetőt harcolja ki.

• 5’
    1
    2 Svédország Hagman Nathalie
    5’

Bíró a másik sarok felé indult, így nem ért vissza a lövésre.

• 4’
    Magyarország Kovacsics Anikó
    1
    1 Svédország
    4’

• 4’
    hétméteres: bent | Svédország | 1. félidő
    0
    1 Svédország Hagman Nathalie
    4’

Hagman betáncolta a büntetőt.

• 3’
    3’

Nagyon mellé dobja Görbicz, a svédek is kapnak egy hetest.

• 3’

a csarnokban és hetest kapunk.

• 2’

De visszafújják és sárgát kapunk, még mindik a svédek támadnak

• 1’

A svédek kezdték

• A svédeknél egyértelműen a jelenleg Bukarestben játszó irányító, Isabel Gullden a legnagyobb sztár, és általában ő is lövi a legtöbb gólt. Az ő semlegesítése kulcsfontosságú lesz.

A magyaroknál a tegnapi meccsen Schatzl Nadine és Háfra Noémi volt jó formában, de Zácsik Szandra átlövései és Görbicz Anita közbe lövései is kellenének a sikerhez.

•  Mindkét csapat bukta a nyitófordulót. A mieink 30-22-re kaptak ki a világbajnoki címvédő norvégoktól, míg a svédeket a lengyelek győzték le 33-30-ra. A legjobb svéd góllövő az egyaránt 5-5 gólig jutó Mellegaard, Gullden és Hagman volt.

• 25 mérkőzés, 18 győzelem, 4 döntetlen, 3 vereség (a legutóbbi mérkőzés: 2010. december 15., Lillehammer, Európa-bajnoki középdöntő, 19-24

Csak éppen a legutóbbi meccse, a hét évvel ezelőtti Eb-középdöntő nem sikerült, amikor öttel kaptunk ki. De azért az előremutató, hogy 25-ből 18-szor nálunk volt a győzelem.

• Pálinger Katalin, a Magyar Kézilabda Szövetség alelnöke szerint vasárnap este a Svédország elleni csoportmérkőzés sorsdöntő lesz a magyar válogatott számára a németországi női világbajnokságon.

"Vereség után mindig nehéz felállni, a siker pedig összekovácsolja a csapatot, ezért is lenne nagyon nagy szükség arra, hogy ma győzelemmel zárjuk a meccset. Ez a továbbiakra is lendületet adhat" - nyilatkozta a korábbi 254-szeres válogatott kapus az MTI-nek vasárnap délután a ludwigsburgi karácsonyi vásárban.

Az Európa-bajnok, illetve világbajnoki és olimpiai ezüstérmes kapus ismét hangsúlyozta, azt várja ettől a világversenytől, hogy fejlődést lásson a magyar válogatotton: "Meg kell tanulni a vereséget és a győzelmet is feldolgozni. Ha a mai meccset megnyernénk, akkor sem lehetne sokáig fürdőzni a sikerben. Azonnal tovább kell lépni. A svédek elleni mérkőzés sorsdöntő lesz minden szempontból" - nyilatkozta.

"Mindig azt mondom, hogy a női kézilabdában bármi előfordulhat. Talán azért is szép ez a sportág, mert nem lehet előre odaadni az érmeket és leosztani a helyezéseket" - reagált az egy nappal korábbi eredményekre Pálinger.

Hozzátette, sokkal kiegyensúlyozottabb a mezőny, mint évekkel ezelőtt. "A magyaroknak is az a céljuk, hogy visszakerüljenek az élmezőnybe, de a lebonyolítási rendszer miatt ez nem olyan egyszerű, hiszen egy meccsen nagyon sok minden fog eldőlni" - vélekedett.

• Csehország válogatottja meglepetésre négy góllal legyőzte Lengyelország csapatát a németországi női kézilabda-világbajnokság magyar érdekeltségű B csoportjában vasárnap, a második fordulóban. Az előző két világbajnokságon egyaránt negyedik helyezett, de a mostani tornára csak szabadkártyával kijutott lengyelek a második félidő elején már 18-13-ra is vezettek, de innen a csehek egy 10-2-es rohammal fordítani tudtak, és az előnyüket megőrizték a meccs végéig.

Az A csoportban Szlovénia - amely szombaton meglepetésre legyőzte a franciákat - ezúttal kikapott Romániától. A két csapat szövetségi kapitánya korábban a magyar NB I-ben is találkozott ellenfélként, hiszen a szlovénokat a Vác korábbi edzője, Uros Bregar, a románokat pedig a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC mestere, a spanyol Ambros Martín irányítja.

A csehek győzelme nem a legjobbkor jött, hiszen ha nem verjük a svédeket, akkor a továbbjutáshoz éppen e két csapat ellen kellene egy győzelem.